2019-09-25

A diviziono apžvalga: lygiųjų vakaras ir sunkios pergalės

Septynioliktajame MFL ture, A divizione, buvo užfiksuotas ne taip dažnai pasitaikantis rezultatas – net pusę rungtynių pasibaigė lygiosiomis, ir kai kurios iš tų lygiųjų buvo įspūdingos. Tuo metu kituose mačuose favoritai šventė pergales, bet jos nebuvo jau tokios lengvos.

A diviziono XVII-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
97 17 2019-09-19 19:40:00 FK Polivektris FC IndEx 7:7 II "Fanų" ketvirtis
98 17 2019-09-19 19:40:00 Western Union Maracana 1:2 I "Fanų" ketvirtis
99 17 2019-09-19 20:40:00 SKK Oniksas FK Rytas 2:2 I "Fanų" ketvirtis
100 17 2019-09-19 20:40:00 FK Fortitudo Eagle Team - Žibintas 1:1 II "Fanų" ketvirtis
101 17 2019-09-19 21:40:00 FK Spartakas FK Rotalis 3:7 I "Fanų" ketvirtis
102 17 2019-09-19 21:40:00 FK Riešė El Dorado 1:3 II "Fanų" ketvirtis

37. Šią savaitę komandos bendrai įmušė trimis įvarčiais mažiau nei šešioliktajame ture. 37 įvarčiai reiškia, kad viename mače vidutiniškai buvo įmušta po 6,17 įvarčio, tačiau šią statistiką ženkliai pakėlė „IndEx“ ir „Polivektrio“ rungtynės, kur iš viso buvo pelnyta net 17 įvarčių.

Pasinaudojo. Lygiųjų vakaru geriausiai pasinaudojo FK „El Dorado“ ekipa. Tuo pasinaudoti nebuvo labai paprasta, bet nugalėti FK „Riešę“ rezultatu 3:1 pavyko. Kadangi „Eagle Team“, artimiausias „El Dorado“ persekiotojas, prarado kelis taškus, tai dabar A diviziono lyderių pranašumas išaugo iki penkių taškų.

„Rungtynes kontroliavome, tačiau nesisekė įmušti. Įmušėme kažkokį sėkmės įvartį iš nulinio kampo, o pirmo kėlinio pabaigoje varžovai galėjo išlyginti rezultatą. Antrasis kėlinys toks pat, bet stengėmės įmušti ir tai pavyko. Bet po to sekė tik bėgimai, lėkimai, kalbėjimai tarpusavyje. Varžovai taip pat turėjo keleta progų: virpstas, vartininko geras žaidimas. „Riešė“ stengėsi, tik jiems trūko žmonių – vos vienas keitimas“, – rungtynes apibūdino „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas.

„Kaip visada sakau – svarbiausia yra pergalė. Komanda jaučiasi gerai, turų mažėja ir ateina lemiami momentai“, – pabrėžė „El Dorado“ vadovas.

M. Rašinskas taip pat išskyrė vieną momentą iš šio mačo ir tai nebuvo įvartis.

„Dariaus Pupliausko galingas smūgis ė devyniukę, prasimetus kamuolį truputį nuo centro linijos. Gaila, vartininkas ištraukė. Seniai nematęs Dariaus taip smūgiuojančio“, – užbaigė M. Rašinskas.

Nutrūko. Pergalinga „Fortitudo“ ekipos rungtynių serija nutrūko, tačiau ji pralaimėjimu nesibaigė. „Fortitudo“ sugebėjo atimti du taškus iš „Eagle Team - Žibintas“ komandos, su ja sužaisdami lygiosiomis 1:1.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą „Fortitudo“ išsiveržė į priekį, bet įpusėjus antrajam kėliniui „Ereliai“ rezultatą išlygino.

„Fortitudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius pripažino, kad jis tikėjosi, jog jo ekipai pavyks palaužti „Eagle Team“ ekipą, nes ji žaidė be keitimų, tačiau liko nustebintas „Eagle Team“ parodytu žaidimu. Visgi, rezultatu G. Butkevičius liko patenkintas, nors vieną akmenį į teisėjo daržą jis įmetė.

„Rungtynės buvo kovingos. Sakyčiau, pirmas kėlinys buvo mūsų ir galvojau, kad antrame kėlinyje turėtumėme perlaužti rungtynes, nes „Eagle Team“ žaidė be keitimų, tačiau, mano nuostabai, įvyko atvirkščiai ir „Eagle Team“ perėmė kontrolę, daug atakavo. Mes irgi turėjome savo šansų, tačiau progomis nepasinaudojome. Gynėmės drausmingai, todėl pavyko išsaugoti rezultatą“, – savo mintimis apie rungtynes pasidalino G. Butkevičius.

„Esame patenkinti rezultatu, nes antrajame kėlinyje šiek tiek ir sėkmė mus gelbėjo. Nors iš kitos pusės, buvo epizodas kai turėjo būti parodyta antra geltona kortelė „Eagle Team“ žaidėjui, o tai turbūt būtų viską keitę iš esmės“, – samprotavo „Fortitudo“ vadovas.

Taškas. Pirmąjį tašką rudenį prasidėjusiame rate iškovojo SKK „Oniksas“, tačiau tą patį padarė ir FK „Rytas“. Tą pirmąjį tašką komandos įsirašė tarpusavio dvikovoje, kuri pasibaigė lygiu rezultatu 2:2.

Du kartus šiame mače „Oniksas“ pirmavo, bet du kartus „Rytas“ pakankamai greitai rezultatą išlygino.

„Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan buvo patenkintas, kad komanda pagaliau iškovojo bent jau tašką ir, kad jo ekipa gerai tvarkėsi su „Ryto“ spaudimu, tačiau jis pastebėjo, kad jo ekipai nepavyko išnaudoti to, jog „Rytas“ žaidė be savo pagrindinio vartininko.

„Kaip ir tikėjomės, FK „Rytas“ mus spaudė nuo pradžios. Sunku buvo įveikti jų „presingą“ ir pirmą šturmą, bet visgi pavyko ir netgi pasižymėjome pirmi. Antrame kėlinyje, vėl panašiu – aukštas „Ryto“ presingas, daug jų progų, bet  mes vėl po laisvo smūgio pirmavome 2:1. Apibendrinant – lygiosios – dėsningas rezultatas, nors pačioje pabaigoje dvejų progų neišnaudojome būtent mes. Pirmas iškovotas taškas rudenį jau kažkas pozityvaus po 3 pralaimėjimų. Ką galėčiau išskirti? Ir vakar ir per pirmąsias tarpusavio pirmo rato rungtynes FK „Rytas“ žaidė be savo pagrindinio vartininko, bet galima sakyti, kad to fakto  neišnaudojome pilnai“, – kalbėjo E. Ruskan.

Iššvaistė. Septynioliktajame ture turbūt įspūdingiausios rungtynės buvo tarp FK „Polivektrio“ ir FC „IndEx“. Dar 33 minutę „IndEx“ pirmavo 7:2, bet „Polivektris“ surengė įspūdingą šturmą, įmušė penkis įvarčius iš eilė ir pasiėmė bent jau tašką.

„IndEx“ kapitonas Eduardas Grudinskij pagyrė varžovus už parodytą charakterį ir nors jis pripažino, kad rungtynių rezultatas yra dėsningas, tačiau taip pat atskleidė, kad komanda jaučiasi pralaimėjusi, nes būtent jie iššvaistė penkių įvarčių persvarą.

„Mačiau labai banguotas rungtynes. Iškarto pagirsiu varžovus už parodytą charakterį ir, kad sugebėjo atsitiesti po minus penkių įvarčių. Tikriausiai mums pakišo koją du dalykai. Per ankstyvas pergales jausmas ir trenerio nebuvimas šalia, kuris padarytų savalaikius keitimus“, – svarstė E. Grudinskij.

„Manau, kad pagal žaidimą, galimybių kūrimą ir t.t. tai rezultatas dėsningas, tačiau aš ir visa komanda jaučiasi, kad praradome 3 taškus. Nemeluosiu ir pasakysiu, kad visą komandą nuliūdino šitas rezultatas. Išskirti nieko negalėčiau, nes iš pradžių visa mūsų komanda sklandžiai atakavo ir gynėsi. Paskui pasipylė nesėkmės, 2 įvarčiai į savus vartus ir t.t.  Iš pradžių viskas sekėsi, paskui „bac“ ir viskas visiems nesiseka“, – pabrėžė „IndEx“ kapitonas.

Sakalis. Anot „Spartako“ vadovo Dmitrijaus Raksos, būtent šis „Rotalio“ žaidėjas buvo pagrindinis faktorius, leidęs „Rotaliui“ nugalėti „Spartaką“ rezultatu 7:3. Paulius Sakalis įmušė net penkis įvarčius ir tai atnešė „Rotaliui“ pergalę. Visgi, D. Raksa pabrėžė, kad pakankamai ilgai „Spartakui“ pavyko priešintis ir net kelis kartus pirmauti.

„Padovanojame varžovams pirmą įvartį, po to visą pirmą kėlinį gynėmės tvarkingai, per dvi paskutines pirmojo kėlinio atakas sugebėjome išsiveržti į priekį. Pirmavome iki 35 minutės, o ketvirtą prasileidome tik 43 minutę. Tai galima drąsiai teigti, kad 43 minutes žaidėme po veteranų rungtynių su vienu keitimu lygiomis prieš „Rotalį“. Ir jeigu ne P. Sakalis, abejoju ar „Rotalis“ mus palaužtų“, – varžovų puolėją išskyrė D. Raksa.

Nepaisant pralaimėjimo, „Spartako“ nuotaikos po rungtynių liko geros: „Komanda jaučiasi puikiai, gerai sukovojome, truputį trūko sėkmės, bet tikrai smagiai pajudėjome, davėme kovą, kas ir yra svarbiausia. Rezultatas galėjo būti ir mažesnis, bet pabaigoje bėgome į priekį, o grįžti atgal jėgų jau nebuvo“.

Kuomet D. Raksos buvo paklausta ką jis išskirtų iš šių rungtynių, Dmitrijus ilgai negalvojo ir nusprendė kai kam „įgelti“.

„Išskirčiau Rolandą Jurkevičių, kuris pastaruoju metu labai stipriai padeda komandai ir visai neateina į rungtynes Šaunuolis, Rolandai, taip ir toliau!!! Mes visada tavęs lauksime“, – užbaigė D. Raksa.

Kovingumas. Ne vienos rungtynės šiame ture buvo kovingos, ne išimtis buvo ir „Maracana“ mačas prieš „Western Union“. Pirmasis kėlinys tarp šių ekipų pasibaigė be įvarčių, o visi trys tikslūs smūgiai buvo atlikti antrajame kėlinyje.

Dar vienos „Maracana“ pergalės kalviu tapo Arvydas Veikutis, įmušęs abu įvarčius.

Kol kas tik pergales rudens rate skinanti ir trečią vietą užimanti „Maracana“ pagyrė „Western Union“ ekipą ir duotą kovą.

„Po rungtynių visi vieningai sutikome, kad „Western Union“ yra ta komanda, kuri niekada nepasiduos, kojos nepatrauks ir kovos dėl kiekvieno aikštės centimetro“, – po sunkios pergalės varžovus pagyrė „Maracana“ kolektyvas.

Rinktinė. A diviziono septynioliktojo turo rinktinėje „Maracana“ turi daugiausiai atstovų – du. O tada jau turime po vieną iš FK „El Dorado“, FK „Rotalio“, FK „Polivektrio“, FC „IndEx“ ir SKK „Onikso“.