2023-08-30

A divizionas. Ryto revanšas, pergalingas Alyčio finišas ir solidūs favoritai

Priešpaskutinį rugpjūčio ketvirtadienį komandos sužaidė pirmąsias paskutinio - trečiojo rato rungtynes. Šį kartą nepaisant net ir Vilniaus "Žalgirio" visos komandos susirinko, visos sužaidė, lyderiai pasiėmė eilines pergales, o Rytas ir Alytis - tam tikra prasme neeilines. Ir sulig tuo divizionas išėjo ant pertraukos, tikėtina, iki pat paskutiniojo rugsėjo ketvirtadienio.

REZULTATAI.REVANŠAS. Rytas ir Fortitudo aną ketvirtadienį žaidė ne šiaip antras tarpusavio rungtynes iš eilės, o antras tarpusavio rungtynes per trejas dienas. Antradienį paskutiniame antrojo rato susitikime Fortitudo triumfavo 3:0, o ketvirtadienį, pirmose trečiojo rato rungtynėse Rytas atsirevanšavo 2:1. 

Įdomiausia, kad šį sykį Fortitudo pati sau nusitiesė takelį į pralaimėjimą. Užtikrintai startavę fortitudininkai jau pirmomis minutėmis galėjo išsiveržti į priekį, bet Arnas Levonauskas po puikios verpstės stipriu smūgiu patikrino Ryto vartų virpstą, o netrukus Fortitudo žaidėjo smūgis sudrebino skersinį. Atrodė, kad tik laiko klausimas, kada Ryto gynyba bus pralaužta, bet tada atėjo 7 minutė. Arbitras Dmitrijus Raksa pastebėjo, kad aikštėje vienu metu laksto 7 Fortitudo žaidėjai ir geltona kortele nubaudė arčiausiai stovėjusį Andrių Viktoravičių, o taip pat paprašė pasišalinti iš aikštės ir dar vieną Fortitudo žaidėją. Visgi atrodė, kad net ir mažumoje Fortitudo ramiai apsigins, bet ramiai nesigavo. Deividas Maciulevičius pabandė užatakuoti, prarado kamuolį aikštės viduryje, Rytas surengė elementarią kontrą ir Eimantas Skendelis ramiai nuginklavo Fortitudo vartus saugojusį Gabrielių Butkevičių.

Po įvarčio komandų sudėtys išsilygino, bet rezultatas - niekaip. Ryto futbolininkai atsitraukė į savo aikštės pusę, bet tuo pat metu ir nevengė aštriai kontratakuoti, o Fortitudo mėgino prisiminti, kaip reikia žaisti pozicinį futbolą. Paaiškėjo, kad žaisti poziciškai prieš Rytą nėra lengva, o net ir susikūrus progas smūgiams, dar reikėjo pramušti ir patikimai vartus saugojusį Sergejų Kuosą. Tai padaryti fortitudininkams pavyko tik kartą, ir tik nuo 9 metrų žymos, ir tik likus minutei iki rungtynių pabaigos. O svarbiausia, kad tuo metu Rytas jau turėjo ne vieno, o dviejų įvarčių pranašumą, nes 47 min. Eduardas Tučinskis smūgiu iš distancijos nepaliko jokių vilčių G. Butkevičiui.

Tad nors 49 min. A. Levonauskas visgi pramušė S. Kuosą, tačiau išsigelbėti nuo pralaimėjimo fortitudininkams nepavyko.
  "Vakar pralaimėjom Rytui 1-2 rezultatu.

Trumpai tariant, tiesiog buvo ne mūsų diena... Varžovai puikiai išnaudojo savo keletą sukurtų progų, o mes patys niekaip nesugebėjome įmušti, nors progų tikrai buvo", - rašoma Fortitudo Facebook paskyroje.

Tuo metu Ryto vadovas Oleg Miasniankin konstatavo, kad jo komandos pergalę lėmė maksimali koncentracija ir susitelkimas į futbolą. "Su Fortitudo žaidėme antrą kartą per savaitę, prieš tai pralaimėjome, tad po rungtynių su chebryte pasišnekėjom, susidėliojom žaidimo planą ir jį įgyvendinome. Prašiau tik vieno, kad visos mintys būtų apie komandinį futbolą, be individualių išsikalinėjimų, o taip pat, kad būtų maksimali koncentracija gynyboje, nes šį sezoną per daug prasileidžiame. Rungtynės tikrai buvo labai geros, viskas tik apie futbolą ir iš abiejų komandų, emocijas ir asmeniškumus palikome už aikštės ribų, o mums būtent to ir reikėjo, kad laimėtume", - teigė Olegas.

VOLAS. Pirmi du A diviziono nugalėtojų (El Dorado-ESFA) ir debiutantų (Prima Line) susitikimai baigėsi El Dorado pergalėmis 9:0 ir 9:1. Buvo nuojauta, kad trečias kartas galimai bus kitoks, bet... Finale gavosi eldoradininkų laimėjimas 10:1. 

Nors šį kartą į Fanų stadioną susirinko vos 10 eldoradininkų, tačiau tik vieną keitimą turėjusiems varžovams nuo to lengviau nebuvo. Lengviau nuo to, galimai, buvo Dariui Pupliauskui, kuris rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir per pirmas 5 minutes pelnė du įvarčius. 14 min. Darius įformino savo pirmąjį 2023 m. hetriką, bet tuo metu El Dorado-ESFA pirmavo 5:0.

18 min. eldoradininkai jau buvo priekyje 7:0. Nors 8-as įvartis į Prima Line vartus krito tik 31 minutę, bet tai nereiškia, kad tarp 18-os ir 31-os eldoradininkai buvo išėję atsigavinti, nes jie ir toliau dominavo, spaudėm atakavo, kūrė ir improvizavo, tik niekaip nepataikė. Visgi galiausiai Prima Line vartai šiek tiek atsirišo, Arturas Juchno, Mindaugas Bičkovas ir nepailstantis Martynas Rašinskas padidino El Dorado įvarčių kraitį iki 10-ies.

Reikia pasakyti, kad PR žaidėjai ne tik gynėsi ir traukė kamuolius iš savų vartų, bet ir nevengė atakuoti. Tiesa, retokai ir ne taip sėkmingai, bet 49 min. Nikita Pčelnikovas vieną tokią ataką užbaigė įvarčiu. Atsakydamas į tokį varžovų įžūlumą El Dorado vartininkas Andrius Juzkiv metėsi į ataką, paskutinėmis rungtynių sekundėmis paflirtavo su įvarčiu, bet šitos vyšnaitės ant pergalės torto Prima Line varžovams užsidėti neleido.

"Net nežinau ką būtų galima pasakyti naujo apie rungtynes. Iš esmės tai buvo pirmų dviejų sezono akistatų pratęsimas. Varžovai mažai ką galėjo pasiūlyti, mes žaidėme savo malonumui, įmušėme 10, bet galėjome bent dvigubai daugiau. Džiaugiuosi už Darių, nes prieš rungtynes jis abejojo, ar galės išbėgti, tačiau kai išbėgo - tai ir sukalė tris. Galėjo įmušti daugiau, bet po to jau pradėjo asistuoti komandos draugams. Gaila, kad ne visus jo asistus pavyko realizuoti, dar turime kur tobulėti", - pusiau juokais, o gal ir beveik rimtai rungtynes apibendrino dviem įvarčiais prie pergalės prisidėjęs El Dorado-ESFA kapitonas M. Rašinskas.

ATOMAZGA. Antroje turo dalyje įvarčių taip pat netrūko, tačiau dar prisidėjo ir šioks toks draminis prieskonis. Ypač dramatiškai susiklostė Dinamikos ir Alyčio dvikova. Su dviejų pralaimėjimų šleifu į trečiojo rato pradžią atekliavusi Dinamika ir vėl nesurinko optimaliausios sudėties, bet iki pat 46 minutės laikėsi pergalės kurso ir pirmavo 2:1. 

Jau 4 min. Edgar Danchenko pasinaudojo alytiškių klaidele gynyboje ir laimėjęs dvikovą dėl iš už šoninės linijos išmesto kamuolio pasiuntė jį į vartus. Išsiveržę į priekį dinamiškieji gan neblogai gesino varžovų atakas, ilgai kontroliavo kamuolį ir patys ieškojo progų prie varžovų vartų. Vis dėlto, nors žaidimo braižas ir buvo toks pat kaip anksčiau, bet atlikėjų kokybė šiek tiek šlubavo. Kita vertus, ir gausiai susirinkę Alyčio futbolininkai neleido Dinamikai ramiai dominuoti su kamuoliu.

Įvartis brendo - ir galiausiai subrendo. 24 min. po ilgos atakos Edgaras Barysas smeigė netremiamą į tolimą viršutinį, tad komandos į pertrauką išėjo ant lygiųjų.

Antrame kėlinyje aikštėje užvirė lygi lygių varžovų kova, progų turėjo ir vieni, ir kiti, bet kai 35 min. Dariušas Jankovskis pagaliau pramušė į Alyčių vartų stačiakampį, atrodė, kad Dinamika žengė didelį žingsnį link pergalės. Ir atrodė taip iki 46 min. Įspūdį sustiprino ir kiek pakrikęs alytiškių žaidimas, ir Ugniaus Vainevičiaus geltona kortelė, ir solidus Dinamikos žaidėjų judėjimas.

Tačiau atėjo 46 min. Iš pradžių Dinamika nepasinaudojo nebloga proga pasididinti pranašumą, o paskui Sergejus Viliavinas atliko nebūdingą sau perdavimą varžovui tiesiai į kojas. Kamuolys atšoko Titui Vitukynui - ir Alyčio debiutantas, iki tol pernelyg neišsiskyręs, vienu judesiu prasimetė ant kairės, kitu - smūgiavo į vartus, kamuolys neįtikėtinu būdu praskrodė vartų tinklą - ir nuskriejo už aikštės ribų. Kelias akimirkas aikštėje tvyrojusią sumaištį ir pasimetimą išsklaidė arbitro Gedimino Macevičiaus švilpukas, užfiksavęs įvartį.

Priblokšti dinamiškieji pamėgino sugrįžti į žaidimą, bet po minutės T. Vitukynas dar kartą žybtelėjo individualiu meistriškumu ir jau smūgiu iš dešinės įkalė trečią įvartį. Dinamika per likusią minutę dar spėjo patikrinti alytiškių vartų konstrukcijos tvirtumą, bet Alytis tuoj pat atsakė savo kontrišpuoliu, T. Vitukynas meistriškai paguldė ant vejos varžovų vartininką, parideno kamuolį Benui Paulėkui ir pastarasis iš pusmetrio padėjo paskutinį tašką šiame dramatiškame futbolo spektaklyje.

Alyčio pergalės kalviu tapęs ilgametis FK "Dainava" žaidėjas T. Vitukynas po rungtynių kukliai konstatavo, kad buvo smagu pažaisti su gimtojo miesto futbolininkais, bet savo nuopelnų nesureikšmino. "Draugai jau senokai bandė mane įkalbėti ateiti su jais pažaisti Mini futbolo lygoje. Kadangi vasarą nutraukiau ryšius su "MML City" ir šiuo metu neturiu komandos, nusprendžiau, kad geriau pažaisti futbolą su draugais, nei sėdėti namuose. Ir tikrai nenusivyliau, patiko ir rungtynių atmosfera, ir pats žaidimas, patiko ir pergalė. Žodžiu viskas gerai, o kaip bus toliau - žiūrėsim", - mįslingai kalbėjo T. Vitukynas. 
 
VOLAS-2. Įtampos netrūko ir Eagle Team-Setaltas - SFK Novovileisk rungtynėse. Įdomiausia, kad ir ten esminis lūžis nutiko 46 minutę. Ereliai šį kartą susirinko ir su keliais keitimais, ir su vartininku, 12 min. po Gedimino Skrocko ir Deivido Linausko įvarčių pirmavo 2:0, o vien G. Skrockas tuo metu jau galėjo turėti savo sąskaitoje hetriką.

Po pirmų dviejų įvarčių susidarė įspūdis, kad be keitimų žaidę naujavilniečiai pasmerkti skaudžiam pralaimėjimui, bet patys Novovileisk futbolininkai su tokiu įspūdžiu nesutiko. Pirmame kėlinyje jie į Erelių du įvarčius atsakė savo trimis, tik problemėlė, kad vienas iš jų atsidūrė Novovileisk vartuose. 

Visgi po 25 minučių Eagle Team pirmavo tik 3:2. Tiesa, antro kėlinio pradžioje Pavel Pelakauskas vėl padidino Erelių pranašumą iki dviejų golasų, tačiau Novovileisk ir į šį favoritų pareiškimą rado savų kontrargumentų. 29 min. Arnoldas Čepkauskas savo antruoju įvarčiu sumažino varžovų persvarą iki minimumo, o 39 min. - tiksliu smūgiu nuo 9 metrų žymos - ir palygino.

Tiesa, tai buvo paskutinis Naujosios Vilnios futbolininkų pasispardymas. Po minutės G. Skrockas jau savo antruoju įvarčiu dar kartą išvedė į priekį Eagle Team, o nuo 46 iki 49 minučių Marius Linkevičius, Denis Romanov ir tas pats G. Skrockas trimis taikliais smūgiais sudėliojo visus reikiamus taškus ant finalinio rezultato - 8:4.

"Šįkart susirinkom gausiai ir turėjome vartininką, tad atrodė jog žaidimo tempo prasme problemų kilti neturėtų. Tačiau žaidėme banguotai - tai įjungdavome aukštesnę pavarą, tai kreiseravome ant laisvos. To pasekoje vienu momentu rezultatas buvo 4:4. Atrodė, jog žaidėme principu "jei reikės - įmušime", ir tai nebuvo pati geriausia idėja. Tik varžybų pabaigoje sumušėme savo įvarčius ir baigėme 8:4, pasiimdami sau tris taškus, kurie (po Dinamikos pralaimėjimo Alyčiui) leidžia pamažu įsipatoginti antroje lentelės vietoje", - mačą apibendrino Eagle Team-Setaltas Facebook paskyra.

Tuo metu po vasaros pertraukos trijų rungtynių atkarpą bendru rezultatu 7:25 pralaimėjusios Novovileisk komandos atstovas A. Čepkauskas bedė pirštu į esminę naujavilniečių bėdą. "Tos pačios problemos kamuoja mus viso sezono metu ir nepanašu, kad ši tendencija baigsis. Pagrindinė priežastis tokio nestabilaus žaidimo - stabiliai nesusirenkanti sudėtis. Negana to, kad nesugebame susirinkti 10-12 žaidėjų, tai tie ateinantis 7-8 taip pat nevisada tie patys, kaip pavyzdžiui pas Dinamiką. Jau puikiai patys suprantame, kad tiesiog užbaiginėjame sezoną, o vienintelis likęs tikslas - pabandyti neiškristi iš A diviziono", - pastebėjo Novovileisk atstovas A. Čepkauskas.

LENTELĖ. Savo rungtynes laimėję lyderiai - El Dorado-ESFA ir Eagle Team-Setaltas dar tvirčiau įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje. Pastebėkim, kad jei birželio 29 d. El Dorado nebūtų pralaimėjusi Eagle Team komandai, šiuo metu nuo titulo ją skirtų vos 1 taškas. 

Trečios iš eilės pralaimėtos rungtynės išstūmė iš antros vietos Dinamiką, bet iš trečios vargu ar kas beišstums, nes Fortitudo, Rytas ir Alytis per paskutinę čempionato atkarpą turėtų ne tik viską (ar bent jau beveik viską) laimėti, bet ir sulaukti absoliutaus Dinamikos kracho.

Dugne ir toliau murkdosi Prima Line bei Novovileisk. Abi komandos dar turi du tarpusavio mačus, tad jų likimas paaiškės tik spalio mėnesį.STATISTIKA. Ketverios rungtynės - ir 32 įvarčiai, vidutiniškai 8 per rungtynes. 

Tradiciškai problemų su ataka neturėjo lyderiai: 10 įvarčių pelnė El Dorado-ESFA, 8 - Eagle Team-Setaltas. Po 4 pridėjo Alytis ir Novovileisk.

Mažiausiai - vos su 1 pataikymu turą baigė Fortitudo ir Prima Line, su 2 - Dinamika ir Rytas. Iš viso šio ketvertuko tik Rytui užteko dviejų įvarčių 3 taškams.

Kodėl? Nes Rytas per 50 min. praleido tik 1 (ir tą - iš 9 metrų baudinio). 1 prasileido ir El Dorado, bet kai muši 10, tai jau nelabai svarbu.

Po 2 išsitraukė Alytis ir Fortirtudo, po 4 - Eagle Team ir Dinamika.

Prasčiausiai su vartų apsauga buvo pas Prima Line, ištraukusia 10 kamuolių, nežibėjo ir 8 prasileidę Novovileisk gynėjai.

SNAIPERIAI. Trys hetrikai ir trys dubliai - toks būtų snaiperių kovų apibendrinimas. Trimis įvarčiais žybtelėjo trečią įvarčių šimtuką štampuojantis Gediminas Skrockas (Eagle Team), su trimis įvarčiais savo bendrą MFL sąskaitą iki 136 pasikėlė Darius Pupliauskas (El Dorado), po paskutinių trijų pataikymų jau 85 karjeros įvarčius turi ir Arnoldas Čepkauskas (Novovileisk).

Po 2 įvarčius pašovė neblėstantis MFL ir El Dorado goleodoras Martynas Rašinskas bei čempionų žaidimo organizatorius Artur Juchno. Dubliu savo karjerą MFL pradėjo jaunas ir perspektyvus snaiperis Titas Vitukynas (Alytis).

Snaiperių lenktynėse po 15 turų pirmauja 34 įvarčius turintis Dariuš Jankovskij (Dinamika), 23 jau turi G. Skrockas, 19 - M. Rašinskas. 

DRAUSMĖ. Ketverios rungtynės - keturios geltonos kortelės. Andrius Viktoravičius ir Deividas Maciulevičius iš Fortitudo, Ugnius Vainevičius iš Alyčio ir Karolis Jan Makevičius iš Novovileisk atsižymėjo geltonomis.

PROGNOZĖS. Trys Apžvalgininko teisingai numatytos baigtys ir vienas Ryto komandos paneigimas. Vietoje suplanuotos Fortitudo pergalės 3:2 gavosi Ryto laimėjimas 2:1. Bet tai ir buvo vienintelė išimtis iš bendro konteksto. El Dorado-ESFA laimėjo, Eagle Team-Setaltas - irgi, ir net Alytis galų galiausiai įrodė, kad Apžvalgininkas teisus. Tiesa, ne 5:3, o 4:2, bet vistiek.

Turo santykis 3:1, bendras čempionato santykis - 48:16.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: