2018-06-18

MFL Taurės apžvalga: MFL „El Clasico“ finale nebus – abi komandos eliminuotos

Praėjusį ketvirtadienį buvo sužaisti du MFL Taurės pusfinalio mačai. Turbūt ne vienas fanas tikėjosi, kad į finalą pateks „El Dorado“ ir „Eagle Team – Žibintas“ komandos ir finale matysime MFL „El Clasico“ dvikovą, tačiau kitos dvi į pusfinalį patekusios komandos – VFM ir FK „Rytas“ – neleido tam įvykti ir atitinkamai įveikė „Eagle Team – Žibintas“ bei „El Dorado“ klubus. Plačiau apie MFL Taurės pusfinalį – žemiau esančioje apžvalgoje.

Pirmoji. FK „Rytas“ klubas pasiekė pirmąją savo pergalę istorijoje prieš „El Dorado“ ekipą ir juos įveikė rezultatu 3:2. Būtent ši pirmoji pergalė, pasiekta MFL Taurės pusfinalyje, atvėrė „Rytui“ duris į finalą.

Reikia paminėti, kad abi komandos šiose rungtynėse buvo be savo vadovo. „Rytui“ iš už šoninės linijos vadovauti negalėjo Olegas Miasniankinas, o „El Dorado“ turėjo verstis be Martyno Rašinsko.

Iš pradžių atrodė, kad „El Dorado“ šias rungtynes laimės, kadangi po pirmojo kėlinio jie pirmavo 2:0. Visgi „Ryto“ ekipa per pertrauką susiėmė, sugebėjo įmušti tris įvarčius ir taip galėjo pradžiuginti savo vadovą O. Miasniankiną.

Po rungtynių trečiasis komandos vadovas Vitalij Chachlač būtent tai ir pabrėžė, kad per pertrauką komandos žaidėjai gavo „velnių“, o tai privertė juos susiimti. Tie „velniai“ ypač padėjo Valdemarui Šaveiko, kuris pelnė net du įvarčius ir svariai prisidėjo prie istorinės ekipos pergalės.

Pasimetė. Tuo metu „El Dorado“ komanda, kuri žaidė be savo vadovo M. Rašinsko, pripažino, kad antrajame kėlinyje pasimetė po varžovų spaudimo ir nors ji dar bandė atsitiesti, bet jiems tiesiog pritrūko laiko.

Jau šį sezoną „El Dorado“ buvo spėjusi du kartus užtikrintai nugalėti „Ryto“ komandą, bet šįkart mačas buvo kitoks. Po gero pirmo kėlinio „El Dorado“ antrajame žaidė žymiai prasčiau, o klaidomis pasinaudojęs „Rytas“ net tris kartus nubaudė varžovus.

Ne itin geros nuotaikos (savaime suprantama) po rungtynių kalbėjęs vieno įvarčio autorius Darius Pupliauskas pripažino, kad jiems trūko M. Rašinsko ir taip pat atskleidė, kad komanda pasimetė, kai „Rytas“ pradėjo juos spausti.

„Martyno nebuvimas įtakos turėjo, jis yra svarbus žaidėjas, bet antrajame kėlinyje viskas įvyko taip, kad „Rytas“ pabandė mus paspausti, o mes pasimetėme ir praradome kontrolę. Rungtynių pabaigoje dar bandėme į žaidimą įtraukti vartininką ir tai visai gerai pavyko, bet tiesiog pritrūko laiko. Tikrai nesakau, kad „Rytas“ laimėjo nepelnytai, o šiaip abi komandos buvo vertos vietos finale“, – sakė D. Pupliauskas.

Atsidavimas. Dar prieš rungtynes VFM klubo treneris Darius Tamašauskas sakė, jog jo komandos turi prisibijoti bet kuris varžovas. Šįkart tuo varžovu buvo „Eagle Team – Žibintas“, kuris antrą kartą šiame sezone pralaimėjo VFM ekipai (šįkart rezultatu 1:3), bei po šios nesėkmės iškrito iš MFL Taurės turnyro.

Praėjusios savaitės VFM pergalė buvo kitokia, nei MFL lygoje. Anksčiau VFM pirmi praleisdavo įvartį, bet šįkart jie pasižymėjo pirmi, įmušė du greitus įvarčius ir iki pat rungtynių pabaigos išlaikė savo persvarą, o galiausiai šventė pergalę rezultatu 3:1.

Galbūt VFM pergalė galėjo būti ir didesnė, bet Artūras Jeršovas neįmušė 9 metrų baudinio, o po dešimties minučių dar gavo raudoną kortelę už smūgį varžovui. Dėl to A. Jeršovas turės praleisti MFL Taurės finalą, todėl realu, kad prie šoninės linijos mes matysime net tris trenerius.

„Aišku, tokie epizodai nepuošia futbolo, bet į tai įsivėlė abi komandos. Svarbiausia, kad viską pavyko išspręsti“, – apie raudoną kortelę kalbėjo vienas iš VFM trenerių Artūras Macijauskas.

Abu komandos treneriai, tiek D. Tamašauskas ir A. Macijauskas įvardino pagrindinę priežastį, kuri padėjo laimėti – tai komandinis atsidavimas.

„Vyrai suprato, kad reikia rimtai žiūrėti į šį turnyrą ir pačią MFL lygą. Anksčiau praleisdavome daug nereikalingų įvarčių, sezono pradžioje žaisdavome nenusiteikę, be nuotaikos, bet pagaliau supratome, kad į aikštę reikia žengti kupinam sportinio pykčio, atiduoti visą save ir kai tai padarome, galime laimėti“, – sakė D. Tamašauskas.

A. Macijauskas pritarė D. Tamašauskui: „Kaip minėjo Darius, anksčiau mums trūkdavo to atsidavimo ir kieto futbolo, o dabar visų žaidėjų akys degė, visi norėjo patekti į finalą ir pasiekė šį tikslą“.

Trūko. Būtent atsidavimo ir trūko „Eagle Team – Žibintas“ ekipai, kurio apsčiai turėjo VFM ekipa. „Eagle Team“ taip pat žaidė be savo vadovo Aleksandro Dergačiovo, kurio užvedimų ir griežto balso ko gero irgi trūko.

„Pačiam sunku komentuoti, nes nebuvau rungtynėse, bet iš komandos narių komentarų supratau, kad koją pakišo vyrų nusiteikimas kietai kovai. Susirinko ganėtinai pajėgi sudėtis, tačiau tinkamo nusiteikimo nebuvo“, – sakė A. Dergačiovas.

„Aišku, gaila, kad nepatekome į finalą, bet tai tikrai ne pasaulio pabaiga“, – pridūrė „Eagle Team“ komandos vadovas, kuris MFL Taurę į viršų buvo kėlęs 2016 metais.

Finalas. Finalas bus žaidžiamas jau ateinantį ketvirtadienį, 20:30 pirmame „Fanų“ stadiono ketvirtyje.