2024-06-25

A ir B divizionai. Margiausias sezono ketvirtadienis

Praėjusį ketvirtadienį vienoje Fanų stadiono dalyje 8 MFL komandos pradėjo kovas Taurės turnyre, o kitoje kitas MFL komandų 8-tukas pratęsė startus čempionatuose. Bet pratęsė taip įdomiai, kad keturios A diviziono ir dvi B diviziono ekipos žaidė savo 11 turo mačus, o dar dvi A atstovės jau sužaidė ir 12-ame ture. Tokio margumyno MFL čempionatas dar nebuvo matęs. O dabar ėmė ir pamatė.


REZULTATAI.

FINIŠAS. 11 turo rungtynes A divizione žaidė Dinamika ir Fortitudo, bei Eagle Team-Setaltas – VRFM. Dinamiškieji, tikėtina, būtų mieliau nežaidę nei žaidę, bet MFL tvarkaraštis buvo nepermaldaujamas – ir Sergejus Viliavinas su šešetuku aikštės žaidėjų atvyko į Fanus užbaigti A diviziono pirmo rato. 

Dinamika į pirmo rato finišą atvyko su septynių pralaimėjimų serija ir 3 taškų kraičiu, tuo metu Fortitudo atsinešė trijų lygiųjų seriją ir 12 taškų bagažą. Po šio turo Dinamikos nesėkmių serialas išsitęsė iki 8 rungtynių, tuo metu pergalę 7:1 pasiėmę fortitudininkai į archyvą padėjo lygiųjų seriją ir iki minimumo sumažino atsilikimą nuo 3-ioje vietoje esančio Alyčio.

Grįžtant prie rungtynių, reikia pasakyti, kad galutinis rezultatas nebūtinai atspindi susitikimo pobūdį. Dinamika beveik pusantro kėlinio konkurencingai laikė Fortitudo tempą, pirmavo po ankstyvo Daniel Gunevič įvarčio, po pirmų 25 minučių atsiliko tik 1:2, o progų pasižymėti turėjo nekažką mažiau nei varžovai. Esminiu faktoriumi antrame kėlinyje tapo Dinamikos žaidėjų nuovargis. Visgi žaidžiant be keitimų ir santykinai ilgiau kontroliuojant kamuolį klaidų ir atsikirtimų rizika nuosekliai didėjo. Ir kai tos klaidos pasipylė, paaiškėjo, kad grįžti į gynybą jėgų jau nebepakanka.
Kai 38 min. Simas Kartočius su rikošetų ir sėkmės pagalba įmušė trečią Fortitudo įvartį, kilo įtarimas, kad Dinamika jau nebeatsities. Ir iš tiesų, be pagrindinio puolėjo Dariuš Jankovskij žaidę dinamiškieji dar mėgino iš paskutinių jėgų atakuoti, bet jų smūgiai tikslo nepasiekė, o fortitudininkai pasimėgaudami kontratakavo ir baudė varžovus įvarčiais. 

Nuo 45 iki 50 min.  Vydmantas Kuzmickas, Aurimas Kievišas ir Benas Lučiūnas sumušė keturis įvarčius ir rezultatas nuo santūraus 3:1 šoktelėjo iki nelabai padoraus 7:1. 

Po pirmos čempionato dalies vos 3 taškus turinti Dinamika vis dar išlieka 9-oje pozicijoje, tuo metu 15 taškų surinkusi Fortitudo ekipa į pirmenybių pertrauką išeis būdama 4-oje vietoje.

FINIŠAS-2. Dar įspūdingesnis finišas vainikavo Eagle Team bei VRFM mačą. Po savaitinės pertraukėlės į Fanų areną sugrįžę Ereliai smagiai pradėjo rungtynes ir 16 minutę po Tado Olbiko ir Gedimino Skrocko įvarčių pirmavo 2:0. Visgi Albertas Voskunovičius ir VRFM ekipa su tokiu varžovų polėkiu taikstytis nepanoro. 17 min. Viačeslav Rodevič rezultatą pašvelnino, bet kėlinį Eagle Team užbaigė antru G. Skrocko pataikymu ir atrodė, kad visus kozirius laiko savo rankose.

Visgi antras kėlinys Ereliams prasidėjo pagal prasčiausią įmanomą scenarijų, nes pirmu smūgiu iš aikštės vidurio A. Voskunovičius patikrino varžovų vartininką – ir pastarasis patikrinimo neišlaikė. O dar po keturių minučių sėkmingai atšokusį kamuolį pasigavęs Edvinas Laurinavičius rezultatą išlygino.

Sulig tuo prasidėjo nuoseklus Fortūnos svarstyklių svyravimas. 32 min. Pavel Pelakauskas siunčia sviedinį į tolimą VRFM vartų apatinį – ir 4:3 priekyje Eagle Team. 41 min. Ereliai prasižengia savo baudos aikštelėje, A. Voskunovičius užtikrintai kala nuo 9 metrų žymos – ir vėl lygu. Bet po keturių minučių dar kartą savo meistriškumą demonstruoja G. Skrockas – ir 5:4 priekyje daugkartiniai MFL vicečempionai.

Viskas? Anaiptol. VRFM minutės pertraukėlė, o po jos kamuolys patikimas kairiame flange manevruojančiam A. Voskunovičiui.  Eagle Team techninis personalas sufleruoja gynėjams, kad šie neleistų Albertui judėti į dešinę, gynėjai bando, Albertas spiria iš dešinės, perdavimas? smūgis? nesvarbu, nes švieslentėje žiba 5:5.

Gal dabar jau viskas? Anaiptol anaiptol. Paskutinėmis rungtynių minutėmis atakų bandos daužosi į abi puses, kelis kartus milimetrų trūksta Eagle Team smūgiams, prie kitų vartų minimaliai prašauna V. Rodevič, o baigiantis dvikovai P. Pelakauskas išbėga prieš varžovų vartus, pasiklauso kaip gražiai jam iš kairės skuta Nikita Juščenko – ir spiria tiesiai į VRFM vartininką. 

Sulig tuo rungtynių uždanga nusileidžia, abi komandos svarsto, ar jos čia tašką laimėjo, ar visgi du prarado, bet galiausiai sutinkama, kad VRFM labiau laimėjo, o Eagle Team-Setaltas – prarado.

„Praėjusiame ture deja, bet praradome du taškus žaisdami prieš VRFM komandą. Kodėl praradome? Nes beveik visą laiką pirmavome, nepaisant penkių įmuštų įvarčių nesustabdėme geriausio Lietuvos futsalininko Alberto, nors puikiai žinojome jog didžiausia grėsmė bus būtent iš šio talento. 

Varžybos buvo pakankamai geros, nepaisant to, jog žaidėme su vienu keitimu ir dviem traumuotais žaidėjais, neturėjome Tado, kuris praleido varžybas dėl raudonos kortelės. Dar ir paskutinę sekundę išbėgę 2 prieš varžovų vartininką mistiniu būdu nesugebėjome pelnyti įvarčio“, – konstatavo Eagle Team Facebook paskyra.

Per paskutinius du pasižaidimus A divizione tik 1 tašką surinkusi Eagle Team ekipa vis dar laikosi ant 2-o turnyrinės lentelės laiptelio, bet Alytis turės progą šią situaciją pakeisti. Tuo metu per paskutinius 5 turus 11 taškų surinkusi VRFM ekipa tvirtai laikosi vidutiniokų gretose.

FINIŠAS-3. Eilinis dramatiškas finišas nutiko Grijos ir VU MIF rungtynėse. Kadangi prieš kelias savaites komandos A divizione jau turėjo susitikimą, šis mačas buvo priskirtas antram ratui, o konkrečiai – 12 turui. Bet iš principo siužetas, o ypač jo kulminacija susidėliojo pagal pirmo rato planą. 

Tiesa, jei pirmame rate 4:5 varžovams pralaimėję VU MIF futbolininkai 49 min. lygino rezultatą, o 50-ą skaudžiai apgailestavo paleidę tašką, tai nūnai galėjo apgailestauti dėl paleistų visų 3 taškų. 

Pirmame kėlinyje VU MIF žaidėjai Vaidotas Jarašius ir Marius Valatka išnaudojo savo progas ir 15 minutę Studentai pirmavo 2:0. Tikėtina, kad būtų pirmavę ir po 25 minučių, jei ne fantastiška Grijos atstovo Ernesto Kamarovo atkarpa. 20 min. jis galva permetė kamuolį per vartus palikusį VU MIF vartininką ir pelnė pirmą įvartį, po kelių minučių pridėjo antrą, o 24 min. pasinaudojęs nevykusiu Studentų baudos smūgio įžeidimu – ir trečią. Taip per keturias minutes Grija iš 0:2 pasidarė sau 3:2 – ir ramiai nuėjo ilsėtis. 

Gal net pernelyg ramiai, nes antro kėlinio pradžioje VU MIF vėl serviruoja V. Jarašiaus ir Adomo Antanavičiaus įvarčių dupletą – ir 33 min. pirmauja 4:3. Toks rezultatas laikosi iki pat 48 minutės, o tuo met iššauna pirmųjų Grijos ir VU MIF rungtynių herojus Aleksandras Mininkovas. Iš pradžių jis galva uždaro komandos draugo perdavimą nuo kampinio gairelės, o dar po minutės labai sėkmingai kyšteli koją po Ernesto Plavskij perdavimo – ir siunčia VU MIF į nokautą, o Griją – į euforiją.

Per likusį laiką stebuklų nebenutinka, VU MIF dar kartą lieka prie sudaužytos geldos, o Grija – dar kartą pasiima visus 3 taškus. Per pirmą ratą A divizione 1 tašką išpešę Studentai lieka lentelės dugne, o 15 taškų turinti Grija kyla į penktą poziciją.

„Rungtynės panašios, bet blogesnės. Aną kartą mes greit įmušėme tris įvarčius, o tada atsipalaidavome ir prasileidome. Šį kartą varžovai žaidė nuo gynybos, išnaudojo savo šansus kontratakose, o mes ilsėjomės. Toks jausmas, kad dar negrįžome po pertraukėlės. Trūko impulso, energijos, juo labiau, kad ne visi dar esame pasveikę, atsigavę po traumų. Bet svarbiausia, kad laimėjome, pasiėmėm tuos tris taškus. Dabar ruošimės MFL Taurės rungtynėms, nes tikrai norime laimėti šį trofėjų“, – kalbėjo Grijos vadovas Tomas Zegalenko.


STARTAS. Jei A diviziono komandų susitikimuose daugiausiai dėmesio sulaukė intriguojantis finišas, tai B divizionui atstovavusios Contra-Prima Line ir WorldOne United visas kortas atvertė per pirmas 25 minutes. Tiksliau, kortas vertė Contra-PL, o WOU labiau tenkinosi stebėtojų vaidmeniu.

Nuo 9 iki 20 min. Contra-PL žaidėjai Almantas Tamulionis, Žilvinas Danilevičius, Rokas Slivinskas ir Arminas Lapinskas bendromis pastangomis penkis kartus pasiuntė kamuolį į WOU vartus ir pagerino 9-ame ture pasiektą rezultatą, kai per pirmą kėlinį į Inter Vilnius vartus pelnė 4 įvarčius. Tiesa, iki absoliutaus pirmo kėlinio rezultatyvumo rekordo Contra-PL neištempė. 22 minutę WOU žaidėjas Jaroslav Makarichin pagaliau pramušė varžovų gynybą ir pelnė savo pirmą įvartį, tuo metu Contra-PL taip ir liko ant 5. 

Ir buvo ant 5 iki paskutinės rungtynių minutės, kai tašką rungtynėse padėjo Ernest Usifo. Reikia pasakyti, kad savo tašką rungtynėse padėjo ir J. Makarichin, 42 min. sumažinęs WOU deficitą iki 2:5, bet kažkokios rimtesnės intrigos dėl to neatsirado. 

Antrą įtikinamą pergalę iš eilės nusikalusi Contra-Prima Line B diviziono turnyrinėje lentelėje pakilo į 3 vietą, bet Riešė ir Maraksis neabejotinai pasistengs juos iš ten išprašyti, kai tik turės progą sužaisti savąsias 11-ojo turo rungtynes. Tuo metu WOU ir toliau lieka ant priešpaskutinio turnyrinės lentelės laiptelio ir labai panašu, jog kilti aukštyn antroje sezono dalyje gali būti misija pernelyg sudėtinga.

STATISTIKA. Margame ketvirtadienyje rezultatyvumu pasižymėjo 7 įvarčius pelniusi Fortitudo, 6 pramušė Contra-Prima Line, po 5 – Grija, Eagle Team ir VRFM.

Su 1 įvarčiu pirmą ratą uždarė Dinamika, su 2 – WorldOne United. 4 kartus pasižymėjo VU MIF, bet taškų jų sąskaitoje dėl to nepadaugėjo.

SNAIPERIAI. Rezultatyvumu pasižymėjo po 3 įvarčius pelnę Benas Lučiūnas (Fortitudo), Albertas Voskunovičius (VRFM), Gediminas Skrockas (Eagle Team) ir Ernestas Komarovas (Grija). 

2 įvarčiais atsižymėjęs Grijos puolėjas Aleksandras Mininkovas A divizione jau turi 12 tikslių smūgių ir iki dviejų padidino atotrūkį nuo Mato Radžiukyno (Žalia Raudona) ir G. Skrocko. 

B diviziono komandų akistatoje po 2 įvarčius pelnė Almantas Tamulionis (Contra-PL) ir Jaroslav Makarichin (WOU), o snaiperių rikiuotėje ir toliau žiba 17 kartų pasižymėjęs Augustas Valukonis (MSC).

DRAUSMĖ. Per visą ketvirtadieninį čempionatų turą buvo parodytos 2 geltonos kortelės. Jų autoriais tapo Nikita Juščenko (Eagle Team) ir Marius Valatka (VU MIF).

PROGNOZĖS. A divizione Apžvalgininkas teisinga numatė Fortitudo ir Grijos pergales, bet su Eagle Team-Setaltas laimėjimu neišdegė. Aišku, jei Pavel Pelakauskas paskutinį išpuolį būtų užbaigęs įvarčiu... bet lygiosiosios reiškia tašką Komandoms, tad margą A diviziono turą Apžvalgininkas laimėjo 2-1, o sumoje pirmauja 26-15.

B diviziono rungtynėse Apžvalgininkas ne tik pataikė su Contra-Prima Line laimėjimu, bet pataikė totaliai, nes paskutinis Ernest Usifo įvartis nustatė lygiai tokius pat skaičius, kokius ir buvo išbūręs Apžvalgininkas – 6:2 ir 3-0 varžytuvėse su Komandomis, bei 29-14 bendoje įskaitoje.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: