2023-10-18

B divizionas. 20 turo anonsas

Priešpaskutinis čempionato turams kai kurioms komandoms taps paskutiniu. Konkrečiau sakant, VU MIF ir MSC šį ketvirtadienį užbaigs savo kelionę 2023 metų MFL B divizione. Tuo metu likusios komandos dar turės šansą tą kelionę pratęsti. Kai kurių komandų kelio pabaigoje laukia medaliai. Likus dviem turams iki finišo dėl jų vis dar grumiasi keturi kolektyvai. Jei labai pasiseks, tai tie patys keturi kolektyvai dėl medalių grumsis ir paskutiniame ture.

20 val.Fanų III ketvirtis

WorldOne United (12 taškų) – FK Grija (34 tšk.)

Antrą vietą užimanti ir dėl aukso kovojanti Grija priešpaskutiniame ture susitiks su devintoje vietoje esančia ir į aukštas materijas nebesitaikančia WorldOne United komanda. Jei grigiškėnai nori tęsti kovą dėl aukso, jie privalo laimėti. Iš pirmo žvilgsnio, kitokio scenarijaus galimybių kaip ir nėra: WOU pralaimėjo paskutines penkerias rungtynes, o praėjusiame ture 1:3 nusileido Eksperimentui.

Pirmame rate vykusią tarpusavio dvikovą Grija laimėjo 10:4. Ramiai ir užtikrintai. Bet tai buvo birželio 15 d., o pastarosiomis savaitėmis ramybės ir užtikrintumo Grigiškių komandai labai trūksta. 18 ture Grija sugebėjo išlipti iš trijų įvarčių duobės ir 5:4 įveikti Riešę, bet praėjusį ketvirtadienį tris kartus pirmavusi prieš FM Vilniaus Vytį vis tiek galiausiai pralaimėjo 4:6.

Tas pralaimėjimas Grijai kainavo lyderių marškinėlius, bet paliko viltis finišuoti pirmoje vietoje. Tiesa, kad tos viltys taptų realybe Grija privalo laimėti abi likusias rungtynes – ir sulaukti FM Vilniaus Vytis kluptelėjimo. Nebūtinai pralaimėjimo, tiktų ir lygiosios. Visgi svarbiausia – susirinkti savo taškus.
PROGNOZĖ. 2:7

Fanų IV ketvirtis

VRFM (31 tšk.) – FK VU MIF (29 taškai) 

Tai galėjo būti potencialių medalininkų akistata. Bet po nesėkmingos VU MIF rudeninės atkarpos medalininkų potencialą išlaikė tik VRFM. Ir tai, gan miglotą. Studentai po rugsėjo pertraukos per dvejas rungtynes surinko vos 1 tašką ir nūnai jų potencialo lubos – ketvirta vieta divizione. Su sąlyga, kad jie patys įveiks VRFM, o kitą ketvirtadienį sulauks Grijos pergalės. Ar bent jau lygiųjų. Scenarijus visai įmanomas, nes VRFM po atostogų taipogi nežiba: lygiosios 2:2 su FM Vilniaus Vytis ir pralaimėjimas 1:2 su MSC medalines VRFM ambicijas pavertė teorija.

Pirmame rate Studentai net 6:2 įveikė VRFM. Tiesa, tų rungtynių scenarijus vertas atskiros pastraipos. 14 minutę VRFM pirmavo 2:0 po Viačeslav Rodevič ir Dominik Mackevič įvarčių. Įprastai po tokio starto ne kiekviena komanda sugeba grįžti į žaidimą, juo labiau – į gynybą ir kontratakas orientuota VU MIF. Bet nutiko absoličiai priešingai. Jau 21 minutę rezultatas buvo lygus, o 32 min. Studentai išsiveržė į priekį. Per likusį laiką jie pridėjo dar tris įvarčius – ir pasiėmė visus 3 taškus. 

Visgi čempionatui pasiekus apogėjų paaiškėjo, kad tie taškai VU MIF komandai nieko nebreiškia. O štai VRFM kolektyvui jie gali kainuoti medalius. Ir net nebūtinai aukso, o tiesiog medalius. Kita vertus, paskutinės rungtynės su MSC parodė, kad be kelių pagrindinių žaidėjų VRFM yra gan vidutiniška komanda, kuriai medaliai iš principo nešviečia. 

Jei šį ketvirtadienį VRFM gretose bus Viačeslav Rodevič ir Viliam Novicki, jų šansai pratęsti kovą dėl apdovanojimų išaugs keleriopai. Jei nebus – VU MIF gali pateikti paraišką į ketvirtą vietą. Su sąlyga, kad jiems apskritai tai įdomu ir reikalinga.
PROGNOZĖ. 2:3

21 val.Fanų III ketvirtis

Riešė (10 tšk.) – MSC (15 tšk.)

Apatinio trejeto komandų akistata. Nei MSC, nei Riešė jau nebepakils aukščiau 8-os pozicijos, tačiau dar gali pasistumdyti tarpusavyje. Nors komandas skiria 5 taškai, tačiau dvi Riešės pergalės per likusius du turus pakylėtų dabartinius autsaiderius į 8 vietą. Ar bent jau leistų aplenkti MSC ekipą.

Pirmame rate Riešė prieš MSC laimėjo 4:1. Buvo gegužės 25 d., Riešės sudėtyje buvo 12 -žaidėjų, ir nors tuo metu Riešė su 4 taškais rezidavo turnyrinės lentelės dugne, atrodė, kad tai tik laikinas nesusipratimas, atrodė, kad riešininkai tuoj susiims, atsispirs – ir skries į turnyrinės lentelės vidurines platumas. 

Neatsispyrė ir nenuskriejo. Nors po 9 rungtynių Riešė turėjo savo sąskaitoje 10 taškų, bet plika akimi buvo matyti, kad reikalai nesiklijuoja, sudėtis byra, žaidimas nesigauna. Nuo birželio 22 dienos Riešė patyrė 7 nesėkmes iš eilės, tame tarpe – ir techninis 0:3 nesusirinkus į mačą su FM VV. Būta rungtynių, kuriose riešininkai žaidė mažumoje, būta – kuriose dėl raudonų kortelių prarado du žaidėjus. Būta grėsmės, kad komanda apskritai subyrės ir nebaigs čempionato, tačiau bent jau ši versija nepasitvirtino. 

Po rugsėjo pertraukos Riešė grįžo į Fanus ir 18 ture metė stiprų iššūkį Grijos ekipai. Po pirmo kėlinio riešininkai pirmavo 3:0, baigiantis rungtynėms laikė lygiąsias 4:4, tačiau paskutinę akimirką prasileido įvartį – ir pralaimėjo. Tad šis ketvirtadienis Riešei suteikia progą pademonstruoti, kad mačas su Grija nebuvo išimtis iš taisyklės, įrodyti, kad Riešė verta aukštesnės pozicijos nei dabartinė.

Kita vertus, MSC irgi gali turėti motyvacijos įrodyti, kad praėjusiame ture išplėšta pergalė (2:1 prieš VRFM) yra ne atsitiktinumas, o dėsningas gerėjančio žaidimo įrodymas. Apskritai, po liepos pertraukos MSC per šešerias rungtynes surinko 9 taškus (iš 18 galimų), o pergales šventė rungtynėse su WOU, Žalia Raudona ir VRFM. Dar vienas laimėjimas ne tik leistų smagia gaida užbaigti sezoną, bet ir įtvirtintų MSC pozicijas turnyrinėje lentelėje.

MSC ir Riešė – MFL senbuviai, tad jų tarpusavio kovų metraštis ilgas ir turiningas. Pirmos akistatos datuojamos net 2015 metais, nuo to laiko komandos įprastai keisdavosi pergalėmis ir pralaimėjimais, bet pastaraisiais metais jėgų balansas pakrypo riešininkų naudai. 2021 m. Riešė triumfavo 13:1 ir 6:1, o pernai – 5:2 ir 9:3. Laimėjo Riešė ir pirmą 2023 metų akistatą. Bet juk visos serijos kada nors baigiasi. Ir geresnės progos užbaigti šią seriją MSC jau nebeturės.
PROGNOZĖ. 3:5

Fanų IV ketvirtis

FM Vilniaus Vytis (35 tšk.) – Žalia Raudona (33 tšk.)

Centrinė turo dvikova. Nors FM Vilniaus Vytis užima pirmą vietą, o Žalia Raudona žengia trečioje pozicijoje, tačiau abi komandos taikosi į auksą. Ir tam turi svarių argumentų. Be abejo, šiuo metu šiek tiek svariau atrodo Vyčių argumentacija. Pernai FM VV nuskynė B diviziono bronzą, o Žalia Raudona liko ketvirta. Šiais metais abi komandos gali pagerinti savo pernykštes pozicijas, tačiau jei žali ir raudoni sutinka, kad ir trečia vieta būtų žingsnis į priekį, tai Vyčių tikslas yra tik vienas: auksas. Juo labiau, kad prieš sezoną Apžvalgininkas jau paskyrė jiems pirmą vietą, tad kažkokių alternatyvų FM VV nelabai ir turi.

Pirmame rate abi komandos sukūrė nuostabų 16 įvarčių futbolo spektaklį. Dar nuostabiau, kad tie įvarčiai pasidalino lygiai po lygiai – 8 ant 8. Apie rezultato kaitą būtų galima parašyti disertaciją, tad apibendrinsime plikais faktais: 6 min. FM VV pirmavo 2:0, 19 min. 4:2 priekyje buvo Žalia Raudona, 42 min. ŽR pirmavo 7:5, bet 46 min. buvo lygu 7:7. 49 min. Žalia Raudona vėl išsiveržė į priekį, bet 50 min. Vyčiai dar kartą išlygino. Vau.

Tikėtis kažko panašaus šį ketvirtadienį būtų stačiai naivu. Birželio 15 d. čempionatas buvo tik įpusėjęs, komandų neslėgė įtampa nei atsakomybė. Nūnai kiekvienas kluptelėjimas, klaida ar aplaidžiai prasileistas įvartis gali kainuoti medalius. Kam – aukso, o kam – tiesiog visus medalius.

Po rugsėjo pertraukos Žalia Raudona sužaidė vienerias rungtynes ir 18 ture užtikrintai 5:2 įveikė FK Tornado. Tuo metu Vyčiai po atostogų lygiosiomis 2:2 sužaidė su VRFM, o praėjusį ketvirtadienį 6:4 palaužė Griją. Tose rungtynėse Vyčiai pademonstravo čempioniško charakterio kontūrus ir įrodė, kad šiuo metu yra geriausia diviziono komanda. 

Tikėtina, kad to čempionų charakterio prireiks ir rungtynėse su Žalia Raudona. Gal žali ir raudoni nėra tokie fiziškai kieti kaip Grija, tačiau jų puolimo arsenale yra Matas Radžiukynas ir Darvydas Šernas, o tai reiškia, kad FM VV gynyba privalės dirbti visas rungtynes ir pačiu aukščiausiu lygiu, nes laimėti vien tik puolimu gali ir nesigauti.  
PROGNOZĖ. 5:3

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 12
DataŠeimininkaiRSvečiai
2024-06-20VU MIF4:5FK Grija

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: