2024-06-26

MFL Taurėje – egzotiški bulitai ir ramūs favoritai

Pirmasis MFL Taurės turnyro etapas apsiėjo be staigmenų – A diviziono komandos laimėjo, B diviziono – pralaimėjo, o stipriausią intrigos užtaisą savyje turėjusi MSC ir Tornado akistata pateisino lūkesčius su kaupu.

REZULTATAI.

RAMYBĖ. MFL Taurėje Žalia Raudona turėjo progą šiek tiek pailsėti nuo intensyvių A diviziono batalijų, tuo metu Joga Bonito žaidėjai galėjo susipažinti ir su aukštesnio lygio mfl'inio futbolo niuansais. Pastaruosius šešis sezonus B divizione brendusi Žalia Raudona šiais metais žengė į A lygį. Ir labai panašu, kad ten žali ir raudoni planuoja užsilikti. Tuo metu Joga Bonito šiais metais tik pradėjo megzti savo pažintį su MFL futbolu ir apie A lygius, bent jau kol kas, gali tik pasvajoti. 

Nors rungtynės baigėsi solidžia Žalia Raudona pergale 9:3, bet iš principo abi komandos savo tikslus pasiekė. Žali ir raudoni žaidė laisvai, be nereikalingos įtampos ir perspaudimų. Prie to prisidėjo ir greiti įvarčiai, kuriuos 6 ir 7 minutėmis sumušė Tomas Arėška, ir kokybiškas susirinkimas į rungtynes. Savo ruožtu, Joga Bonito žaidėjai prieš A diviziono varžovus irgi nesikuklino, žaidė futbolą, atakavo ir kelis kartus savo įvarčiais kūrė intrigos viziją. 

12 min. Emil Borovik sumažino atsilikimą iki minimumo (1:2), o 21 min. dar vienu pataikymu neleido varžovams pernelyg stipriai atitrūkti (2:4). 31 min.  Gabrielius Serbentavičius pasinaudojo ŽR gynėjų atsipalaidavimu ir dar kartą pamažino JB atsilikimą iki 2 įvarčių (3:5), tačiau tai ir buvo maksimumas, ką aną ketvirtadienį galėjo išspausti B diviziono debiutantai.

Nuo 36 iki 49 minučių Ignas Kurklietis, Tomas Arėška ir Matas Radžiukynas sumušė keturis Žalia Raudona įvarčius, nustatė galutinį rezultatą ir nepaliko jokių klausimų šioje A ir B divizionų komandų dvikovoje. „Mums gal net ir patiems šiek tiek keista, kaip lengva ir paprasta buvo žaisti. Visgi A divizione per paskutinius kelis mėnesius turėjome labai daug sunkių rungtynių, pripratome prie gerokai intensyvesnio ritmo, kietesnės kovos, o šį sykį galėjome tiesiog pažaisti futbolą. Varžovai tikrai neblogai judėjo, stengėsi, bet tai jau nebe mūsų lygis“, – po rungtynių pastebėjo Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius.

RAMYBĖ-2. Kitame Fanų ketvirtyje panašiai judėjo El Dorado ir Eksperimentas. Tiesa, panmašumo būtų tik judėjime, nes įvarčių prasme rungtynės buvo gerokai kuklesnės. Eldoradininkai pirmame kėlinyje pelnė 1, antrame, per kelių minučių atkarpą pridėjo dar 2 – ir ramiai pasiėmė savo kelialapį į kitą taurės varžybų etapą.

B divizione tvirtais vidutiniokais šį sezoną pasijutę Eksperimento futbolininkai dvikovoje su MFL čempionais ir visų taurių laimėtojais stengėsi nerizikuoti, žaidė nuo gynybos, su aiškia nuostata kuo mažiau prasileisti, o jei pavyks – tai ir įmušti. Su įmušimu nepavyko, o 3 praleisti – tikrai ne pats prasčiausias rezultatas. Tiesa, reikia pasakyti, kad El Dorado su įvarčių mušimu pernelyg nepersistengė, juo labiau, kad 12 min. įvarčių sąskaitą atidaręs Osvaldas Čipkus nuėmė įtampėlę ir suteikė galimybę eldoradininkas toliau žaisti neforsuojant įvykių.

