2024-05-23

A divizionas. 7 turo anonsas

Kadangi labiausiai laiminčios diviziono komandos – FK El Dorado ir FK Alytis šį turą skirs poilsiui bei kitiems maloniems reikalams (kaip kad Baltijos mažojo futbolo taurės turnyras), šansą pasipildyti pergalių ir tašką balansą turės kitos ekipos. Tai ypač aktualu komandoms iš apatinio ketverto, kurios šį ketvirtadienį ir aiškinsis tarpusavyje.

20 val.FK VU MIF (0 taškų) – VRFM (3 tšk.) Fanų I ketvirtis

Pernai B divizione 5 ir 4 vietas užėmusios FK VU MIF ir VRFM ekipos A divizione kol kas juda gan sunkiai ir per abi surinko lygiai 3 taškus. Kitaip sakant, per 9 žaistas rungtynes iškovojo tik 1 pergalę. Ir tą pačią VRFM pelnė nebūdingu minifutbolui stiliumi 1:0 palaužusi Grijos komandą.

Tad ši tarpusavio akistata abiem ekipom yra ypatinga. VU MIF pergalė suteiktų argumentuotą pagrindą po kojomis, įrodymą, kad Studentai gali ne tik kautis su varžovais, bet ir laimėti. VRFM ekipai 3 taškai taip pat suteiktų daugiau pasitikėjimo, o tuo pačiu ir leistų atitrūkti nuo paskutinės diviziono vietos.

Pernai VU MIF ir VRFM B divizione pasidalino po pergalę. Pirmame rate Studentai net 6:2 įveikė Trenerius, kurie tuo metu vis dar kotiravosi tarp pretendentų laimėti divizioną. Beje, sužaidus 14 min. VRFM tąsyk pirmavo 2:0. Tačiau antrame rate VRFM atsilygino ir dar su kaupu – 8:2. Tuomkart po pirmo rungtynių pusvalandžio VRFM pirmavo 6:0. Tiesa, tuo metu komandos išgyveno ne patį geriausią sezono etapą ir to patvirtinimu tapo niūrokas finišas prizininkų rikiuotės papėdėje.

Nūnai apie prizininkus nėra net kalbos. VU MIF ir VRFM kovoja dėl išlikimo A divizione, ir labai tikėtina, kad būtent vienas iš šių kolektyvų sezoną užbaigs ant 10 laiptelio. Aišku, yra variantas, kad Dinamika nebaigs čempionato ir VU MIF su VRFM vienaip ar kitaip neliks paskutinėje vietoje. Bet šis variantas gan slidus, tad perspektyviau būtų tiesiog imti ir laimėti.
PROGNOZĖ. 2:4FK Žalia Raudona (6 tšk.) – FK Fortitudo (9 tšk.) Fanų II ketvirtis

Formaliai tai A diviziono senbuvių ir naujokų dvikova. Tačiau Žalia Raudona tikrai nėra naujokai MFL pasaulyje, o ir aukštesniame divizione jie demonstruoja norą nebūti patrankų mėsa. Kita vertus, Fortitudo šį sezoną jau įveikė du A diviziono debiutantus (6:4 Griją ir 7:1 VRFM), tad neabejotinai sieks į savo sąskaitą įsidėti ir dar vieną naujokų skalpą.

Praėjusiame ture abi komandos patyrė gan skausmingus pralaimėjimus: Žalia Raudona po pirmame kėlinyje prasileistų 5 įvarčių 3:6 nusileido Grijai, o Fortitudo, po pirmame kėlinyje prasileistų 3, galiausiai 3:4 turėjo pripažinti El Dorado pranašumą. Kaip jau galima suprasti, aną ketvirtadienį abiem komandom stipriai nenusisekė su rungtynių debiutu, tačiau antroje mačų dalyje abi komandos parodė nagučius ir privertė varžovus kiek rimčiau paplušėti.

Nors Žalia Raudona ir Fortitudo iki šio sezono rezidavo skirtinguose divizionuose, bet vieną kartą jų keliai visgi buvo susikirtę. Tai nutiko 2022 m. MFL Taurės turnyro pusfinalyje. Tuo metu žali ir raudoni su Darvydu Šernu ne tik kėlė šurmulį B divizione, bet dar stipriau patriukšmavo taurės turnyre, kuomet ketvirtfinalyje ėmė ir įveikė El Dorado kolektyvą. Pusfinalyje jie irgi padirbėjo iš peties, 3:2 palaužė Fortitudo ir prasiveržė į finalą. Deja, pergalės kaina pusfinalyje buvo tokia didelė, kad finale ŽR jau nebeturėjo resursų rimčiau pasipriešinti Eagle Team komandai, o ir likusi sezono dalis nebuvo tokia žibanti, kaip jo pradžia.

Pastarieji keli metai komandoms nepašykštėjo išbandymų, bet tuo pčiu pridėjo brandos ir solidumo. Be abejo, Žalia Raudona atveju ta branda ir solidumas glaudžiai siejasi su komandos susirinkimu į rungtynes. Kol kas komandos vadovas Sigitas Stasevičius susirinkimą vertina kukliu septynetu. Jo teigimu, norint pasiekti teigiamą rezultatą su Fortitudo, reikėtų, kad susirinkimas būtų bent aštuonetui. Kitaip sakant – kad į Fanus susirinktų bent 8 pagrindinės sudėties žaidėjai.

Tuo metu Fortitudo šį sezoną ryškesnių sunkumų renkant sudėtį nepatyrė. Puikiai į MFL kolektyvą įsiliejo šiaulietis Ernestas Pilypas, smagiai juda ir visi likę senbuviai. Jei dar prisijungtų Darius Jankauskas ir Ignas Kirsnys, būtų galima kalbėti apie maksimaliai optimalų Fortitudo variantą. Bet tikėtina, kad šio stebuklo dar teks palaukti.
PROGNOZĖ. 3:421 val.

FK Dinamika (3 tšk.) – FM Vilniaus Vytis (3 tšk.) Fanų I ketvirtis

Jei prieš sezoną būtų kas pasakęs, jog Dinamika pirmo rato viduryje turės 3 taškus iš 15 galimų, tikėtina, kad toks pasakorius būtų viešai pasmerktas už erezijas ir išbanintas iš kultūringos MFL ekspertų draugijos.

Bet nūnai faktai kalba patys už save: Dinamika laimėjo tik vienerias (pačias pirmas) čempionato rugtynes, o po to patyrė keturias nesėkmes iš eilės. Tiesa, dvi iš jų patyrė be žaidimo, techniniu būdu už nesusirinkimą. Pirmas toks atvejis nutiko 4-ame ture, kai lauktas centrinis turo mačas su El Dorado taip ir nevyko. Po to Dinamika visgi susirinko, bet po atkaklios kovos 5:7 nusileido Grijai – ir kitas rungtynes (su Eagle Team) vėl praleido žiūrovų pozicijose.

Tad klausimas ir vėl kyla natūralus: ar šį kartą Dinamika susirinks? Ir jei susirinks, tai kokia? Be abejo, FM Vilniaus Vytis šį sezoną rezultatais nežiba, tačiau būtent 21 valandos Vyčiai iš esmės skiriasi nuo 20 valandos Vyčių, ir būtent 21 valandą prasidėjusiose rungtynėse FM VV ir nuskynė savo vienintelę pergalę. Į vėlesniu laiku vykstančias MFL rungtynes FM VV tradiciškai surenka pajėgiausią sudėtį, o su ja jie gali įgelti net ir diviziono favoritams. Tikėtina, kad optimaliai susibalansavę Vyčiai gali mesti iššūkį ir Dinamikai. Juo labiau, kad pastaroji šiuo metu apskritai neturi jokio balanso. 

Kita vertus, Dinamikai šios rungtynės turėtų tapti tiesos akimirka. Jei komanda susirinks ir vis tiek pralaimės, tikėtina, kad jos kovinė dvasia smuks žemiau plintuso, o tuo pačiu atsiras reali grėsmė apskritai nebaigti čempionato. Jei komanda susirinks ir laimės, ji bent jau įrodys, kad pralaimėjimai diviziono naujokams – išimtis iš taisyklės, o ne taisyklė. Aišku, kertinis žodis – JEI.
PROGNOZĖ. 6:4FK Eagle Team-Setaltas (12 tšk.) – FK Grija (9 tšk.) Fanų II ketvirtis

Centrinė turo dvikova. Komandos šį sezoną jau turėjo šansą pasitikrinti MFL Supertaurėje – ir tąsyk 5:3 triumfavo Grija. Be abejo, tai apskritai buvo pirmos sezono rungtynės, Eagle Team-Setaltas tąsyk pristatė smarkiai atnaujintą sudėtį, be to, Erelių gretose nebuvo Tado Švaikevičiaus, bet vis tiek, daugkartinių A diviziono vicečempionų pralaimėjimas B diviziono nugalėtojams buvo nei lauktas, nei tikėtas.

Nūnai argumentas apie naujokus ir susižaidimo stoką nebeturi reikšmės. Sezonas įsibėgėja, abi komandos sužaidė pakankamai rungtynių, kad užmegztų tarpusavio ryšius ir pagerintų supratimą. Tiesa, Eagle Team praėjusį ketvirtadienį dėl visiems puikiai žinomų priežasčių neturėjo galimybės sužaisti oficialių rungtynių, bet šeštadienį Varėnoje Ereliai turėjo net 5 Lietuvos Mažojo futbolo taurės turnyro dvikovas, per kurias iki soties atsivalgė ir atsiragavo.

Tuo metu Grija praėjusį ketvirtadienį 6:3 nugalėjo Žalia Raudona kolektyvą ir iškovojo antrą pergalę iš eilės. Tikėtina, kad pergalė būtų buvusi skalsesnė, jei Grija antrame kėlinyje nebūtų paleidusi žaidimo vadžių, tačiau patys grigiškėnai pripažįsta, kad lengvų kelių į pergales jie neieško. Nebus lengvo kelio ir šiose rungtynėse. Juo labiau, kad jas dėl aną ketvirtadienį gautos raudonos kortelės praleis rezultatyviausias Grijos žaidėjas Aleksandras Mininkovas. Pirmose rungtynėse su Eagle Team jis pelnė 2 įvarčius, o čempionate per penkis mačus pasižymėjo 6 tiksliais smūgiais, tad jo trūkumas gali būti stipriai juntamas.

Nors nebūtinai. Grijos puolimo linija šį sezoną atrodo tikrai įspūdingai. Be A. Mininkovo puolime svarų žodį bet kada gali tarti Artūras Borščevskis, Romuald Kliukoit, Svajūnas Čyžas, Regnar Krot ir Ernestas Komarovas, o jei dar prisijungs Rokas Masenzovas, du atakuojantys trejetai ir vėl taps Grijos realybe.

Aišku, varžovų puolėjams savų argumentų turi ir Eagle Team. MFL senbuviai Gediminas Skrockas, Pavel Pelakauskas, Lukas Vaičiūnas ir Tadas Švaikevičius šį sezoną čempionate pelnė 19 įvarčių (iš komandinių 23). Kol kas dar neiššovė Erelių jaunimas, bet tarpusavio pasižaidime jie įrodė, kad turi rimtą potencialą iššauti. Aišku, turėti ir iššauti – absoliučiai skirtingi dalykai. Kol kas Eagle Team yra labiau potencialiai turinti, nei iššaunanti komanda. Bet po Mažojo futbolo taurės turnyro būtų pats metas susikoncentruoti į MFL batalijas ir čia iš širdies suspurdėti.
PROGNOZĖ. 3:2

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 12
DataŠeimininkaiRSvečiai
2024-06-20VU MIF4:5FK Grija

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: