2024-05-29

B divizionas. Vėlyvos dramos, Tornado meistriškumas ir naujas lyderis

7-as turas buvo ganėtinai įvairiapusis, jo metu nutiko ir paskutinės minutės dramos, kai vėlyvas įvartis lėmė pergalę, ar bent jau lygiąsias. Jo metu nutiko ir Tornado masterklasas su Inter Vilnius, o taip pat ir įvarčių gausa nuspalvinta MSC pergalė, po kurios diviziono viršūnėje suspindo naujas lyderis.

REZULTATAI.

LYGYBĖ. Prieš rungtynes visi tiesioginiai ir kitokie požymiai sufleravo apie Contra-PL pergalę. 2022 m. B diviziono nugalėtojai šį sezoną pradėjo mušdami įvarčių fontanais ir šluodami nuo kelio naujokus, bet su senbuviais turėjo sunkumų. Vis dėlto, atrodė, kad labai kukliai sau įvarčius dozuojantis Eksperimentas elementariai neatlaikys Contra-PL puolimo ir nesugebės į varžovų įvarčiais atsakyti savais.

O gavosi, kad sugebėjo. Ir net be įvarčių fontanų. Tiesa, rungtynių pradžioje fontanai mušė, per pirmas 4 minutes kamuolys du kartus pabuvojo Contra-PL, o kartą – Eksperimento vartuose. O kai 7 minutę E. Usifo be didesnio pasipriešinimo išlygino rezultatą, buvo galima pagalvoti, kad tokiu ritmu mušant įvarčius bus pagerintas ir diviziono rezultatyvumo rekordas.

Bet Eksperimentas nusprendė, kad gynyba yra geriau nei nežabotas puolimas – ir nuo 7 iki 50 minutės gynyboje dirbo su jiems įprastu rimtumu. O kad rimtumas turėtų motyvacinį pagrindą, 11 min. Deivydas Dzius savo antruoju įvarčiu išvedė Eksperimentą į priekį 3:2. Be abejo, būtų klaidinga tvirtinti, kad Eksperimento gynyba buvo visiškai neįveikiama. Contra-PL atakuojantys žaidėjai turėjo progų, buvo ir vartų konstrukcijos įsitraukimų, ir patikimo vartininko darbo, tačiau žaidimas vyko abiem kryptimis ir ne ką mažiau veiklos prie savų vartų turėjo Contra-PL gynėjai. Visgi po pradinio įvarčių fontano stojosi sausra, tad tiksint paskutinėms sekundėms Eksperimentas pirmavo ir delnuose laikė visus 3 taškus. Bet neišlaikė. 50 minutę Contra-PL puolėjas Ernest Usifo išsisuko iš eksperimentininkų globos, smeigė į tolimą apatinį – ir iš 3 taškų abiem komandom teko po 1.

„Jeigu lygiąsias būtų pasiūlę prieš rungtynes, manau būtume sutikę ir likę patenkinti. Bet po 50 minučių tokios kovos šiek tiek apmaudu, kad paleidome pergalę su teisėjo švilpuku“, – konstatavo Eksperimento atstovas Stasys Kvietkauskas, pats šiose rungtynėse atsižymėjęs pirmuoju rezultatyviu pataikymu. „Mano įvartis buvo planuotas. Dar prieš rungtynes sakiau treneriui – leisk mane į puolimą ir aš įmušiu įvartį!“, – tikino per savo ilgametę MFL karjerą vos šeštą kartą rezultatyviai pataikęs S. Kvietkauskas.

„Vienas prastesnių susirinkimų šį sezoną, pradėjom su vienu keitimu, vėliau prisijungė ir antras, bet kokybės vis tiek buvo mažoka, nes iš esmės žaidė ne pagrindinės sudėties futbolininkai. Gavosi toks futbolas, kad turėjo laimėti tie kurie labiau norėjo. Pusantro kėlinio labiau norėjo varžovai, to negražaus futbolo fone jie buvo pranašesni, kūrėsi progas, mušė įvarčius ir pirmavo. Vienok pabaigoje pergalės užsinorėjome ir mes, perėmėme iniciatyvą, tačiau sugebėjom tik išlyginti rezultatą. Viena vertus, gaila, kad nelaimėjom, bet smagu, kad bent jau nepralaimėjom. Tačiau tikrai nepergyvenam, nes šiais metais mes nekeliame tikslo žūtbūt laimėti aukso medalius, norime tiesiog žaisti futbolą, mėgautis tuo ir gerai leisti laiką“, – MFL LIVE studijoje kalbėjo Contra-PL atstovas Žilvinas Danilevičius.

REKORDAS. Gal Contra-Prima Line ir nori šį sezoną tiesiog mėgautis futbolu, bet divizione tikrai yra komandų, kurios nori laimėti. Viena iš jų, labai panašu, kad yra MSC. Tiesa, rungtynėse su Vilnoja Mėgėjų sporto centro futbolininkai suderino abu esminius tikslus – ir pasimėgavo futbolu, ir laimėjo. Ir dar pakeliui sezono rezultatyvumo pagerino. Be abejo – pagerino Vilnojos sąskaita.

12 įmuštų – tai vienu daugiau nei Contra-PL įmušė Vilnojai pirmose čempionato rungtynėse. 17 per abi komandas – tai 4 daugiau nei epiškose 2-ojo turo rungtynėse tarp Inter Vilnius ir Riešės. O užmetus akį į MSC ir Vilnojos rungtynių video pasidaro aišku, jog tų įvarčių galėjo būti bent kelis kartus daugiau. Abi komandos noriai atakavo, abi ne taip noriai dirbo gynyboje. Tiksliau gal MSC nelabai norėjo gintis, o Vilnoja tiesiog nelabai turėjo ką priešpastatyti Augusto Valukonio ir Aringo Streckio organizuojamoms MSC atakoms.

Jau pirmomis minutėmis komandos pademonstravo savo atakuojantį polėkį, bet iš pradžių kamuolys kuklinosi ir į vartus nėjo. Kuklumą padėjo įveikti 5 min. smūgiu galva kamuolį į tinklą pasiuntęs MSC gynėjas Juozas Pečiukaitis – ir įvarčiai pasipylė. Į MSC įvartį atsakė Vilnojos žaidėjas Igoris Zakroiščikovas, o jam tuoj  pat atitarė A. Valukonis bei A. Streckis, tad sužaidus 8 min. 3:1 pirmavo MSC.

Prasidėję keitimai kažkiek išbalansavo žaidimą atakoje, bet nuo 16 min. balansas vėl atsistatė, o įvarčius mušė abiejų komandų žaidėjai. 18 min. po Valdemar Dunovskij pataikymo Vilnoja atsiliko tik 3:4, tačiau kėlinį MSC baigė dviem savo įvarčiais, tad į pertrauką išėjo pirmaudama 6:3.

Antroje rungtynių dalyje tęsėsi puolimo šventė, mušė kas tik netingėjo, kai kas – ir į savus, bet dauguma – į varžovų vartus. Paskutinį tašką šiose rungtynėse padėjo, kaip ir priklauso, MFL 100-ininkas A. Streckis, o po rungtynių MSC futbolininkai konstatavo, kad tokio pobūdžio pasižaidimą pavyko apturėti tik todėl, kad su komanda nebuvo amžinojo jos vadovo Adomo Kripo. Labai tikėtina, kad jei Adomas visgi būtų buvęs, drausmės MSC veiksmuose būtų ženkliai daugiau, o su ja, galimai ir įvarčių. Nors iš esmės visko pakako ir tiek kiek buvo.

SMŪGIS. Mažiau įvarčių, bet gerokai daugiau kovos ir emocijų buvo Joga Bonito ir WorldOne United rungtynėse. B diviziono naujokai mojo ranka į dešimtmetį trunkančią WOU istoriją ir atkakliai siekė savo antrosios pergalės, tuo metu WOU taip pat atkakliai siekė įsirašyti bent jau tašką. Pirmąjį šį sezoną.

Lygiose rungtynėse abi komandos turėjo savo progas, abi galėjo ir laimėti, ir pralaimėti, o logiškiausias rezultatas būtų buvęs lygus. Bet minifutbole logikos ieškoti nereikia. 50 min. Fanų stadiono švieslentėje švytėjo du 4-ai, o tuo metu kamuolys atsidūrė Joga Bonito vartuose. Atsidūrė nuo Karolio Leonovičiaus, JB žaidėjo, pirmame kėlinyje dviem tiksliais smūgiais pastūmėjusio savo komandą į priekį, galvos. Atrodė, kad WOU jau gali švęsti pergalę, bet arbitras Tomaš Bedulskij užfiksavo WOU žaidėjo pražangą prieš K. Leonovičių ir įvarčio neįskaitė. Tai gal visgi lygiosios? Kaip gi ne taip. Paskutinė JB ataka, Elvio Žaldario (pirmame kėlinyje taip pat atsižymėjusio dviem įvarčiais) žvakė, kamuolys leidžiasi prie WOU vartų, gynėjas ir vartininkas žiūri, o JB žaidėjas Aleksas Dronsutavičius kyšteli koją, nukreipia kamuolį į tinklą – ir atsiduria komandos draugų glėbyje.

„Įspūdingas finišas, labai patiko šventimas su komandos draugais, patiko ir pats įvartis, paskutinę akimirką, iš stataus kampo, tikras „late winneris“. Bet aišku, reikia padėkoti visai komandai, o ypač pirmame kėlinyje po du įvarčius pelniusiems Elviu ir Karoliui. Šiaip buvo gan chaotiškos rungtynės, žaidė lygios komandos, rezultatas keitėsi tiek į vieną, gal mes pirmame kėlinyje labiau kontroliavome žaidimą, bet varžovai nenusileido, kovojo iki pat galo. Svarbiausia, kad mes pagaliau laimėjome, dabar galėsim pasižiūrėt ir į turnyrinę lentelę, bei siekti pergalių ir kitose rungtynėse“, – teigė pergalingą įvartį pelnęs A. Dronsutavičius.

Joga Bonito džiūgavo, mėgavosi Carlsberg Nealkoholinis produkcija, o WOU eilinį – jau šeštą kartą aikštę paliko sudaužytomis širdimi. „Dar viena skaudi nesėkmė, dar kartą praleidome paskutinę minutę. Savijauta tikrai prasta, bet mes nepsiduosime. Suprantame, kad futbole visko būna, žinome, kad sau padėti galime tik mes patys, turime išlaikyti maksimalią koncentraciją iki paskutinės sekundės, iki paskutinio arbitro švilpuko. Kitų variantų nėra, kitą ketvirtadienį vėl žengsim į aikštę ir sieksime nutraukti šį prakeiksmą“, – tikino WOU vadovas Victor Cachay Grande.

MASTERKLASĖ. Turas finišavo centrinėmis Inter Vilnius ir Tornado rungtynėmis. Nors jų rezultatas (4:2 Tornado pergalė) lyg ir norėtų papasakoti apie atkaklią kovą, įtampą iki paskutinės minutės, bet viskas buvo ne visai taip.

Inter Vilnius futbolininkai matomai neskaitė skautų žinučių ir nebuvo pasiruošę Tornado pirmo kėlinio šėlsmui. Tornadininkai šį sezoną ne kartą rodė, kaip per pirmas 25 minutes moka priblokšti varžovus – ir parodė šį savo įgūdį dar kartą. Tarp 17 ir 19 minučių Aleksandr Lebedev, Armantas Verbiejus ir Vadim Pinko vieną po kito sumušė tris įvarčius ir suformavo tvirtą pagrindą antrai rungtynių daliai.

Beje, iki tol abi komandos turėjo progų, abi galėjo įmušti, bet Inter Vilnius žaidėjų pastangas niekais vertė patikimai žaidęs Tornado vartininkas Simonas Sabonis, tuo metu tornadininkai prie kitų vartų taip pat nežibėjo sprendimais ir tikslumu. Nežibėjo iki 17 minutės, kuomet A. Lebedev pagaliau įsiklausė į komandos draugų prašymus ir „pasprendė“. Po minutės iš metro į tuščius „pasprendė“ A. Verbiejus, dar po minutės savo įvartį pridėjo ir V. Pinko, o Inter Vilnius žaidėjams beliko tik skėsčioti rankomis.

Visgi antrame kėlinyje IV grįžo į aikštę surimtėję ir nusiteikę kovoti iki galo. Nuotaiką jiems pagerino ir greitas įvartis. 26 min. Alexander Greifenhofer pagaliau pramušė S. Sabonio gynybą, Tornado persvara sumažėjo iki dviejų, o IV žaidėjai ryžtingai stengėsi ją dar labiau sumažinti. Pastangų būta tikrai neprastų, juo labiau, kad tornadininkai ne visada spėdavo užkamšyti gynybos spragas, o puolime patys persistengdavo siekdami pelnyti įvartį po kuo gražesnės kombinacijos.

Įvarčių štiliukas tęsėsi iki 43 min., kai Eduardas Grudinskij pagaliau nusprendė tiesiog smūgiuoti į vartus – ir padidino Tornado persvarą iki 3. Tiesa, jau po minutės Inter Vilnius žaidėjas Kareem Saleh vėl tą persvarą pamažino, bet tai buvo paskutinis įvartis ir paskutinė intriga. Tornado daugiau košės sau neprisivirė, varžovams dovanų nebedalino, pasiėmė savo pergalę, o Inter Vilnius komandai išrašė antrą pralaimėjimą.
„Pirmame kėlinyje žaidėme pernelyg atsipalaidavę, trūko koncentracijos, o mūsų varžovai demonstravo tikrai kokybišką, aukšto lygio futoblą. Antras kėlinys mums buvo geresnis, pelnėme du įvarčius, galėjome įmušti ir daugiau, bet Tornado vartininkas buvo fenomenalus ir atrėmė ne vieną pavojingą mūsų smūgį“, – konstatavo po keturių pergalių serijos nesėkmę sugėrusios IV komandos vadovas Fabio Sanchez.

LENTELĖ. Po šio turo divizionas turi naujus lyderius. Palankiai susiklosčius aplinkybėms jais tapo MSC. 11-ą sezoną MFL'e žaidžiantys mėgėjai tikriausiai ir patys nepamena, kada paskutinį sykį buvo kokio nors diviziono viršūnėje. O dabar yra. Ir galimai – dar pabus.

MSC ekipai paslaugą padarė pralaimėjimą diviziono naujokams Inter Vilnius išrašiusi Tornado komanda. Lentelės viduryje įsitaisiusiems Tornadininkams kompaniją palaiko Eksperimentas ir Contra-PL, tuo metu Joga Bonito po pergalės prieš WorldOne United paliko dugne taškų neturinčių autsaiderių duetą ir pareiškė pretenziją lygiuotis į vidutiniokus.

STATISTIKA. 38 įvarčiai per ketverias rungtynes, arba 9,5 vidutiniškai per susitikimą. Visomis prasmėmis rezultatyviausias turas.

Prie šio pasiekimo stipriausiai prisidėjo net 12 įvarčių pelniusi MSC ekipa, po 5 sumušė Vilnoja ir Joga Bonito, po 4 – WOU ir Tornado.

Mažiausiai – tik 2 pelnė Inter Vilnius, po 3 vieni kitiems atseikėjo Eksperimentas ir Contra-PL.

Geriausiai gynyboje dirbo tik 2 prasileidusi Tornado ekipa, po 3 kartus varžovams pasidžiaugti leido Eksperimentas ir Contra-PL.

Net 12 prasileido savo gynybos niekaip nesustyguojanti Vilnoja, 5 pasiėmė MSC ir WOU, po 4 – Joga Bonito ir Inter Vilnius.

SNAIPERIAI. Turo snaiperiu tapo 3 įvarčius pelnęs MSC atstovas Augustas Valukonis. Po 2 sykius atsižymėjo dar du MSC atstovai – Aringas Streckis ir Valentinas Sitnikovas, taip pat Joga Bonito duetas – Elvis Žaldaris ir Karolis Leonovičius, bei Eksperimento įvarčių mašina Deivydas Dzius ir Contra-Prima Line goleodoras Ernest Usifo.

Riešės atostogos ir A. Valukonio hetrikas lėmė, kad snaiperių rikiuotėje Arnoldą Čepkauską pavijo savo 10 įvarčių jau turintis A. Valukonis. Po 9 įvarčius turi Ernest Usifo, Rokas Slivinskas ir Valdemar Šaveiko (Riešė).

DRAUSMĖ. Turo eigoje per ketverias rungtynes buvo parodytos 3 geltonos kortelės. Po 1 įspėjimą atsiėmė Vilmantas Bingelis (Joga Bonito) ir Kristian Tankevič (WOU), bei Denas Danyla (MSC).

PROGNOZĖS. Turas buvo papuoštas lygiosiomis, tad lygiosios buvo užfiksuotos ir neakivaizdinėje Apžvalgininko bei Komandų akistatoje. Apžvalgininkas teisingai nuspėjo MSC ir Tornado pergales (tik su rezultatais nepataikė), bet Joga Bonito ir Eksperimentas (su Contra-PL) dėl kitų numatytų baigčių turėjo savo nuomones, tad turas baigėsi po lygiai 2-2, o bendroje įskaitoje Apžvalgininkas pirmauja 19-9.