Galutinai klausimų dėl nugalėtojų neliko antro kėlinio pradžioje. 31 min. po Vladimiro Derendiajevo perdavimo savo debiutą El Dorado gretose pažymėjo Calvin Fortu Tekum, o dar po minutės Artur Juchno nusprendė, kad pakaks vaidinti asistentą, pykštelėjo iš kairės – ir pakylėjo savo komandos pranašumą iki trijų įvarčių. 

Po rungtynių Eksperimento žaidėjai pernelyg neliūdėjo, nes visgi pralaimėjo absoliutiems MFL grandams, bet ir pernelyg nedžiūgavo, nes visgi pralaimėjo. Tuo metu El Dorado, net ir be kapitono Martyno Rašinsko, užtikrintai dominavo trečiame kėlinyje, o didžiausią emocinį pagyvėjimą išspinduliavo per MSC ir Tornado rungtynių bulitų seriją.

RAMYBĖ-3. MSC ir Tornado rungtynės neabejotinai tapo gyviausia ir emocingiausia Taurės turnyro pirmo etapo dvikova. Jos fone vykusi Alyčio ir Inter Vilnius akistata priminė draugišką vyresnių ir jaunesnių klasių gimnazistų pasižaidimą pertraukos metu. Tiesa, MFL debiutantai 15 minučių atkakliai laikė potencialių A diviziono medalininkų spaudimą, o net kai Marius Linkevičius pagaliau pramušė, vis tiek nesubyrėjo ir iki 29-os minutės išlaikė Alytį per ištiestos rankos atstumą.

Vienok antrame kėlinyje alytiškiai pagaliau išsijudino, nuo 29 iki 44 min. sumušė dar penkis įvarčius ir nusprendę, kad darbas padarytas – išėjo švęst Europos futbolo čempionato. O kadangi tuo metu MFL rungtynės dar nebuvo pasibaigusios, Inter Vilnius futbolininkai pasinaudojo varžovų išsijungimu, per likusį laiką du kartus pramušė akivaizdžiai tokia įvykių eiga nepatenkintą Meirūną Olišauską, ir galutiniame rezultate pasiekė visai padorius skaičius – 3 ir 6.

Tokiu būdu, kaip ir kitose A ir B divizionų komandų rungtynėse, ir Vilkas liko sotus, ir Avis sveika. Alytis be streso laimėjo, Inter Vilnius jautėsi visai neprastai sukovoję, A divizino komanda pasiėmė kelialaipį į kitą etapą, o B diviziono debiutantai gavo moralinio pasitenkinimo užtaisą ateities kovoms.

Rungtynių esmę apibendrino Alyčio Facebook paskyra. Trumpa, drūtai ir aiškiai: „Aprašymas paprastas – tiesiog paimta reikalinga pergalė taurėje. Kamuolys judėjo, žaidimas buvo, bet gintis tingėjom. Į didesnes detales nesileisime. Kitos – su WorldOne United sekantį ketvirtadienį“.

LYGYBĖ. Jei trys iš keturių MFL Taurės turnyro pirmojo etapo dvikovų vyko pagal vienodą scenarijų, tai ketvirtoji mini futbolo mėgėjams serviravo emocingą ir permainingą lygių varžovų akistatą. B divizione koja kojon žengiančios MSC ir Tornado ekipos pačiose pirmose čempionato rungtynėse patikrino viena kitą, prišaudė po 6 įvarčius ir nusprendė, kad lygiosios – pelnytas rezultatas. 

Po 10 savaičių susitikusios MFL Taurės turnyre MSC ir Tornado dar kartą įsitikino, kad yra lygiaverčiai varžovai. Gan atsargiai prasidėjusiose rungtynėse ilgiau su kamuoliu žaidė tornadininkai, bet pirmą progą turėjo Aringas Streckis, bene 5 min. iš kelių metrų šovęs pro šalį. Netrukus Viktor Bartosevič atsakė galingu smūgiu į skersinį – ir žaidimas pamažiukais atsivėrė, išsilaisvino ir išsiliejo iš griežtų rėmų. 

Įpusėjus kėliniui vis dažniau į pirmą planą žengdavo abiejų komandų vartininkai – ir tame plane liko iki paskutinės mačo akimirkos. Tai, kad per 50 minučių buvo įmušti vos 4 įvarčiai – visų pirma Juliaus Kiverio ir Simo Sabonio nuopelnas. Ir gal net labiau pastarojo, nes antrame kėlinyje Tornado vartininkas demonstravo katiniškus refleksus ir traukė vieną varžovų smūgį po kito. 

Be abejo, atakuojantis abiejų komandų potencialas neleido suabejoti savo galimybėmis pramušti net ir geriausius vartininkus. 37 minutę Aleksandras Lebedevas pagaliau suvedė taikiklius ir taip smagiai pykštelėjo, kad skersinį sudrebinęs kamuolys nusileido už MSC vartų linijos. Mėgėjų sporto centro atakuojantis personalas padidino apsukas – ir po šešių minučių Airidas Sidaravičius iš savo darbinės kairės pramušė iki tol fantastiškai vartuose judėjusį S. Sabonį.

Vienok, kai dar po minutės Edas Edgaras Dirmeikis smūgiu-perdavimu suklaidino J. Kiverį ir dar kartą išvedė Tornado į priekį, atrodė, kad MSC dainelė sudainuota. Bet 45 min. A. Sidaravičius dar kartą ištaikė šauti iš kairės, S. Sabonis smūgį atrėmė, bet pirmas prie kamuolio prišokęs Martynas Bačko pasiuntė žaidimo įrankį į tuščius vartus.

Lygiosios 2:2 išsilaikė iki paskutinio arbitro Kiril Sidorov švilpuko. Čempionate abi komandos būtų pasidalinusios po tašką, bet Taurės turnyre lygiųjų būti negali, tad teko susipažinti su bulitų praktika. Pirmas šokio su kamuoliu judesius pademonstravo MSC lyderis Augustas Valukonis, jam tuo pačiu atsakė ir Pavelas Smolkovas. Susiėmę vartininkas neleido pasižymėti Šarūnui Bačko ir E.E.Dirmeikiui, bet po to išvadas padarę žaidėjai vieną po kito siuntė bulitus į tikslą. Kol galiausiai MSC vartininkas J. Kiveris nusprendė, kad pakaks. Dešimtu numeriu mušęs Jurij Mežonis privalėjo įmušti, kad serija turėtų pratęsimą, bet MSC vartų sargas smūgį atrėmė, pakartoti bandymo Tornado gynėjas nespėjo – ir MSC audringame šokyje atšventė savo pergalę.

„Galėjom laimėti per pagrindinį laiką, nes ir aš turėjau daug progų, ir komandos draugai daug neišnaudojo, tad kai Tornado įmušė, mums tikrai buvo sunku juos vytis. Manau, kad tai yra techniškiausia B diviziono, o gal ir viso MFL čempionato komanda, labai geri žaidėjai, jie žino, kur reikia atsistoti aikštėje, kaip uždengti visus priėjimus prie savo vartų, kaip įžaisti kamuolį. Buvo tikrai sunku, bet toks jau tas futbolas – keli smūgiai, keli įvarčiai ir turim lygiąsias. O bulitai – tai jau visai kitas futbolas, gal net labiau loterija. Čia ir jaudulys prisideda, kojos dreba, nors ir ne visiems. Aš pats bulitų nemėgstu, geriau jau normalūs pendeliai. Bet gerai, kad kitiems komandos draugams problemų su tuo nekilo“, – po rungtynių MFL LIVE studijoje teigė MSC puolėjas Aringas Streckis.

AŠTUNTFINALIS. Pirmą taurės turnyro etapo barjerą peržengusios El Dorado, Alytis, Žalia Raudona ir MSC antrame etape prisijungė prie likusio MFL komandų 12-uko. Ištraukus antrojo etapo burtus išryškėjo ir visa aštuntfinalio dėlionė.STATISTIKA. Pirmame MFL Taurės turnyro etape per 4 rungtynes buvo pelnyti 28 įvarčiai (vid. po 7). Rezultatyviausiai pasirodė 9 įvarčius pelnius Žalia Raudona, 6 kartus rezultatyviai pramušė Alytis, po 3 – El Dorado, Joga Bonito ir Inter Vilnius.

Ant 0 pasirodymą Taurėje baigė Eksperimentas, po 2 pelnė MSC ir Tornado.

Gynyboje geriausiai atidirbo su 0 praleistų pažaidę eldoradininkai, po tuos pačius 2 prasileido MSC ir Tornado, po 3 – Eksperimentas, Žalia Raudona ir Alytis. 

Prasčiausiai sekėsi 9 išsitraukusiems Joga Bonito vartams ir su 6 finišavusiai Inter Vilnius ekipai.

SNAIPERIAI. Rezultatyviausiu pirmojo etapo žaidėju su 4 įvarčiais tapo Žalia Raudona atstovas Tomas Arėška. Po 2 įvarčius pelnė Matas Radžiukynas (Žalia Raudona) ir Emil Borovik (Joga Bonito), bei Titas Vitukynas ir Arnoldas Arbočius (abu Alytis).

DRAUSMĖ. Absoliučiai drausmingas etapas, anei vienos kortelės.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas prognozavo Žalia Raudona, El Dorado, Alyčio ir MSC pergales, bet pastarosios dvikova su Tornado realiai baigėsi lygiosiomis, o pergalė po bulitų į spėjimą nebuvo įtraukta. Tad pirmą etapą Apžvalgininkas prieš Komandas laimėjo 3-1.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Eagle Team - Setaltas00000000
2FC Žalia Raudona00000000
3FK Grija00000000
4FK Contra - Prima Line00000000
5FK Joga Bonito00000000
6El Dorado00000000
7FK Dinamika00000000
8VU MIF00000000
9FK Maraksis00000000
10Inter Vilnius00000000
11FK Fortitudo00000000
12FM Vilniaus Vytis00000000
13FK Tornado00000000
14FK Riešė00000000
15FK Vilnoja00000000
16FK Alytis00000000
17VRFM00000000
18MSC00000000
19FK Eksperimentas00000000
20WorldOne United00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
Turas 1
DataŠeimininkaiRSvečiai

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
FotoInformacija
Tomas Arėška Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:4
Albert Voskunovič Komanda:VRFM
6 Varžybų:3
Domas Junča Komanda:FC Žalia Raudona
5 Varžybų:4
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:3
Daniel Tarasevič Komanda:FK Vilnoja
4 Varžybų:1
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
4 Varžybų:3
Simonas Stankevičus Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
4 Varžybų:3
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
4 Varžybų:4
Benas Paulėkas Komanda:FK Alytis
3 Varžybų:3
Edvinas Šiukšta Komanda:FM Vilniaus Vytis
3 Varžybų:2

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
FotoInformacija
Ignas Baranauskas Komanda:FC Žalia Raudona
1 0
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
1 0
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
1 0
Albert Masliuk Komanda:VRFM
1 0
Ronaldas Nagrockis Komanda:FC Žalia Raudona
1 0
Martin Traskovskij Komanda:FK Maraksis
0 1
Tomaš Korkut Komanda:FK Maraksis
0 1
Arminas Lapinskas Komanda:FK Contra - Prima Line
0 1
Piotr Truselevič Komanda:VRFM
0 1
Ignas Vilkelis Komanda:FK Fortitudo
0 1
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: