2019-10-01

A diviziono apžvalga: intriga dėl aukso – sugrįžo

Aštuonioliktasis turas MFL A divizione ir vėl grąžino intrigą dėl pirmosios vietos. FK „El Dorado“ antrą kartą šiame sezone pralaimėjo, o tai leido „Eagle Team - Žibintas“ ekipai iki jų priartėti vos per du taškus. Tuo metu puikiai prieš lyderius laimėjusi „Maracana“ ekipa toliau siekia trečiosios vietos!

 

A diviziono XVIII-ojo turo rezultatai:

 

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
103 18 2019-09-26 19:40:00 FK Polivektris SKK Oniksas 7:2 II "Fanų" ketvirtis
104 18 2019-09-26 19:40:00 Maracana El Dorado 2:1 I "Fanų" ketvirtis
105 18 2019-09-26 20:40:00 FK Riešė FK Rotalis 3:5 I "Fanų" ketvirtis
106 18 2019-09-26 20:40:00 FK Spartakas FC IndEx 0:10 II "Fanų" ketvirtis
107 18 2019-09-26 21:40:00 FK Fortitudo FK Rytas 5:5 I "Fanų" ketvirtis
108 18 2019-09-26 21:40:00 Western Union Eagle Team - Žibintas 2:5 II "Fanų" ketvirtis

 

47. A divizione aštuonioliktajame ture komandos įmušė dešimt įvarčių daugiau nei prieš tai buvusiame ture. Iš viso klubai pelnė net 47 įvarčius, kadangi dvejose mačuose buvo pelnyta po 10 įvarčių. Tai lėmė, kad vidutiniškai viename mače buvo galima išvysti po 7,83 įvarčio.


Korta. Puikią sportinę formą įgavusi „Maracana“ ekipa patiesė ir lygoje pirmaujantį „El Dorado“ klubą. Po įnirtingos kovos „Maracana“ laimėjo 2:1, o „El Dorado“ ekipai nepadėjo ir naujų spalvų aprangos.


Po šių rungtynių „Maracana“ vaizdingai aprašė, kokios svarbios jiems buvo šios rungtynės ir kiek daug buvo pastatyta ant kortos!


„Ir iš tiesų – rungtynėse vaizdelis priminė dramatišką Argentinos stadionuose matomą kovą. Organizatoriai į rungtynes atsiuntė du teisėjus. 2:21 – štai toks gėdingas bendras įvarčių skirtumas per visas iki šiol žaistas rungtynes prieš „El Dorado“. Prieš komandą, kuri yra neabejotinas mini futbolo flagmanas Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Komandos kapitonui prieš rungtynes priminus šią niūrią statistiką, visi turėjo apie ką pagalvoti. Buvo priminta tai, ką mieliau būtų užmiršti. Tačiau žengus į aikštę, varžovas turėjo kautis ne tik prieš pastaruoju metu gerą bangą pagavusią komandą, bet ir prieš patį vyriškumą, prieš žaidėjų ego, prieš jų ambiciją ir savivertę. Žinojome, kad jei vėl jiems pralaimėsime, tuomet alus po rungtynių bus neskanus, juokeliai rūbinėje bus lėkšti, o grįžus namo, klausimas „kaip sekėsi?“, rizikuotų sukelti rimtą šeimyninį konfliktą. Pralaimėję negalėsime žiūrėti į veidrodį, o komandos čatas nutils bent savaitei. Tad tai tiesiog negalėjo įvykti. Rungtynes laimėjome dar prieš joms prasidedant, nes ant kortos buvo pastatyta tiek, jog buvo aišku kaip diena – arba aikštėje mes laimime, arba ten ir mirštame. Meistriškumo skirtumas tarp šių komandų šiai dienai toks, kad tik neįtikėtina motyvacija galėjo dovanoti mums taip reikalingus tris taškus.

Nuaidėjus rungtynių pradžią skelbiančiam švilpukui prasidėjo tikra apokalipsė. Dėl kamuolio kovota kiekviename aikštės lopinėlyje. Iš šono rungtynes stebintys žiūrovai galėjo girdėti traškančius kaulus, nuolatinius susidūrimus, mojuojamas alkūnes ir nesibaigiantį dvikovų kontaktą. Nesididžiuojame per šias rungtynes surinkta geltonų ir raudonų kortelių kolekcija, bet kitaip negalėjome – negailėjome nei savęs, nei varžovo ir neketinome nieko atiduoti už dyką. Nuaidėjus finaliniam švilpukui siautėme lyg laimėję čempionatą. Ant tiek svarbi mums ši pergalė emocine prasme. Pergalė, kuri įeis į „Maracanos“ aukso fondo metraščius“, – savo aprašymą pateikė „Maracana“ ekipa.


Sėkmė. Naujomis aprangomis pasipuošusi „El Dorado“ ekipa pasigedo sėkmės. Visgi, „Aukso miesto“ komanda džiaugėsi šiomis geromis rungtynėmis ir linkėjo varžovams sėkmės tolimesnėse kovose. Tiesa, komandos vadovas Martynas Rašinskas ir vėl turėjo priekaištų teisėjavimui.


„Labai kovingos rungtynės, kova kiekviename centimetre. Tai turbūt nujautė ir lyga, paskirdama du teisėjus rungtynėms. Ar jiems pavyko sukontroliuoti viską? Atsakymas jau ne pirmą kartą – teisėjams reikia drąsos ir nebijoti priimti sprendimus, parodyti korteles. Vienam komandos nariui po apžiūros gydytojų išvada: gipsas iki MRT atlikimo. Turai į pabaigą ir jei taip toliau, tai gali daugiau komandų ateiti į apdovanojimus „pasipuošę“, – sakė M. Rašinskas.


„O visumoje seniai tokių gerų rungtynių nebuvo, trūko tik pergalės. Paprastai, mums pritrūko sėkmės, labai daug progų ir pusprogių, bet jos nevirto įvarčiais… sėkmė visiškai nebuvo mūsų pusėje“, – pripažino „El Dorado“ kapitonas.


Tuo metu „Maracana“ ekipai jis perdavė šią žinutę: „Sėkmės VFM tolimesnėje kovoje! Laukiame tokios pat jų kovos ir nusiteikimo kitame ture“.
Dvi dalys. Taip savo komandos rungtynes įvertino FK „Polivektris“ vadovas Valentinas Baranovskij. Nors „Polivektris“ 7:2 nugalėjo SKK „Oniksą“, tačiau V. Baranovskij mano, jog rezultatas galėjo būti ir kitoks, bet varžovai neišnaudojo savo progų.


„Rungtynes galima padalinti į dvi dalis – pirma buvo fantastinė ir mes gavome malonumą, viskas gavosi. Tačiau antroje rungtynių pusėje kai rezultatas tapo 4:1, kažkodėl sustojome ir atsirado daug nereikalingų klaidų. Jei pirma rungtynių pusė tikrai atspindi rezultatą, tai antrąją rungtynių dalį norėtųsi pamiršti, nes jei varžovas turėtų pakankamai keitimų, tai galėtų pakreipti rezultatą visai kita linkme. Nors rezultatas yra įtikinamas, tačiau dėl mūsų atsipalaidavimo jis turėjo būti kitoks, bet varžovai nepasinaudojo mūsų klaidomis“, – sakė V. Baranovskij.
Dar neprasidėjus. Skamba kiek keistai, kadangi „Polivektris“ įžvelgė, jog varžovai turėjo galimybių sužaisti geriau, tačiau pats SKK „Oniksas“ savo šansais pasipriešinti abejojo dar neprasidėjus rungtynėms.


„Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan įžvelgė nemažai dalykų, dėl ko jo ekipa daug šansų laimėti neturėjo.


„Mūsų galimybės pasiekti teigiamą rezultatą prieš „Polivektrį“ sumažėjo dar neprasidėjus rungtynėms, nes ketvirtadienį daug žaidėjų negalėjo dalyvauti.  Neturint keitimų ir taip gausiai susirinkus varžovams, žinojome, kad jie mus spaus ir pasiūlys aukštą tempą. Galbūt nevertėjo mums bėgti pirmą kėlinį, taip taupant jėgas, bet čia jau  šaukštai po pietų. Galima sakyti atėjome ketvirtadienį žaisti futbolą, o neatsimūšinėti. Žinoma, padarėme klaidų gynyboje, bet ir nuovargis padarė savo. Neturėjome nominalių puolėjų, nei rezultatyviausio mūsų žaidėjo Armino, todėl rezultatas dėsningas“, – savo nuomonę išsakė E. Ruskan.


Taktika. „Eagle Team - Žibintas“ pasinaudojo „El Dorado“ pralaimėjimu ir patys 5:2 nugalėjo „Western Union“ ekipą bei prie „El Dorado“ priartėjo vos per du taškus.


„Eagle Team“ vadovas Aleksandras Dergačiovas atskleidė, kad šiame mače jie pasirinko teisingą taktiką – tolimi smūgiai, o varžovų taktika nebuvo pati optimaliausia, todėl „Ereliams“ ir pavyko laimėti bei laikyti rungtynių kontrolę savo rankose.

 

„Rungtynės nuo 1 iki 50 minutės klostėsi panašiai, WU žaidė atsitraukę ir prisispaudę prie savų vartų, kai kontroliavome kamuolį, ir stengėsi pagauti mus ant greitų kontratakų. Mes, savo ruožtu, ieškojome skylių jų gynyboje ir šį kartą, pamatę, kad jie per daug prisispaudę ir tai, kad berods jų vartuose stovėjo ne vartininkas – pabandėme tolimų smūgių taktiką ir ji pasiteisino iš karto. Po to jau ir WU suprato, kad reikia anksčiau pasitikti mūsų žaidėjus, todėl atsirado erdvės jų baudos aikštelėje ir tuo kelis kartus pasinaudojome. WU labai kovinga komanda, ta parodo ir rezultatas, nes šiame sezone mušame daug įvarčių ir, manau, tai, kad pavyko įmušti tik 5, o prasileisti 2, parodo, kad aikštėje vyko kova. Aišku dėl praleistų įvarčių šiek tiek gaila, ypač antro įvarčio, nes vėl įvyko nesusipratimas tarp mūsų žaidėjų. Taip pat gaila, kad nepavyko realizuoti daugybės kitų momentų, nors turiu pripažinti, kad ir WU turėjo jų“, – sakė A. Dergačiovas.
Sausa ir trašku. FC „IndEx“ klubas iškovojo įspūdingą pergalę ir net 10:0 sutriuškino savo draugus FK „Spartaką“.


Nors šiame mače „IndEx“ vertėsi be kapitono Eduardo Grudinskij, tai jiems nesutrukdė, o gal net ir padėjo sužaisti tokį puikų mačą.


Tiesa, E. Grudinskij spėja, kad varžovai buvo pavargę ir tai lėmė tokį sutriuškinimą.


„Gaila, bet man nepavyko sudalyvauti šiose rungtynėse Tačiau žiūrint į rezultatą, gal ir gerai, kad manęs nebuvo. Kaip suprantu, žaidimas vyko sklandžiai ir gerai, geras trenerio vadovavimas ir rezultatas yra. Tikiuosi taip ir toliau pavyks rinkti taškus. Manau, kad rezultatui dar turėjo įtakos ir „Spartako“ nuovargis po prieš tai vykusių 35+ rungtynių. Mes buvome užsivedę, pailsėję ir žūtbūt turėjome imti tris taškus, ką ir padarėme“, – kalbėjo E. Grudinskij.
Lygiosios. Antras lygiąsias iš eilės pasiekė FK „Fortitudo“ ir FK „Rytas“. Tai komandos padarė sužaisdamos tarpusavyje, kadangi jų akistata pasibaigė lygiu rezultatu 5:5.


Prieš tai „Fortitudo“ lygiosiomis buvo sužaidę su „Eagle Team“ ekipa, o „Rytas“ – su „Oniksu“. Dar iki tol „Fortitudo“ buvo įsisukę į pergalių kelią, bet, panašu, kad jį pakeitė lygiųjų atkarpa. 


„Rytui“ tuo metu šios lygiosios pakeitė pralaimėjimų seką. „Rytas“ buvo pakankamai arti, kad šio turo mače iškovotų pergalę, bet paskutinį įvartį „Rytas“ praleido jau 50 mačo minutę.


Sakalis in a row. FK „Rotalis“ pasinaudojo „Fortitudo“ kluptelėjimu ir 5:3 nugalėjęs FK „Riešę“, pakilo į ketvirtą vietą. Antrą savaitę iš eilės „Rotalį“ į pergalę atvedė puolėjas Paulius Sakalis. Šįkart jo sąskaitoje – „hat-trickas“, leidęs „Rotaliui“ atsitiesti iš rezultato 1:3.


Būtent, po pirmojo kėlinio „Riešė“ dar pirmavo 3:1, bet „Rotalis“ sužaidė puikų antrąjį kėlinį ir iškovojo pergalę.
Rinktinė. Aštuonioliktojo turo rinktinėje dominuoja dvi ekipos – „Maracana“ ir FC „IndEx“ klubai, turintys po du atstovus. Toliau po vieną narį turo rinktinėje turi FK „Polivektris“, FK „Rotalis“ ir „Eagle Team - Žibintas“.Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Rytas00000000
2Eagle Team - Žibintas00000000
3Maracana00000000
4FC IndEx00000000
5FK Eksperimentas00000000
6El Dorado00000000
7FK Rotalis00000000
8SKK Oniksas00000000
9FK Fortitudo00000000
10FK Polivektris00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Gegužė   2020
PrAnTrKtPnŠtSk
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Mūsų partneriai: