2023-08-23

A divizionas. Pabyrėjęs turas ir negailestingi favoritai

Antrasis A diviziono ratas turėjo užsibaigti aną ketvirtadienį sulig 14-uoju turu. Bet taip jau gavosi, kad ketvirtadienį iš suplanuotų ketverių turo rungtynių įvyko tik dvi. Dar vienos buvo sužaistos antradienį, o Prima Line ir SFK Novovileisk akistata nusikėlė kažkur tolyn į rudenį.

REZULTATAI.MEISTRIŠKUMAS. Ketvirtadienį pabyrėjęs buvo ne tik turas, bet ir į Fanus susirinkusios komandos. Alytis rungtynes pradėjo turėdamas lygiai 7 raudoną aprangą vilkinčius žaidėjus ir vieną trenerio funkcijas pildžiusį Augustą Trinkūną, tuo metu Eagle Team-Setaltas surinko 8 žaidikus, bet tame skaičiuje – nei vieno vartininko. Komandos vadovo Dmitrijaus Timko teigimu, vienu momentu buvo minčių, kad vartų stačiakampį teks ginti jam pačiam, bet galiausiai šiame amplua save išbandyti nusprendė Nikita Juščenko. Reikia pasakyti, kad pirmas krikštas nebuvo saldus, nes jau 3 min. po kampinio Alyčio žaidėjas Lukas Janušonis nukreipė kamuolį į neetatinio Erelių vartininko ginamus vartus. 

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad gera pradžia – anaiptol ne pusė, ir net ne trečdalis darbo. Juo labiau, kai varžovų gretose juda vienas rezultatyviausių visų laikų MFL futbolininkas, o jam talkina perspektyvus ir energingas Erelių jaunimas – Lukas Vaičiūnas ir Deividas Linauskas. Su šio tandemo pagalba 7 min. Gediminas Skrockas 201 kartą per savo MFL'inę karjerą pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir rezultatą palygino, o žaidimas vėl grįžo į savo vagą.

Abi komandos stengėsi žaisti atsargiai, nuo gynybos, laukdamos varžovų klaidos ir be reikalo nerizikuodamos. Visgi ilgainiui ėmė ryškėti Erelių žaidybinė persvara, Alyčio vartininkui Meirūnui Olišauskui vis dažniau teko gesinti gaisrus, kol galiausiai ir jis buvo bejėgis: nuo 20 iki 23 min. D. Linauskas, G. Skrockas ir L. Vaičiūnas sukalė tris įvarčius ir į pertrauką Eagle Team išėjo pirmaudami 4:1.

Pirmo kėlinio pabaigoje Alytis sulaukė ir 8-o žaidėjo, o antro pradžioje į aikštę žengė ir pats A. Trinkūnas, bet Ereliai ramiai dirbo gynyboje, o 30 min. ištaikė progą penktam įvarčiui. G. Skrockas iš akštės vidurio patikrino alytiškių vartų konstrukciją, o pirmas prie kamuolio prišokęs D. Linauskas be didesnio vargo parodė kamuoliui kelią į varžovų vartus.

5:1 – ir atrodė, kad likusios 20 minučių jau tik fomalumas. Tiesa, Alytis su tuo nesutiko ir bandė varžovus spausti, pelnė du įvarčius, įnešė šiokio tokio gyvumo bei ryškesnių emocijų, tačiau Eagle Team atsakė Deniso Romanovo tiksliu smūgiu, po kurio jau tikrai liko tik formalumai.

„Labai reikalinga pergalė, buvo sunku, rinkomės labai vangiai, iš pradžių turėjome tik vieną keitimą, o kai gavo traumą Lukas, tai likome ir be keitimų. Kadangi buvo tikrai karšta, galvojau, kad gal teks baigti rungtynes mažumoje, bet viskas tvarkoje, visi atlaikė šį išbandymą. Vistik pas mus yra individualiu meistriškumu išsiskiriančių žaidėjų, jie įmušė tai ką ir turėjo įmušti, tik pabaigoje šiek tiek užsižaidėme ir leidome varžovams kiek priartėti. Bet tai nieko nekeičia, laimėjome, užbaigėme pergale antrą ratą ir judame tolyn“, – apibendrino mačą Eagle Team vadovas D. Timko.

GRIŪTIS. Po kitų turo rungtynių paaiškėjo, kad Eagle Team ne tik juda tolyn, bet ir kopia aukštyn. Tuo pasirūpino El Dorado-ESFA Centrinėje turo dvikovoje 8:2 sutriuškinusi Dinamiką. Tiesa, Centrinės titulas šioms rungtynėms tiko tik iš dalies, nes dinamiškieji į Fanus susirinko 7-iese, be Povilo Malinausko ir Vitalijaus Zubko. Tuo metu eldoradininkai, kaip jiems įprasta, išstatė beveik du šešetus ir jokių nuolaidų varžovams nedarė.

Kita vertus, Dinamika nuolaidų ir neprašė. 25 minutes dinamiškieji atkakliai laikėsi savo plano, pasiaukojančiai gynėsi, bandė kontratakuoti, o baigiantis kėliniui net ir įmušė įvartį. Sergejaus Viliavino tolimu perdavimu pradėta ataka užklupo eldoradininkus jau mintimis išėjusius į pertrauką ir Vladimir Zadneprovskij tiksliu smūgiu priminė jiems, kad kėlinys baigiasi tik tada, kai apie tai savo švilpuku paskelbia arbitras.

Praleistas įvartis teigiamai paveikė El Dorado-ESFA ekipą. Padėjo ir griežtas pokalbis, nepamaišė ir prasmingas pasiūlymas tarpusavio santykius aiškintis namie, o aikštėje žaisti futbolą ir įrodyti pranašumą prieš 7 varžovus ne žodžiais, bet darbais. Antroje rungtynių dalyje eldoradininkai pagaliau užsuko savo firminę karuselę, per penkias antro kėlinio minutes pelnė du įvarčius, o 31 min. Mindaugo Bičkovo klastingas smūgis virto trečiuoju – ir galimai rungtynių lūžį paženklinusiu įvarčiu.

Akivaizdžiai nusekusi ir sustojusi Dinamika ėjo Va Bank, į puolimą delegavo kelis žaidėjus, o gynėsi tik tiek, kiek reikėjo gynybinei linijai palaikyti. Iš viso šito gavosi dar penki El Dorado įvarčiai, tame tarpe ir pavyzdinis Martyno Rašinsko pataikymas nuo vartų linijos, ir nuostabus Artur Juchno pataikymas oru nuo savų vartų į varžovų. Tuo tarpu Dinamika atsakė vieninteliu Darjušo Jankovskio įvarčiu, kuris, tikėtina, tik minimaliai pasaldino pralaimėjimo kartėlį.

„Nors rezultatas didelis, bet rungtynės nebuvo lengvos. Pirmi praleidome, buvo tam tikrų vidinių intrigų, ilgai laukėme kas įmuš pas mus, kol galiausiai Edvinas Mučinis išpildė savo svajonę ir po išmetimo iš užribio galva pelnė pirmą įvartį. Varžovai žaidė be keitimų, jie pavargo, o pas mus buvo daug žmogeliukų, antrame kėlinyje mūsų pranašumas jau buvo neabejotinas, uždėjome savo įvarčių maratoną ir laimėjome“, – konstatavo El Dorado-ESFA treneris Ričardas Čiepa.

SAUSAI. Antradienį, MFL A divizionui absoliučiai neįprastu metu, į Fanų stadiono ketvirtį išstojo FK Rytas ir FK Fortitudo. Principinė turnyrinės lentelės kaimynų akistata baigėsi sausa fortitudininkų pergale 3:0, tačiau rungtynės anaiptol nebuvo tokios sausos ir nuspėjamos, kaip kad byloja rezultatas. Pagal įprastinį Ryto ir Fortitudo dvikovų scenarijų aikštėj netrūko emocijų, apsižodžiavimų, apsikeitimų nuomonėmis ir, natūraliai, geltonų kortelių. Tik tiek, kad šį kartą visas emocinis šaršalas Rytui nepadėjo, o Fortitudo ekipai – nepakenkė.

Savo mėgiamą žaidimą antru numeriu ir nuo gynybos demonstravę Fortitudo futbolininkai esminius reikalus pasprendė pirmo kėlinio pabaigoje. 18 min. pirmą įvartį pelnė varžovų lyderio Edurado Tučinskio geltona kortele pasinaudojęs Andrius Viktoravičius, 24 min. rezulatą padvigubino baudos smūgį po skersiniu pakišęs Arnas Levonauskas.

Antrame kėlinyje emocijų gūsiai ir toliau košė Fanų ketvirtį ir net trečiasis Fortitudo įvartis jų pernelyg nenugesino. Visgi 35 min. įspūdingu smūgiu iš oro pasižymėjęs Aurimas Vasiliauskas suformavo nepajudinamą Fortitudo persvarą, kurios neištirpdė net ir trims minutėms savo komandą mažumoje palikęs A. Viktoravičius.

Po rungtynių Fortitudo vadovas Gabrielius Butkevičius konstatavo, kad žaidimas vyko pagal jų planą, o daugiausiai problemų kilo dėl tradicinių Ryto lyderio E. Tučinskio akcijų. „Mes tvarkingai gynėmės, išnaudojom savo progas ir iš viso to turim visai neblogą rezultatą. Tačiau ir vėl dėmesio centre buvo ne futbolas, o E. Tučinskis. Jis savo kalbomis, provokacijomis ir veiksmais įnešė daug chaoso į rungtynes, į tai įsivėlė ir Ryto vadovas Olegas, o galiausiai neatsilaikė ir Fortitudo žaidėjai. Manau, kad tokias situacijas reikia spręsti ne tik žodiniais įspėjimais ar kalbomis, bet elementariomis drausminėmis sankcijomis ir diskvalifikacijomis, gal tada požiūris pasikeis ir bus daugiau tvarkos“, – samprotavo G. Butkevičius.

LENTELĖ. Nors ir pabyrėjęs, bet šis turas vis tiek įnešė korekcijų į turnyrinę lentelę. Dinamikos pralaimėjimu pasinaudojo ir į antrą vietą pakilo Eagle Team-Setaltas, tuo metu El Dorado-ESFA ir FK Fortitudo sutvirtino savo pozicijas pirmoje ir ketvirtoje vietose. STATISTIKA. 22 įvarčiai per trejas rungtynes, arba 7,3 vidutiniškai.
Su 8 pelnytais turą baigė El Dorado, 6 įvarčiais džiaugėsi Eagle Team.

Ant 0 turą baigė Rytas, vos 2 išspaudė Dinamika, po 3 surinko Alytis ir Fortitudo.

Kadangi Fortitudo pademonstravo nepramušamą gynybą ir atidirbo ant 0, natūralu, kad jiems atiteko ir visi 3 taškai. 2 prasileido El Dorado, po 3 – Eagle Team ir Rytas.

8 išsitraukė Dinamika, 6 – Alytis.

SNAIPERIAI. Šį kartą rezultatyviausiais turo žaidėjais tapo trys dublių autoriai: Gediminas Skrockas ir Deividas Linauskas (abu Eagle Team) bei Arnoldas Kunigėlis (El Dorado).

Kadangi absoliutus čempionato snaiperių lyderis Dariuš Jankovskij į savo sąskaitą įsirašė tik 1 papildomą įvartį, o G. Skrockas – visus 2, atstumus tarp Top 2 snaiperių sumažėjo iki 13 įvarčių. Kita vertus, visų laikų MFL snaiperių rikiuotėje atstumas tarp pirmaujančio Martyno Rašinsko ir jį besivejančio G. Skrocko sumažėjo iki 5.

DRAUSMĖ. Per pirmas dvi ketvirtadienio rungtynes arbitrai apsiėjo be kortelių, o štai antradienį Džoni Kuprašvili teko du kartus traukti geltoną stačiakampį ir parodyti jį iš pradžių Eduardui Tučinskiui (Rytas), o paskui – ir Andriui Viktoravičiui (Fortitudo).

PROGNOZĖS. Iš trijų įvykusių rungtynių Apžvalgininkas teisingai numatė Eagle Team ir El Dorado pergales, tuo metu prognozuotos Ryto ir Fortitudo lygiosios prognozių nepateisino. Gal būt ketvirtadienį ir būtų pateisinusios, bet antradienį – niekaip.

Ne faktas, kad pasiteisins ir prognozuota Prima Line pergalė 3:2 prieš Novovileisk, nes šis mačas įvyks jau tik ant rudens. Vienok turą 2:1 paėmė Apžvalgininkas, o bendras santykis jau 45:15.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: