2024-06-05

A divizionas. 9 turo anonsas

Visose keturiose porose šį kartą turėsim po diviziono senbuvį ir naujoką. Lyg ir būtų galima lengva ranka atiduoti pergales patirčiai, tačiau naujokai vis tvirčiau jaučiasi divizione ir šį sezoną jau įrodė, kad yra įgalūs atimti taškus net ir iš rimčiausių senbuvių.

20 val.FK Dinamika (3 taškai) – VRFM (7 tšk.) Fanų I ketvirtis

Pirmasis komandų susitikimas MFL istorijoje. Ir bene didžiausia turo mįslė. Dinamika tik pačioje sezono pradžioje buvo kažkiek panaši į savo pernykštę bronzinę versiją, bet po to paaiškėjo, kad pirmas įspūdis buvo apgaulingas. Po laimėtų pirmųjų rungtynių (ir po labai emocingos kovos pralaimėtų antrųjų) dinamiškieji krito į duobę, patyrė penkias nesėkmes iš eilės (tiesa, dvi iš jų – techninias) ir pasėjo rimtų abejonių dėl savo ateities perspektyvų.

Tad kaip ir prieš aną ar dar aną turą, lieka neaiškumas – ar Dinamika susirinks? O jei susirinks, tai kokia? Ar bus panaši į pirmo-antro turų Dinamiką, ar visgi tai bus septinto turo versija, kurią FM Vilniaus Vytis, net ir be ryškiausių savo žvaigždžių, sumalė į miltus?

Net jei Dinamika surinks solidesnę sudėtį nei rungtynėse su Vyčiais, žaisti su VRFM nebus nei lengva, nei paprasta. Vilniaus rajono futbolo mokyklos treneriai, auklėtiniai ir draugai praėjusią savaitę atėmė taškus iš stipriai šį sezoną žaidžiančio Alyčio, ir nors alytiškiai tikino, kad jie pergalės nusipelnė labiau, tačiau nei rezultatas, nei rungtynių video tų teiginių nepatvirtino. 

Aktyviai savo bendruomenės palaikomi VRFM futbolininkai įrodė, kad sunkoka sezono pradžia – jau praeitis, tad bent jau iki trenerių atostogų ir vaikų futbolo stovyklų jie yra pasirengę kapotis su visomis A diviziono komandomis. Ir visiškai ne faktas, kad tam yra pasiruošusi Dinamika.
PROGNOZĖ. 2:4FC Žalia Raudona (7 tšk.) – FK Eagle Team-Setaltas (18 tšk.) Fanų II ketvirtis

Vienintelį sykį komandos matėsi 2022 m. gegužės 28 d. MFL Taurės turnyro finale. Tuo metu Žalia Raudona žaidė B divizione, o Eagle Team diktavo madas A divizione. Tas susitikimas baigėsi triuškinančią Erelių pergale 10:2, tačiau toks įspūdingas rezultatas turėjo objektyvias priežastis. Prieš pat taurės finalą Žalia Raudona apturėjo kietą, atkaklų ir labai kovingą pasispardymą su FK Fortitudo. Žali ir raudoni tą mačą laimėjo, bet po tų kautynių iš rikiuotės iškrito Darvydas Šernas, Robertas Šuškevič ir Tomas Staniūnas. Netekusi savo lyderių finale Žalia Raudona tapo lengvu Eagle Team ekipos grobiu. 

Bet iš anos Erelių komandos šiais metais apyvartoje liko tik Gediminas Skrockas, Tadas Švaikevičius ir Pavel Pelakauskas. Eagle Team atsinaujino, atjaunėjo ir ženkliai pasikeitė. Tuo metu Žalia Raudona išsaugojo savo pagrindinių žaidėjų branduolį ir dar pasipildė keliais rimtesnio futbolo ragavusiais VFA akademijos treneriais. 

Tiesa, šį sezoną Žalia Raudona dar nei karto nesurinko į Fanus savo optimaliausios sudėties. Susirikimo problemos atsispindi ir rezultatuose. Tiesa, paskutinėse savo rungtynėse ŽR net ir be krūvos lyderių sugebėjo atimti taškus iš Fortitudo, tad nuvertinti A diviziono naujokų nederėtų.

Tikėtina, kad Eagle Team ir nenuvertins. Praėjusį ketvirtadienį Ereliai sau nebūdingu stiliumi supančiojo El Dorado ekipą ir išrašė čempionams pirmą sezono pralaimėjimą, o tuo pačiu ir tapo vienvaldžiais diviziono lyderiais.

Nėra abejonių, kad po skambios pergalės Eagle Team sieks dar labiau sutvirtinti savo pozicijas, tačiau su Žalia Raudona gynybinė kieto futbolo taktika vargu ar pasiteisins. Ereliams teks patiems imtis iniciatyvos ir daugiau atakuoti. Iki šiol su diviziono naujokais jiems didesnių problemų nekilo, bet juk visada būna pirmas kartas.
PROGNOZĖ. 3:5

21 val.FM Vilniaus Vytis (7 tšk.) – FK Alytis (13 tšk.) Fanų I ketvirtis

Kuometu FM Vilniaus Vytis debiutavo B divizione FK Alytis jau grūdinosi A lygyje. Per paskutinius kelis metus Vyčiai B segmente du kartus susišlavė bronzą, tuo metu alytiškiai elitinėje MFL kompanijoje liko be medalių, tačiau su vertingos patirties kapšais.

Šiais metais Alytis startavo su labai aiškia medaline misija. Per pirmus penkis turus alytiškiai surinko 12 taškų ir laikėsi prizininkų trejetuke. Praėjusį ketvirtadienį Alyčio laukė susitikimas su A diviziono debiutantais VRFM futbolininkais, o tai, savaime aišku, žadėjo dar 3 taškus. Tačiau pažadas neišsipildė. Du kartus atsilikinėję alytiškiai iš naujuokų išpešė tik tašką ir po viskam galėjo guostis bent jau tuo, kad su FM Vilniaus Vyčiu žaidusi Fortitudo taip pat prarado du taškus.

Visgi reikia pastebėti, kad po rungtynių ne tik Fortitudo, bet ir Vyčiai kalbėjo apie paleistą šansą laimėti. Nepaisant to, kad aną ketvirtadienį Vyčių gretose nebuvo pagrindinio snaiperio Mato Gudaičio ir žaidimo kūrėjo Edvino Šiukštos, jie vis tiek buvo įsitikinę, kad galėjo ir turėjo įveikti Fortitudo. Ir tai nebūtinai prasilenkia su realybe.

Faktas, kad nei Alytis, nei Vyčiai paskutinėse rungtynėse varžovų neįveikė. Faktas, kad abiejų komandų žaidėjai tvirtai tikėjo, kad taip neturėjo būti. Faktas, kad šį ketvirtadienį jie turės dar vieną šansą įrodyti, kad buvo labiau teisūs, nei atvirkščiai.
PROGNOZĖ. 3:4FK El Dorado (15 tšk.) – FK Grija (12 tšk.) Fanų II ketvirtis

Centrinė turo dvikova. Komandos šį sezoną jau matėsi MFL Supertaurės finale, bet ten jėgų balansas buvo akivaizdžiai pakrypęs MFL čempionų ir visų galimų trofėjų savininkų pusėn. Pusfinalyje apšilusi El Dorado 9:3 sutriuškino prieš tai su Eagle Team išsitaškiusius Grijos futbolininkus ir pasiėmė savo kraitin dar vieną titulą. 

Nuo ano susitikimo prabėgo du mėnesiai ir nūnai jėgų balansas turėtų būti kažkiek lygesnis. Turėtų, jei Grija surinktų visą savo atakuojančią ir gynybinę kapelą, jei suburtų pajėgiausius ir pavojingiausius žaidėjus. Visgi praėjusį ketvirtadienį Grijos gretose buvo tik apie 50 proc. optimalaus personalo, tad anaiptol nėra aišku, ar šį ketvirtadienį bus geriau. Tiesa, Grija net ir su apkramtyta sudėtimi 5:4 įveikė VU MIF ekipą ir iškovojo ketvirtą pergalę (per septynis mačus), tačiau sveiką kailį pernykščiai B diviziono nugalėtojai išnešė tik pačią paskutinę dvikovos akimirką.

Tuo metu daugkartiniai ir galiojantys A diviziono nugalėtojai aną ketvirtadienį sveiko kailio neišnešė. Susidūrę su kibia, drausminga ir į kaulą dirbančia Eagle Team gynyba, eldoradininkai nerado savyje pakankamų noro ir energijos resursų, idant perlaužtų, perliptų ir įveiktų principinius varžovus. Akivaizdu, kad turiningas, intensyviomis mažojo futbolo kovomis ir pergalėmis papuoštas gegužis išsekino El Dorado žaidėjus. Komandos kapitonas Martynas Rašinskas užsiminė, kad didžiausią krūvį gavę žaidėjai norėtų šiek tiek pailsėti ir teigė, kad į jų vietą visada pasirengę stoti veteranai. Jei taip nutiks šį ketvirtadienį, El Dorado nenugalimumo mitas gali apturėti dar vieną rimtą patikrinimą.
 
Visgi, leisti sau barstyti taškus su naujokais, nors ir labai ambicingais, El Dorado negali. Eagle Team jau turi nedidelį bonusą po pergalės tarpusavio akistatoje, į nugarą alsuoja ir Alytis, tad eldoradininkai iki kito tarpusavio mačo privalo drausmingai rinktis taškus ir nepaleisti savo pagrindinių konkurentų toliau į priekį.
PROGNOZĖ. 3:1

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 12
DataŠeimininkaiRSvečiai
2024-06-20VU MIF4:5FK Grija

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: