2023-08-17

B divizionas. 15 turo anonsas

Ketvirtadienį Fanų aikštynuose po netrumpos pertraukėlės pasirodys potencialūs medalininkai FM Vilniaus Vytis, savo medalines ambicijas palaikyti mėgins Žalia Raudona, taškų kraitį papildyti sieks praėjusiame ture pergalėmis atsižymėję Eksperimentas ir MSC. Rimtas išmėginimas laukia ir diviziono lyderių, o juos egzaminuosiančiai VU MIF komandai akistata su Grija gali tapti paskutiniu vilties spindulėliu sudalyvauti MFL sezono uždaryme.

20 val.Fanų III ketvirtis

VU MIF (22 taškai) – FK Grija (31 tšk.)

Centrinė turo dvikova. Nors VU MIF šansai sugrįžti ant prizininkų pakylos po pralaimėjimų Žalia Raudona ir FM Vilniaus Vytis komandoms sumenko iki grynai abstrakčiai teorinių, tačiau visgi šansai dar yra. Tiesa, tam reikia per likusias penkerias rungtynes surinkti maksimalų taškų kraitį ir sulaukti Vyčių bei Žalių ir raudonų pralaimėjimų. 

Jei varžovų pralaimėjimams Studentai įtakos jau nebeturi, tai bent dėl savo taškų dar gali pasistengti. Tik tiek, kad žaidžiant su diviziono lyderiais tų pastangų nebūtinai pakaks pergalėms. Grija 8-ame ture prasileido sprigtą nuo Žalia Raudona, bet po to susiėmė ir laimėjusi keturis mačus iš eilės žengia turnyrinės lentelės viršūnėje. Kadangi Grigiškių ekipos persvara prieš pagrindinius konkurentus yra minimali, o pagrindiniai konkurentai savo taškų nebarsto, natūralu, jog Grija į kiekvienas rungtynes žengia maksimaliai susikaupusi ir nusiteikusi imti tik pergales.

Pirmasis tarpusavio susitikimas balandžio 27 d. baigėsi Grijos pergale 6:3. Tąsyk VU MIF du trečdalius rungtynių žaidė kaip iš natų, 35 min. po Nedo Suoko įvarčio pirmavo 3:2, bet per paskutinę 15 min. atkarpą Artūras Borščevskis sukalė tris įvarčius, 49 min. Domantas Bitaitis pridėjo dar vieną ir Grija šventė pergalę.

Tikėtina, kad Studentai žais antru numeriu, stengsis nerizikuoti, lauks varžovų klaidų ir bandys juos gaudyti kontratakose. Tačiau tokiu stiliumi su Grija žaidžia beveik visi varžovai, tad grigiškėnų tuo nenustebinsi. Kaip parodė paskutinė jų pergalė 4:1 prieš Tornado, nenustebinsi ir kieta kova, fiziniu kontaktu bei visais kitais mažojo futbolo atributais. 
PROGNOZĖ. 2:5

Fanų IV ketvirtis

FK Eksperimentas (12 tšk.) - MSC (12 tšk.)

Praėjusiame ture komandos iškovojo pergales ir draugiškai atsispyrė nuo turnyrinės lentelės dugno. Eksperimentas savo minimaliu laimėjimu 1:0 prieš Riešę nutraukė net 9 pralaimėjimų seriją, o 7:2 Žalia Raudona komandą sudoroję MSC futbolininkai pasiekė antrą laimėjimą per trejas paskutines rungtynes. Arba kitaip skaičiuojant - po vasaros atostogų MSC per trejas rungtynes surinko tiek pat taškų, kiek buvo suskrebenusi per pirmus 11 turų.

Tuo metu Eksperimento istorija kardinaliai priešinga. 4-ame ture Eksperimentas 6:3 įveikė MSC ekipą - ir iškovojo trečią pergalę per ketverias žaistas rungtynes. Tuo metu Apžvalgininkas netgi leido sau pavadinti Eksperimentą potencialiu medalininku. Tačiau per kitas devynerias rungtynes eksperimentininkai susitiko su tikrais (ar bent jau norinčiais tokiais būti) medalininkais - Grija, VRFM, FM Vilniaus Vytis, Žalia Raudona ir Tornado - ir Eksperimento pergalingas žygis baigėsi.

Ar dabar bus pergalingas finišas? Pergalė prieš be keitimų atžaidusią Riešę - anoks argumentas. Tuo metu laimėjimas prieš antroje čempionato dalyje sutvirtėjusį ir gerą bangą pagavusį MSC kolektyvą būtų solidesnis patvirtinimas. Pirmame rate Eksperimentas įveikė anaiptol ne pačią geriausią MSC versiją. Tąsyk Mėgėjų sporto centro gretose nebuvo nei vieno nominalaus vartininko, nebuvo Aringo Streckio bei dar kelių pajėgių žaidėjų, nebuvo ir antroje sezono dalyje prisijungusių naujokų.  

Tad tikėtis antros panašios pergalės Eksperimentui nevertėtų. Nebent MSC ir vėl nesurinktų savo optimaliausios sudėties, kaip kad nutiko 13 ture su VU MIF. Tokiu atveju Eksperimentas turėtų šansą. Bet jei sudėtis bus ir bus optimali - MSC galimybės pratęsti pergalių seriją bus smarkiai geresnės.
PROGNOZĖ. 3:5

21 val.Fanų III ketvirtis

WorldOne United (12 tšk.) - FC Žalia Raudona (24 tšk.) 

Jei Žalia Raudona ir šiais metais liks be medalių, tikėtina, kad bus prisimintas ne tik ano ketvirtadienio pralaimėjimas MSC ekipai, bet ir 4-ame ture patirta nesėkmė su WorldOne United. Tada WOU laimėjo 4:3 ir su 6 taškais turnyrinėje lentelėje lenkė vos 4 taškus turėjusius žalius ir raudonus.

Nūnai situacija taškų prasme kardinaliai priešinga. Žalia Raudona jų turi 24, WOU - lygiai dvigubai mažiau. ŽR kovoja dėl medalių, WOU apie medalines ambicijas jau senokai pamiršo ir tiesiog žaidžia savo futbolą. Kaip įprasta - žaidžia kovingai, azartiškai, bet nestabiliai ir neprognozuojamai. Nors po vasaros pertraukos į WOU gretas sugrįžo ilgametis ekipos gynėjas Fahad Al Balushi, tačiau gynyboje reikalai nepasitaisė, o per paskutines dvejas rungtynes su MSC ir VRFM WOU prasileido 13 įvarčių. Tiesa, įmušė 6, bet taškais tie įvarčiai nevirto.

Žalia Raudona po vasaros pertraukos taip pat nežiba. Tiesa, sugrįžę žali ir raudoni 5:2 įveikė Riešę, bet jų pergalę lėmė ne geresnis žaidimas, o dviejų Riešės žaidėjų pašalinimas. Tuo metu paskutinėse savo rungtynėse Žalia Raudona su visais treneriais, vadovais ir futbolo meistrais 2:7 nusileido MSC ekipai, kurios esminis privalumas - kovingumas ir noras laimėti.

WOU ekipai taip pat netrūksta kovingumo ir noro siekti pergalės. Ir jei ŽR futbolininkai vėl žengs į aikštę iš anksto patikėję savo pranašumu, galvodami, kad 3 taškai - tai tik formalumas, jie ir vėl gali skaudžiai nudegti. Be abejo, sunku tikėtis, kad antrą turą iš eilės ŽR vartininkas dovanos įvartinius saldainius varžovų puolėjams (kaip kad rungtynėse su MSC), tačiau didžiausias žalių ir raudonų rezervas - rezultatyviausias komandos žaidėjas Matas Radžiukynas. 

Paskutinėse rungtynėse jo nebuvo, o be jo nebeliko ir kūrybinės Žalia Raudona žaidimo kibirkštėlės. Jei Matas sudalyvaus šį ketvirtadienį, ŽR šansai laimėti bus nediskutuotini. Jei ne, galima laukti ir staigmenų.
PROGNOZĖ. 2:4

Fanų IV ketvirtis

FK Tornado (16 tšk.) – FM Vilniaus Vytis (25 tšk.)

Tai irgi galėtų būti Centrinė turo dvikova. Prieš sezoną Apžvalgininkas šioms ekipoms skyrė pirmas dvi vietas divizione, tačiau nūnai akivaizdu, kad su prognoze buvo stipriai prašauta. Tiesa, Vyčiai vis dar gali finišuoti su medaliais, o sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, gal net ir su auksinės prabos, tačiau tornadininkai po pralaimėjimų VRFM ir Grijos komandoms šansų suspurdėti ant prizininkų pakylos beveik nebeturi. 

Beveik - nes nutikus stebuklui, laimėję visus penkis likusius savo mačus ir sulaukę Vyčių, Žalia Raudona ir VU MIF nesėkmių, tornadininkai galėtų atsidurti ant bronzinio prizininkų pakylos laiptelio. Bet tam reikia stebuklo. Ir pergalių. Pradedant nuo FM Vilniaus Vytis.

Pirmame rate Tornado ir FM Vilniaus Vytis rungtynės baigėsi Vyčių pergale 3:2. Tąsyk jau 13 min. FM VV pirmavo 3:0, tornadininkai atsakė savo įvarčiais 27 ir 46 minutėmis, bet išsisukti nuo trečios nesėkmės per ketverias rungtynes nesugebėjo. Savo ruožtu, Vyčiams tai buvo pirma pergalė po trijų startinių čempionato pralaimėjimų. Po rungtynių su Tornado FM Vilniaus Vytis per kitus aštuonis mačus surinko 22 taškus (iš 24 galimų) ir iš turnyrinės lentelės dugno šovė į prizininkų trejetą.
Tornado reikalai galiausiai irgi pasitaisė, bet visgi ne taip ženkliai. Per paskutinius devynerius mačius tornadininkai iškovojo penkias pergales ir surinko 15 taškų, bet su tokiu kraičiu pasilypėjo tik iki 6-os pozicijos. 

Jei sėkmė šyptelės į Tornado pusę, sezoną B diviziono debiutantai gali užbaigti ir 5-oje arba 4-oje pozicijose. Juo labiau, kad po vasaros pertraukos komandos paraiškoje atsirado buvę Eagle Team žaidėjai Aleksandr Lebedev ir Vadim Pinko, sąrašuose sužibėjo ir paplūdimio futbolo bei futsal atstovo Manto Makutunovičiaus pavardė. Visgi, vien popieriuje esančios pavardės taškų negarantuoja, juos reikia pasiimti aikštėje. 

Akivaizdu, kad paskutinėse savo rungtynėse net 10:2 VU MIF komandą suvarpę Vyčiai neplanuoja dalintis taškais su Tornado, ar bet kuriais kitais varžovais. Labai tikėtina, kad po trijų savaičių pertraukos į Fanus sugrįžę Vyčiai bus išalkę futbolo, kovos ir pergalės. Klausimas, kiek to alkio likę pas Tornado atstovus?
PROGNOZĖ. 5:7

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: