2019-10-08

A diviziono apžvalga: sugrįžusi intriga ilgai neišsilaikė

Aštuonioliktame ture MFL lygos A divizione sugrįžo intriga dėl pirmosios vietos, bet po devyniolikto turo ta intriga vėl kiek išblėso, kadangi „Maracana“ ekipa atėmė taškus ir iš „Eagle Team“, o tuo kuo puikiausiai pasinaudojo „El Dorado“, savo pranašumą padidinę iki keturių taškų.

 

A diviziono XIX-ojo turo rezultatai:


Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
109 19 2019-10-03 19:40:00 FK Riešė FC IndEx 1:9 II "Fanų" ketvirtis
110 19 2019-10-03 19:40:00 Western Union FK Rytas 2:4 I "Fanų" ketvirtis
111 19 2019-10-03 20:40:00 FK Spartakas SKK Oniksas 2:14 I "Fanų" ketvirtis
112 19 2019-10-03 20:40:00 Maracana Eagle Team - Žibintas 3:3 II "Fanų" ketvirtis
113 19 2019-10-03 21:40:00 FK Fortitudo FK Polivektris 0:8 I "Fanų" ketvirtis
114 19 2019-10-03 21:40:00 FK Rotalis El Dorado 1:5 II "Fanų" ketvirtis


52. Devynioliktame ture A diviziono komandos įmušė penkiais įvarčiais daugiau nei praeitame ture. Vidutiniškai per rungtynes buvo įmušta po 8,67 įvarčio, o vidurkį labiausiai pakėlė „Onikso“ įmuštų 14 įvarčių į „Spartako“ vartus.įvarčiai per 6 mačus reiškia, kad per vienas rungtynes buvo galima išvysti po 7,33 įvarčio. Solidu.

 

Persvara. Kaip jau rašėme, tą persvarą padidino „El Dorado“ ekipa, kuri sužaidė puikias rungtynes ir „Rotaliui“ daug šansų nesuteikė. Pergalė 5:1 tai tik įrodo ir tokia pergalė tikrai nudžiugino komandos vadovą Martyną Rašinską.


„Drausmingai laikėmės susitarimo kaip žaisti, planas pavyko puikiai. Žinojome kaip žais varžovas, tai viską „perskaitėme“, ko rezultatas – pergalė. Džiugu buvo, kad nebuvo kalbų tarpusavyje. Pykčio ir nenaudingų kalbų su teisėju. Rūbinėje vyravo teigiamos emocijos, tikimės likusius turus ta drausmė niekur nedings ir iškovosime tai ko siekiame. Persvara nuo „Eagle Team“ truputį padidėjo, tai irgi džiugina“, – sakė M. Rašinskas.
Savo. Tokį žaidimą demonstruoja „Maracana“ ekipa. Savo pergalingą receptą išgryninusi komanda nors šįkart ir nelaimėjo, tačiau atėmė svarbius taškus iš „Erelių“ ir net buvo arti to, kad juos įveiktų.


Komandos kapitonas Darius Tamašauskas atskleidė savo ekipos sėkmės paslaptį: „Antrajame rate pradėjo žaisti savo žaidimą, kurį ir propaguodavome. Tai turbūt ir yra mūsų sėkmės paslaptis“. 


Visgi po rungtynių su „Eagle Team“ aplanko dvejopas jausmas. Rungtynes pradėjome tikrai ne taip, kaip turėtume, padarėme kelias klaidas, praleidome įvarčius ir nežaidėme savo žaidimo. Po pertraukos pradėjome žaisti taip, kaip ir žaidžiame šiame rate. Aišku, galėjome išplėšti ir pergalę, bet, manau, kad prie tokio žaidimo rezultatas 3:3 yra teisingas. Per pertrauką treneris sakė, kad nesiveltume į varžovų žaidimą ir nustotume kalbėti. Išvados buvo padarytos ir tai rodo rezultatas“, – sakė D. Tamašauskas, kurio komanda persvarą dėl trečios vietos padidino iki keturių taškų.


(Ne)tiki. Po prarastų taškų savo šansais pakovoti dėl titulo ne itin tiki „Eagle Team – Žibintas“ ekipa, kurios vadovas Aleksandras Dergačiovas mano, kad daugiau taškų „El Dorado“ klubas šiame sezone nepraras.


Tiesa, kalbant apie patį mačą su „Maracana“, A. Dergačiovas išskyrė didžiulį jo komandos nerealizuotų progų kiekį.


„Šios rungtynės kaip jokios kitos šiame sezone pasižymėjo nerealizuotų progų procentu. Sukūrėme labai daug situacijų, kuriose privalėjome pelnyti įvarčius – 3 virpstai, 1 skersinis ir begalė smūgių pro šalį iš labai dėkingų padėčių. „Maracana" labai kovinga komanda, rezervo trūko ir jiems, ir mums. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad mes turėjome lengvai nugalėti, bet privalėjome dar pirmajame kėlinyje saugiai atitrūkti 4:1 bei numušinėti tempą. Jei rašiau, kad sėkmė ir žvaigždės pirmajame rate lydėjo mus, šį kartą viskas buvo ne mūsų pusėje. Turiu priekaištų savo vyrams dėl antro praleisto įvarčio, manau, jis buvo kertinis momentas, kuris kažkiek pakeitė mūsų žaidžiamą futbolą. Tenka apgailestauti, kad antrame rate didžiausią smūgį komandai sudavė traumų virtinė, nes tai turi didžiulės įtakos mūsų žaidimo kokybei. Dėl traumų likusieji turi žaisti daugiau, o dėl to jaučiasi nuovargis. Kur nuovargis – ten klaidos bei netikslumai. Visgi noriu padėkoti „Maracanai“ už geras rungtynes, jie tikrai užsiaugino sparnus nusiteikimo bei kokybės prasme bei prisijaukino futbolo Dievus“, – savo mintis išsakė A. Dergačiovas.


Nors jo komanda pergalės neiškovojo, bet „Eagle Team“ vadovas pasidžiaugė sukurtų progų skaičiumi: „Labiausiai pradžiugino didžiulis kiekis sukurtų progų ir gynybos žaidimo paprastumas. Niekas nerizikavo, kritinėse situacijose tiesiog išspirdavo kamuolį, o to mums trūksta žaidžiant prieš stipresnes komandas“.


„Jaučiamės kažkiek nusivylę, turėjome eilinį kartą savo rankose galimybę kovoti dėl aukso, bet paleidome ją. Žiūrint į sezoną bendrai, įvertinus visas kamavusias bei kamuojančias komandą problemas, tikriausiai esame ten kur ir turime būti. Ar pagrindiniai konkurentai suklups dar kartą? Veikiausiai ne, bet visi mes visko matėme per eilę metų“, – dvejopais pamąstymais užbaigė A. Dergačiovas.


Diedukų balius. Būtent tie „diedukai“ užsuko „Ryto“ žaidimą, kuris atnešė jiems pirmąją pergalę rudens rate. „Rytas“ 4:2 palaužė „Western Union“ ekipą, o visus įvarčius nugalėtojams pelnė veteranai. Apie tai daugiau papasakojo „Ryto“ vadovas Olegas Miasniankinas, kuris ir pats pelnė vieną iš įvarčių.


„Noriu padėkoti vyrams, kurie susirinko į šias rungtynes. Žaidėme tokia sudėtimi, kuri turbūt kartu žaidė prieš kokius du metus, o visus įvarčius mušė veteranai. Jauniausias žaidėjas, kuris įmušė įvartį, buvo 39-erių. Sužaidėme puikias rungtynes ir galbūt tų veteranų trūko mūsų komandoje. Veteranai jaunimui galbūt suteiks konkurencijos, o šiame mače buvo diedukų balius“, – juokaudamas sakė O. Miasniankinas.


„Rytui“ tai buvo pirmoji pergalė rudens rate, bet dėl to Olegas per daug nesisieloja: „Patys tarpusavyje šnekame, kad žaidėme ne taip gražiai, bet buvo rezultatas, o šįmet žaidžiame gerai, gražiai, bet nėra rezultato. Toks yra futbolas, bet mes nesame nusiminę ir laukiame kitų rungtynių“.


Neatspindi. FK „Polivektris“ sugebėjo nutraukti gerų FK „Fortitudo“ rezultatų seriją ir juos sutriuškino net 8:0. Pagal rezultatą atrodo, kad žaidimas vyko į vienus vartus, bet, pasak „Polivektrio“ kapitono Valentino Baranovskij, taip tikrai nebuvo.


„Rungtynėse vyravo vyriška kova, viena ir kita komanda žaidė labai kietą futbolą, tačiau rezultatas neatspindi tikro vaizdo aikštėje. Nors ir laimėjome dideliu skirtumu, tikrai buvo sunkios rungtynės. Labiausiai mane džiugina rezultatas ir vyrų nusiteikimas rungtynių metu“, – teigė V. Baranovskij.
Nedžiugino. Tuo metu „Fortitudo“ komanda neturėjo kuo džiaugtis po tokio skaudaus pralaimėjimo ir jiems liko tik pasveikinti varžovus.


„Rungtynėse nelabai buvo kuo džiaugtis. Nebuvo vyrai tinkamai nusiteikę, pavargę, kiti žaidė viena koja. Labai tas jautėsi, priešininkas šį kartą buvo visa galva aukštesnis. Sveikinimai jiems!“, – tiesiai, šviesiai sakė „Fortitudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius.


Sugrįžo. Į pergalių kelią sugrįžo ne tik SKK „Oniksas“, bet ir jų narys Justas Orantas. Paskutinį kartą tik septintajame ture žaidęs Justas savo sugrįžimą pažymėjo penkiais įvarčiais, o „Oniksui“ tai leido net 14:2 sutriuškinti FK „Spartaką“.


Pats nežaidęs „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan pajuokavo apie iš varžovų perimtą strategiją bei džiaugėsi to paties Justo sugrįžimu.


„Rezultatas manau viską pasako. Nors kaip ir pavasarį tikėjomės, kad „Spartakas“ ateis nusiteikęs kovai (pvz, taip, kaip jie žaidė prieš FK „Rytas“), bet jie vėl, galima sakyti, morališkai neatėjo ketvirtadienį. Pergalės reikėjo, kad ir tokios, nes ruduo mums „skūpus“ taškų atžvilgiu, nors ir nežaidžiame blogai. Varžovų vadas Dmitrijus buvo minėjęs kažkada, kad jo komanda stiprina žaidėjas, kuris vis neateina į rungtynes, todėl siekiant nuteikti komanda kovai su „Spartaku“, šį kartą nusprendžiau neateiti aš ir, kaip rodo rezultatas, planas pasiteisino!“, – juokavo E. Ruskan.


„Apie eigą galiu pasakyti tik tiek: nuo pradžios nežaidė ir Spartako vadovas Dmitrijus ir rezultatas ilgai buvo tik 1:0.  Taigi mano planas buvo nuoseklesnis, nes nors ir atėjau palaikyti komandą, bet į aikštelę nejau. Beje, vartuose puikiai tvarkėsi Paulius Lekerevičius, kuris vasarą kaip tik laimėjo Onikso vartininkų dvikovą. Labiausiai pradžiugino, kad pagaliau po ilgos pertraukos ir sunkios traumos sugrįžo Justas, kuris tą progą pelnė net 5 įvarčius. Labai linkime jam, kad visos traumos liktų praeityje. Kiekviena pergalė tokiame sunkiame divizione yra svarbi, todėl tikimės, kad jį duos gerą impulsą prieš 3 likusias rungtynes“, – užbaigė E. Ruskan.
13. Tiek minučių, pagal FC „IndEx“, žaidimas su FK „Rieše“ buvo apylygis, bet po to „IndEx“ įsibėgėjo ir šventė pergalę rezultatu 9:1. Po šios pergalės „IndEx“ kapitonas Eduardas Grudinskij turėjo kuo pasidžiaugti.


„Sakyčiau, pirmas 13 minučių vyko labai įnirtinga, apylygė kova. Tačiau kai mums 13 minutę  pavyko įmušti antrą įvartį, mums pradėjo „eiti korta“. Žaidėme tvarkingai, drausmingai ir gynėmės disciplinuotai ir tai leido mums stabiliai jaustis visų rungtynių metu. Labiausiai pradžiugino, kad mums pavyko išsaugoti beveik sausus vartus. Praleidome tik vieną, įmušėme devynis. Džiugina stabilus žaidimas aikštelėje ir kovingumas iki paskutinio švilpuko. Dar labiau džiugina antra pergalė iš eilės, kuri mums suteikia didesnį pasitikėjimą savimi. Komanda jaučiasi pakylėtai ir džiugiai po dvejų pergalių iš eilės“, – sakė E. Grudinskij.
Heatmap. Po šio turo galime išvysti kaip aikštėje atrodė „Maracana“ lyderis Jevgenijus Učajevas. Geriausias rugsėjo mėnesio žaidėjas gavo privilegiją žaisti su „PLAYR SmartCoach“ liemene ir dabar galime matyti jo žaidimo charakteristikas prieš „Eagle Team“.
Rinktinė. A diviziono devynioliktojo turo rinktinėje daugiausiai narių turi FK „El Dorado“, o toliau matome net penkių komandų, kurios taip pat šventė pergales, atstovus –„Maracana“, FC „IndEx“, FK „Rytas“, SKK „Oniksas“ ir FK „Polivektris“.Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Rytas00000000
2Eagle Team - Žibintas00000000
3Maracana00000000
4FC IndEx00000000
5FK Eksperimentas00000000
6El Dorado00000000
7FK Rotalis00000000
8SKK Oniksas00000000
9FK Fortitudo00000000
10FK Polivektris00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Gegužė   2020
PrAnTrKtPnŠtSk
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Mūsų partneriai: