2019-03-23

A. Juchno vedamas „El Dorado“ tik po baudinių iškovojo MFL Supertaurę

Šeštadienio vakarą Žvėryno „Fanų“ stadionas buvo apgaubtas įtampos ir kovos migla, kadangi čia įvyko įnirtingos MFL Supertaurės rungtynės. Pirštines vienas kitam metė FK „El Dorado“ ir FK „Ryto“ vyrai, o Supertaurės laimėtojas paaiškėjo tik po baudinių serijos – juo tapo „El Dorado“ klubas.

Abi ekipos prieš Supertaurės mačą spėjo pasipildyti naujokais. „El Dorado“ marškinėlius vilkėjo Lietuvos Futsal A lygos žaidėjai Arturas Juchno ir Ričaras Čiepa bei keli Utenos „Utenio“ jaunieji nariai. Tuo metu su „Ryto“ apranga buvo galima išvysti gerai mėgėjų futbolo pasaulyje žinomus Deivydą Petravičių ir Aivydą Ruškį.

Šias rungtynes tvirčiau pradėjo „Ryto“ ekipa. Būtent ji pirmoji susikūrė kelias geras progas, bet Valdemaras Šaveiko ir Eduardas Tučinskis nesugebėjo įveikti varžovų vartininko.

Neišnaudoję savo šansų „Rytas“ 12 minutę praleido pirmąjį įvartį, kuomet iš aštraus kampo pasižymėjo „El Dorado“ naujokas Arturas Juchno.

Po įvarčio „Rytas“ stengėsi nepasimesti ir siekė lyginti rezultatą, bet pirmojo kėlinio pabaigoje suklydo prie savų vartų ir antrą „El Dorado“ įvartį pelnė tas pats A. Juchno.

Antrasis kėlinys „Ryto“ ekipai prasidėjo dar vienu praleistu įvarčiu, kuomet gražiu smūgiu savo „hat-tricką“ įtvirtino A. Juchno.

Tačiau po dviejų minučių „Rytui“ pavyko sušvelninti rezultatą, iš arti pasižymėjus puolėjui Valdemarui Šaveiko.

Po penkių minučių „El Dorado“ žaidėjas Edvinas Mučinis už kalbas su teisėju sulaukė raudonos kortelės, todėl „El Dorado“ liko mažumoje ir „Rytas“ stengėsi tuo pasinaudoti.

41 minutę tai pavyko padaryti Albertui Šaveiko, sumažinusiam varžovų persvarą vos iki vieno įvarčio.

Sparnus užsiauginęs „Rytas“ toliau spaudė „El Dorado“ ir 44 minutę išlygino rezultatą, o įvarčio autoriumi tapo Kasparas Naskauskas.

Iki pagrindinio laiko pabaigos daugiau įvarčių komandos neįmušė, nors gerų šansų tai padaryti turėjo „Rytas“. Taigi, pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė lygiu rezultatu 3:3, o nugalėtojui išaiškinti prireikė baudinių serijos.

Pirmus tris smūgius abi komandos realizavo sėkmingai, o ketvirtasis bandymas tapo lemiamu. „Ryto“ narys Albertas Šaveiko pataikė į skersinį, o kitu smūgiu „El Dorado“ puolėjas Aringas Streckis pasiuntė savo ekipą į euforiją – „El Dorado“ į viršų kėlė MFL Supertaurę.

Po rungtynių „Ryto“ vadovas Olegas Miasniankinas džiaugėsi savo komandos pasirodymu ir parodytu charakteriu bei pasveikino varžovus.

Tuo metu „El Dorado“ kapitonas Martynas Rašinskas džiaugėsi, kad jo ekipai pavyko laimėti taurę, nors ir leido varžovams panaikinti trijų įvarčių pranašumą. Tiesa, M. Rašinskas pripažino, kad jo komandai trūksta trenerio, nes būtent be tvirtos rankos jo ekipos žaidime prasidėjo chaosas.

Rezultatas:

„El Dorado“ 3 : 3 FK „Rytas“

(po baudinių serijos 4:3)

12’ [1 : 0] Artur Juchno

23’ [2 : 0] Artur Juchno

30’ [3 : 0] Artur Juchno

32’ [3 : 1] Valdemar Šaveiko

41’ [3 : 2] Albert Šaveiko

44’ [3 : 3] Kasparas Naskauskas