2024-06-27

MFL Taurės turnyras. 2 etapo anonsas

Ketvirtadienį Fanų stadione MFL Taurės turnyro aštuntfinalyje sukovos 16 komandų. Burtų valia dviejose porose susitiks A diviziono atstovai, o visur kitur MFL aukščiausio lygmens komandos egzaminuos B diviziono ekipas.

20 val. FK Eagle Team-Setaltas (A divizionas, 2 vieta) – FK Riešė (B, 4) Fanų I ketvirtis

Pirmasis iš šešių numatytų A ir B divizionų komandų susitikimų. Tarp 2016 ir 2019 metų Eagle Team ir Riešė turėjo ne vieną progą susitikti, nes tuo metu abi ekipos žaidė A divizione. 2020-uosius Riešė pradėjo B lygyje – ir nuo to laiko su Eagle Team nesimatė. 

Tiesa, tarpusavio dvikovų istorija Riešei nėra palanki. Bent jau čempionatuose, kur per 9 dvikovas riešininkai tik kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė 8 pralaimėjimus. Ypač skausmingi pralaimėjimai nutiko 2019 m. sezone, kai Ereliai savo varžovus triuškino 16:1 ir 11:4. Visgi MFL Taurėje Riešės patirtys šiek tiek malonesnės, mat abu ligšioliniai susitikimai baigėsi lygiosiomis: 2017  m. 1:1, o 2018-ais – 4:4. Vienok, kadangi taurėje lygiųjų negali būti, komandoms teko rungtis baudinių serijose, o ten jau sėkmė lydėjo Eagle Team futbolininkus.

Stipriai tikėtina, kad šį kartą baudinių (o tiksliau – bulitų) neprireiks. Visgi 2017-2018 metais Riešė buvo A lygio komanda, o pastaruosius penkerius metus – jau nebe. Ir nors Eagle Team paskutines kelias savaites A divizione nežibėjo, o praėjusį ketvirtadienį tik lygiosiomis 5:5 sužaidė su VRFM, bet meistriškumo skirtumas tarp A ir B divizionų yra ir gan nemenkas. 

Be abejo, pagrindiniai Riešės įvarčių mušikai – Valdemar Šaveiko, Arnoldas Čepkauskas ir Albert Šaveiko turi nemažai A diviziono patirties ir realiai galėtų žaisti su MFL geriausiais, bet bendras komandų lygis ir pajėgumas – tikrai ne Riešės naudai.
PROGNOZĖ. 7:3FK Maraksis (B,5) – FC Žalia Raudona (A,7) Fanų II ketvirtis

Septintą sezoną MFL'e judančiai Žalia Raudona ekipai MFL Taurės burtininkai pametėjo dar vienus debiutantus. Pirmame etape aną ketvirtadienį ŽR 9:3 susitvarkė su Joga Bonito, o nūnai turės progą patikrinti ir FK Maraksis kolektyvą. Ir čia prašosi pastebėjimas, kad jei su Joga Bonito žali ir raudoni tvarkėsi pabrėžtinai, ramiai, žaismingai ir be didesnės įtampos, tai Maraksis su tokiu žaidimo stiliumi gali ir nesutikti.

Nors oficialiai maraksiečiai yra MFL naujokai ir debiutantai, bet šios ekipos gretose yra ir prieš kelis metus B divizione su ta FSB Zenitas judėjusių, ir su ta pačia Žalia Raudona komanda ne kartą susitikusių žaidėjų. Tiesa, ne per daugiausiai. O ir Žalia Raudona jau nėra ta pati komanda, kuri 2018-2020 metais stumdėsi B diviziono antroje pusėje.

Nuo šio sezono Žalia Raudona yra A diviziono komanda ir, reikia pastebėti, kad tikrai ne pati prasčiausia. Nėra abejonių, kad Maraksis pasistengs duoti jiems rimtą kovą, bent jau fizinio kontakto ir mikrodvikovų turėtų būti daugiau nei su Joga Bonito, bet tai tikrai nebus stipriau ar intensyviau nei su A diviziono senbuviais. Aišku, jei Žalia Raudona futbolininkai žengs į aikštę be reikiamo nusiteikimo, su šypsenėlėmis ir malonaus pasižaidimo lūkesčiu, jie gali skaudžiai nudegti. Bet didesnė tikimybė, kad žengs rimtai nusiteikę ir sieks savo varžovams parodyti, koks yra skirtumas tarp A ir B divizionų.
PROGNOZĖ. 2:5

VU MIF (A,10) – FK Contra-Prima Line (B,3) Fanų III ketvirtis

Nors grynai pagal taisyklės raidę tai irgi yra A ir B lygių komandų susitikimas, bet konkrečiai šioje poroje skirtumas tarp A ir B yra labiau formalus, nei realus. Praėjusiame sezone Prima Line žaidė A divizione ir finišavo 10-oje pozicijoje, tuo metu VU MIF B divizione užėmė 5 vietą. Ne savo noru A divizione atsidūrę VU MIF futbolininkai šį sezoną vargsta vargelį ir per 9 žaistas rungtynes surinko tik 1 tašką, tuo metu į B lygį sugrįžusi Prima Line perrikiavo gretas, pasidabino FK Contra žodeliu ir šiuo metu žengia 3-ioje pozicijoje.

Neabejoju, kad VU MIF mielai apsikeistų vietomis su Contra-Prima Line ir šį sezoną taip pat norėtų mėgautis MFL futbol, kuriame būtų daugiau žaidimo, pergalių ir taškų, nei sekinančios kovos ir gniuždančių nesėkmių. Tačiau tokiems apsikeitimams šiais metais erdvės nėra, tad VU MIF teks pasitenkinti galimybe bent jau Taurėje prisiminti žaidimo su lygiaverčiais varžovais malonumą.

2021-2022 metais komandos žaidė B divizione ir per keturis tarpusavio susitikimus išbandė visas įmanomas baigtis: dvi Contra-PL pergalės, vienas VU MIF laimėjimas ir lygiosios. Kadangi per keturis mačus iš viso buvo sumušta vos 11 įvarčių, galima drąsiai daryti prielaidą, kad ir šį kartą įvarčių lietaus nebus. Tiesa, Contra-Prima Line šį sezoną puolime turi apsčiai talento ir su 51 įvarčiu yra rezultatyviausia B diviziono komanda, tačiau VU MIF gynyba – tai ne Vilnoja, ne Joga Bonito ir net ne Inter Vilnius. Net ir A diviziono grandai Studentams neišrašo dviženklių skaičių, tad neišrašys ir Prima Line.

Nebent VU MIF taip pasiduos pagundai bet kokia kaina laimėti, kad pamirš apie savo vartų saugumą ir ryšis žaisti dominuojantį futbolą pačiu pirmiausiu numeriu. Tokiu atveju Contra-PL puolėjai gali prišaudyti ne vieną ar kelis, o gerokai daugiau įvarčių. Bet esu beveik tikras, kad rungtynėse vyraus gynybinio pobūdžio futbolas su minimalia rizika ir minimaliais įvarčiais.
PROGNOZĖ. 3:2

FK Alytis (A,3) – WorldOne United (B,9) Fanų IV ketvirtis

Paskutinį kartą Alytis ir WorldOne United matėsi 2021 metais, kai alytiškiai baiginėjo savo antrą čempionišką kadenciją B divizione. Anie susitikimai baigėsi užtikrintomis Alyčio pergalėmis (7:0 ir 9:3), po to Alytis žengė į A divizioną ir ten yra iki šiol. Akivaizdu, kad šiais metais Alytis yra pribrendęs pergalėms ir medaliams, galimai – ir rimtam žygiui link MFL Taurės. Tuo metu WOU per pastaruosius metus iš tvirto B diviziono vidutinioko pamažiukais persikvalifikavo į autsaiderius, o šiais metais per 9 rungtynes surinko vos 3 taškus ir divizione užima priešpaskutinę, 9 vietą.

Alytis pirmame Taurės etape lengvu stiliumi 6:3 įveikė Inter Vilnius kolektyvą, kuris šį sezoną B divizione demonstruoja geresnius rezultatus nei WorldOne United, o tarpusavio akistatą laimėjo 7:2. Aišku, tai nutiko 2-ame ture, nuo to laiko WorldOne United stabilizavo savo žaidimą, bet paskutiniai du pasispardymai su MSC ir Contra-Prima Line parodė, kad B diviziono senbuviams jie dar anaiptol neprilygsta. Tad ką ir bekalbėti apie A diviziono potencialius medalininkus?
PROGNOZĖ. 8:2

21 val.FK Grija (A,5) – FK Fortitudo (A,4) Fanų I ketvirtis

Centrinė MFL Taurės antrojo etapo dvikova. Ir dėl to, kad šį sezoną A divizione po pirmo rato komandos turi po 15 taškų ir dalinasi 4-5 vietas, ir dėl to, kad pernai komandos irgi buvo susitikusios MFL Taurės turnyre, o tas susitikimas baigėsi triuškinančiu Fortitudo ekipos laimėjimu 11:2.

Tiesa, Grijos vadovas Tomas Zegalenko patikino, kad anos rungtynės nieko nereiškia, nes pernai MFL Taurės turnyre Grija į kovą su A diviziono komanda stojo gerokai išretėjusiomis gretomis. „Pernai faktiškai žaidėm antra sudėtimi, dėl to ir toks didelis skirtumas. Šiais metais bus kitaip. Žinom kas tai yra Fortitudo, jau esame su jais žaidę, tad burtus aš asmeniškai vertinu pozityviai. Lengvo pasivaikščiojimo nebus, bet mes to ir nesitikim“, – samprotavo T. Zegalenko.

Šiais metais pirmasis Grijos ir Fortitudo susitikimas A divizione nutiko pačiame pirmame ture ir jį 6:4 laimėjo fortitudininkai. Bet pergalės galėjo ir nebūti, jei ne Grijos vartininko trauma ir kelios klaidos rungtynių pabaigoje. Kad komandos yra gan panašaus pajėgumo byloja ir skaičiai turnyrinėje lentelėje. Tiesa, Fortitudo savo 15 taškų surinko patyrusi vos 2 pralaimėjimus (bei dar 3 sykius sužaidusi lygiosiomis), o Grija – laimėjusi 5 kartus iš 9 bandymų. 

Labai gali būti, kad birželio pabaiga ir prasidedantis atostogų sezonas pakoreguos komandų sudėtis, tačiau jei abi ekipos surinks savo pagrindinius žaidėjų, galim laukti atkaklios, kietos ir lygios kovos.
PROGNOZĖ. 3:3VRFM (A,6) – MSC (B,1) Fanų II ketvirtis

Bene įdomiausia Taurės turnyro antrojo etapo pora, kurioje A diviziono debiutantai VRFM futbolininkai suteiks vertingos informacijos šiuo metu B divizione pirmaujančiai ir visus šansus kitais metais į A lygį pakilti turinčiai MSC ekipai. 

Mėgėjų sporto centro komanda MFL padangėje žiba nuo pat pirmojo lygos sezono, o 2016-2017 metais rungtyniavo A divizione. Vienok po to mažiukais pamažiukais nusėdo į B divizioną, o pastaraisiais metais vis dažniau tikrino jojo dugną. Atrodė, kad tas nusėdimas gali būti suvisam, tačiau pernai MSC šiek tiek atsijaunino, kažkiek atsinaujino – ir B divizione finišavo ant 8 laiptelio. O šiais metais pasipildžiusi Augustu Valukoniu MSC tame pačiame divizione šovė į viršų ir po 8 rungtynių dalinasi 1-2 vietomis su Tornado komanda, kurią, beje, aną ketvirtadienį eliminavo iš MFL Taurės turnyro. Nors ir po bulitų serijos, bet eliminavo.

VRFM pernai debiutavo B divizione, dalį sezono taip pat žygiavo pirmose eilėse, bet finišavo 4-oje pozicijoje. Prie to prisidėjo ir MSC komanda, antrame rate 2:1 įveikusi dėl medalių kovojusius varžovus. Pirmasis pasimatymas pirmame rate baigėsi VRFM pergale 3:0. 

Šį ketvirtadienį tiek MSC, tiek ir VRFM gretose bus daug iš praėjusio sezono pažįstamų veidų, o didžiausią intrigą kels lyderių – A. Valukonio ir Alberto Voskunovičiaus akistata. A. Valukonis šį sezoną B divizione jau sukalė 17 įvarčių, tuo metu A. Voskunovičius A divizione dažniausiai atliko VRFM atakų katalizatoriaus vaidmenį, bet praėjusį ketvirtadienį nusprendė imtis iniciatyvos – ir 3 įvarčiais prisidėjo prie kovinių lygiųjų 5:5 su Eagle Team-Setaltas ekipa.

Šiais metais MSC nepropaguoja gynybinio futbolo, žaidžia drąsiai, laisvai ir su nežabota jaunatviška energija, tad galima tikėtis, kad tokiu stiliumi jie grumsis ir su VRFM. Kadangi Vilniaus rajono futbolo mokyklos ekipa nūnai yra A divizono atstovė, tikėtina, kad ji irgi gynyboje neužsidarys, į varžovų atakas atsakys savo išpuoliais, tad futbolo prasme nusimato įspūdingas reginys.
PROGNOZĖ. 4:5

FK Vilnoja (B,10) – FM Vilniaus Vytis (A,8) Fanų III ketvirtis

Traukiant MFL antrojo etapo burtus bene didžiausią susidomėjimą kėlė FK Vilnojos kamuoliukas. Ne dėl to, kad jis būtų kažkoks kitoks nei visi kiti kamuoliukai, tiesiog dauguma MFL komandų būtų visai maloniai pradžiugę, jei burtų valia joms būtų tekusi akistata su Vilnoja. 

Neslėpkim, MFL debiutantai iš Sudervės šį sezoną yra silpniausia lygos komanda. Jie nėra tragiškai beviltiški, jie kiekvienose rungtynėse stengiasi, kovoja, kabinasi į varžovus, tačiau taip pat akivaizdu, kad į lygą jie atėjo nepasiruošę mini futbolo kovų iššūkiams, nesusistygavę žaidimo, nesubalansavę sudėties. Ir 0 taškų per 8 rungtynes rodo, kad to balanso ir tų stygų Vilnoja dar neatrado.

Taip jau gavosi, kad burtai Vilnoją suvedė su FM Vilniaus Vytis ekipa. 2022-2023 metais B divizione bronzą skynę Vyčiai šiais metais buvo deleguoti į A divizioną – ir ten išgyvena ne pačius maloniausius laikus. Tiesa, gegužę buvo tam tikras pagyvėjimas, po pergalės prieš Dinamiką ir lygiųjų su Fortitudo – net ir pakilimas, bet po per FM VV volu 13:1 pervažiavo Alytis, o 10 ture 6:2 pasižaidė ir VRFM.

Tikėtina, kad FM Vilniaus Vytis būtų mieliau pasiėmę stipriausią varžovą ir pralaimėjimą MFL taurėje, o su juo – ir laisvą liepos mėnesį. Tačiau pralaimėti Vilnojai Vyčiai neturi jokios teisės. Net jei visi FM VV treneriai bus užsiėmę vaikų futbolo stovyklose, FM Vilniaus Vytis vis tiek turi pakankamai kokybės ir meistriškumo, kad įveiktų B diviziono autsaiderius. 

Aišku, nuo pralaimėjimų niekas nėra apsaugotas, bet šiose rungtynėse Vyčiai turi retą šansą tiesiog pažaisti futbolą su žemesnio lygio priešininkais, tad juo turėtų ir pasinaudoti.
PROGNOZĖ. 2:6

FK Dinamika (A,9) – El Dorado (A,1) Fanų IV ketvirtis

Pernykščio MFL Taurės turnyro finalo pakartojimas. Jei Dinamika šiais metais būtų išlaikiusi pernykštį žaidimo lygį – tai neabejotinai būtų pati ta centrinė etapo dvikova. Deja, po dviejų iš eilės bronzinių pasirodymų A divizione aukštai kartelę išsikėlę dinamiškieji šiais metais smigo į dugną ir po pirmo rato divizione užima priešpaskutinę – 9 vietą. Vienintelius taškus Dinamika susirinko pirmame ture, kai 4:2 nugalėjo diviziono debiutantus (ir visiškus autsaiderius) VU MIF futbolininkus. O po to pergalės sekė aštuoni iš eilės pralaimėjimai, tarpe kurių įsipynė ir techninis prasileidimas 0:3 su El Dorado. 

Paskutinias keturias rungtynes Dinamika pralaimėjo bendru rezultatu 10:32, o ieškant pozityvo galima tik pasidžiaugti, kad komanda apskritai renkasi ir žaidžia. MFL Taurės antrojo etapo rungtynėms dinamiškiesiems turėtų tapti paskutiniu išbandymu prieš vasaros pauzę, o kadangi burtai jiems parinko neabejotinai pajėgiausius turnyro varžovus, minčių apie kitokias alternatyvas kaip ir nėra.

El Dorado šį sezoną pradėjo pergalėmis MFL Supertaurės turnyre, po to ėmėsi metodiškai rinktis taškus MFL čempionate, bet 8-ame ture eldoradininkus pristabdė Eagle Team-Setaltas, laimėjęs 2:1 ir nutraukęs principinių varžovų pergalių seriją. Tiesa, po to El Dorado 4:3 nugalėjo Grijos kolektyvą, 10 ture 5:1 įveikė ir Alytį, tad vienas kluptelėjimas nieko iš esmės nepakeitė: čempionai ir toliau užima pirmą vietą, ir toliau gina visus trofėjus, ir toliau diktuoja savo sąlygas kitoms MFL ekipoms.

Pirmame Taurės turnyro etape burtai El Dorado ekipai parinko Eksperimentą. B diviziono atstovai žaidė nuo gynybos, pernelyg nerizikavo, pralaimėjo 0:3 – ir liko savimi patenkinti. Tikėtina, kad savimi nenusivylė ir eldoradininkai. Jie pasižaidė futbolą, įmušė, nepraleido, po rungtynių paragavo Carlsberg Nealkoholinis putų, pasirgo už MSC ir apskritai visai neprastai praleido laiką.

Ar taip pat bus ir su Dinamika? Jei dinamiškieji surinktų savo optimaliausią sudėtį, įtampa, emocijos ir intriga būtų aukščiausio lygio. Tačiau šiais metais Dinamika savo optimalios sudėties dar nei karto nesurinko – ir nėra jokio pagrindo tikėtis, kad šį kartą bus kitaip. El Dorado žaidėjai nusiteikę ilgam pasibuvimui MFL Taurėje, Dinamika nori kuo greičiau sutvarkyti formalumus ir užbaigti katastrofiškai nesėkmingą pirmą sezono dalį. Tikėtina, kad šį ketvirtadienį abi komandos savo tikslus pasieks.
PROGNOZĖ. 1:5

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: