2024-07-03

MFL Taurės turnyras. 3 etapo anonsas

Trečią ketvirtadienį iš elės Fanų stadione vyks MFL Taurės turnyro kovos. Šį kartą ketvirtfinalyje susitiks 8 komandos. Ir visos, kaip ir priklauso, aukščiausios – A diviziono kategorijos.

20 val. FK VU MIF (A divizionas, 10 vieta) – FC Žalia Raudona (A,7) Fanų I ketvirtis

Kadangi MFL Taurės turnyro ketvirtfinalį pasiekė tik A diviziono komandos, galima oficialiai konstatuoti, kad lengvų pasivaikščiojimų ir ramių pasižaidimų laikas baigėsi. Aišku, Žalia Raudona ir VU MIF taurėje ne tik šoko ir dainavo, bet visgi oponentus iš B diviziono įveikė be didesnės dramos. ŽR 9:3 laimėjo prieš Joga Bonito ir 8:3 – prieš Maraksį, tuo metu VU MIF aštuntfinalyje 3:1 peržengė Contra-Prima Line barjerą.

Gan ilgą tarpusavio susitikimų istoriją turinčioms komandoms tai bus jau 12-a akistata, tačiau tik pirma MFL Taurės turnyre. Nuo 2019 iki 2023 metų Žalia Raudona ir VU MIF susitikinėjo B divizione (5 ŽR pergalės, 4 VU MIF laimėjimai ir 1 lygiosios), o šiais metais tradiciją pratęsė A divizione.

Gegužės 2 d. 4 turo rungtynėse Žalia Raudona 6:1 nugalėjo VU MIF ir pasiėmė sau antrą pergalę, o Studentams išrašė ketvirtą pralaimėjimą.
Apie ŽR palankesnį jėgų balansą byloja ir turnyrinės lentelės vaizdas. Žali ir raudoni antroje pirmo rato dalyje įsismagino, surinko 13 taškų, iš jų 7 pasiėmė ir iš A diviziono senbuvių. Tuo metu VU MIF įsismaginti taip ir nesugebėjo, o per 9 žaistas rungtynes išplėšė tik 1 tašką. 

Faktas, kad Taurės turnyre čempionatų skaičiai nebūtinai kažką įrodo. Gerokai didesnį svorį turės komandų komplektacija, susirinkimas ir atsinešimas. Žalia Raudona gretas retina futbolo trenerius užimančios vaikų futbolo stovyklos, bet šį sezoną ŽR įrodė, kad nėra priklausomi nuo vieno ar kelių lyderių, o pergales kalasi savo kovingumu ir noru. 

Savo ruožtu, VU MIF šį sezoną sugėrė daug skausmingų nesėkmių, bet beveik kiekvienose rungtynėse atkakliai grūmėsi ir laikėsi iš paskutiniųjų. Kadangi A divizione jiems pozityvo nebuvo daug, bent jau MFL Taurėje jie gali atsigriebti. O jei surinks savo smogiamąją sudėtį, tai galėtų net ir pagriebti kelialapį į Finalinį 4-uką.
PROGNOZĖ. 3:2FK Fortitudo (A, 4) – FK Alytis (A, 3) Fanų II ketvirtis

Centrinė Taurės ketvirtfinalio etapo dvikova. Ir pati realiausia kandidatė į bulitus. Beje, pirmoji Fortitudo ir Alyčio tarpusavio akistata 2022 m. balandžio 2 d. būtent ir baigėsi bulitais. Tąsyk MFL Supertaurės pusfinalyje tuometinis B diviziono nugalėtojas Alytis lygiosiomis 2:2  pasisveikino su tuometiniais A diviziono vicečempionais FK Fortitudo, o po bulitų serijos – ir atsisveikino su kelialapiu į finalą. Po to Alytis dar iškovojo Supertaurę, čempionate užėmė 4 vietą, o 2021 metais dėl aukso kovojusi Fortitudo liko 6-oje.

2023 metais abi komandos A divizione iki paskutinio turo kovojo dėl 4-os vietos, o finišo tiesiojoje paaiškėjo, kad medinius medalius užsikabino fortitudininkai, 2 taškais aplenkę alytiškius. Lygybę rodė ir tarpusavio dvikovų statistika, nes per tris tarpusavio mačus komandos pasidalino po pergalę, o paskutinis susitikimas trečiame rate baigėsi lygiosiomis 2:2.

Šiais metais pirmas komandų tarpusavio susitikimas 4 ture baigėsi kiek netikėta Fortitudo pergale 2:1. Tąsyk 46 min. Alytis rezultatą išlygino, bet 49 min. Simas Kartočius sudėjo visus 3 taškus į Fortitudo kraitelę. Po tų rungtynių abi komandos turėjo po 6 taškus, bet pirmo rato finišą su geresniu taškų bagažu pasiekė Alytis (16 taškų per 8 rungtynes), tuo metu Fortitudo sąskaitoje yra 15 taškų, bet per 9 žaistus mačus.

MFL Taurėje Alytis sužaidė dvi, o Fortitudo – vienerias rungtynes. Alytiškiai turėjo progą pasimėgauti futbolu su B diviziono komandomis (6:3 su Inter Vilnius ir 10:4 su WorldOne United), tuo metu fortitudininkai aštuntfinalyje išgyveno tikrą dramą su FK Grija. Pirmaudami 2:0 ir atsilikdami 2:3, jie paskutinėje atakoje išlygino rezultatą, išplėšė bulitus, o juose – ir kelialapį į ketvirtfinalį. Komandos vadovas Gabrielius Butkevičius savo rankomis MFL Taurės turnyro ketvirtfinalyje ištraukęs Alytį nesislėpė po lapais, ir pareiškė, kad bus pergalė po bulitų, arba 2:0. O kas mes tokie, kad abejotume Gabrieliaus prognozėmis?
PROGNOZĖ. 2:2

21 val.FK Eagle Team-Setaltas (A, 2) – FM Vilniaus Vytis (A, 8) Fanų I ketvirtis

Nors ketvirtfinalyje lengvų pasivaikščiojimų, kaip buvo minėta aukščiau, jau nebus, bet Eagle Team-Setaltas komandai taurės turnyro burtai parinko bene parankiausius varžovus. Kaip nesuksi, o FM Vilniaus Vytis  šį sezoną nedemonstruoja to futbolo, kuris pernai jiems atnešė medalius B divizione, o priedo – dar ir kelialapį į MFL Taurės Finalinį 4-uką. 

Pernai Taurės ketvirtfinalyje Vyčiai net 8:2 sudorojo Fortitudo ekipą. Sudorojo užtikrintai, gražiu stiliumi, be nuolaidų varžovų statusui ar susirinkimo problemoms. Pakartoti pernykštį pasiekimą bus labai sudėtinga. O jei realiai – tai ir neįmanoma. Eagle Team-Setaltas šiemet gal ir nėra nesustabdoma visagriaunanti jėga, tačiau patirties ir jaunystės lydiniu tapęs Erelių kolektyvas demonstruoja vis kokybiškesnį ir efektyvesnį žaidimą, renka taškus ir palaiko vadybinėje įtampoje čempionus bei visų taurių laimėtojus.

Šį sezoną Eagle Team ir FM Vilniaus Vytis apturėjo pirmą (ir kol kas vienintelį) susitikimą 4-ame čempionato ture. Tąsyk Ereliai laimėjo 8:4, bet rezultatas šiek tiek pasolidėjo tik per paskutinias penkerias rungtynes, mat 45 min. Eagle Team pirmavo 8:1. Ir nebuvo taip, kad Vyčiai nesusirinko. Jų sudėtyje buvo ir Matas Gudaitis, ir Oleg Kricun, ir Edvinas Šiukšta. Tiesiog Eagle Team sudėtis buvo ir gilesnė, ir kokybiškesnė. Tikėtina, kad taip bus ir šį ketvirtadienį.

MFL Taurės aštuntfinalyje Eagle Team nepersitempdami 9:3 įveikė Riešę, tuo metu FM Vilniaus Vytis tik po paskutinių minučių spurto 9:7 palaužė B diviziono autsaiderius FK Vilnoja futbolininkus. Faktas, kad su Eagle Team toks žaidimo be gynybos modelis nesuveiks, o net ir su gynybiniu modeliu tikėtis sėkmės sudėtinga. Juo labiau, kad ir komandų motyvacija yra skirtinga. Vargu ar FM Vilniaus Vytis norėtų pakartoti pernykštį pasirodymą MFL Taurės turnyrp pusfinalyje, kai su pabyrėjusia rotacija teko kankintis lakstant paskui El Dorado žaidėjus. Tuo metu Eagle Team turi puikų šansą po metų pertraukos grįžti į MFL Taurės finalinį etapą – ir neabejotinai sieks juo pasinaudoti.
PROGNOZĖ. 6:2VRFM (A, 6) – El Dorado (A, 1) Fanų II ketvirtis

Žvelgiant į komandų pozicijas A diviziono turnyrinėje lentelėje būtų galima lengvabūdiškai konstatuoti, kad visų MFL taurių ir trofėjų savininkai bei čempionato lyderiai El Dorado turėtų be didesnio vargo susitvarkyti su diviziono debiutantais ir ramiai pasiimti savo kelialapį į MFL Taurės turnyro Finalinį 4-uką. Juo labiau, kad sezono pradžioje El Dorado čempionato 3 ture gan užtikrintai 5:2 susidorojo su VRFM. Tad kas jiems gali sukliudyti pakartot balandžio pabaigos scenarijų?

Vienok toks lengvabūdiškas konstatavimas būtų nedovanotina klaida. VRFM A divizione užima 6 vietą, bet taškais nuo lyderių atsilieka ne taip jau ir stipriai. El Dorado per 8 rungtynes surinko 21 tašką, VRFM – per 9 mačus susirinko 14 taškų. Ir net 11 iš jų – per paskutines penkerias rungtynes. Paskutinėse čempionato rungtynėse VRFM 5:5 sužaidė su Eagle Team, o praėjusį ketvirtadienį Taurės aštuntfinalyje 7:2 susidorojo su B divizione pirmaujančia MSC komanda.

Kitaip sakant, El Dorado kelyje stovi ne sezono pradžios geltonsnapiai A diviziono debiutantai, bet jau gerokai pasikeitęs, sutvirtėjęs ir pasitikėjimo įgijęs kolektyvas, kuriam diriguoja puikią sportinę formą pastaruoju metu pagavęs Albertas Voskunovičius. Iš Europos minifutbolo čempionato grįžęs geriausias 2023 m. Lietuvos futsal žaidėjas birželio pabaigoje ne juokais įsismagino – ir per paskutinius du mačus savo varžovams atskaitė po 3 įvarčius. Natūralu, kad su savo lyderiu įsibėgėjo ir VRFM ekipa.

Be abejo, A. Voskunovičiaus galimybės nėra jokia paslaptis El Dorado ekipai. Lietuvos mažojo futbolo taurės turnyre ir Baltijos minifutbolo taurės varžybose Albertas su kitais eldoradininkai nukalė ne vieną skambią pergalę ir svariai prisidėjo prie iškovotų trofėjų. Didžiausia paslaptis – pačių El Dorado futbolininkų nusiteikimas ir pasirengimas lieti prakaitą, sugerti varžovų smūgius bei niuksus, dirbti gynyboje ir judėti puolime.

Paskutinius du ketvirtadienius El Dorado lyg ir žaidė MFL Taurėje, bet realiai pirmose rungtynėse su Eksperimentu šiek tiek pajudėjo (3:0), o antras mačas su Dinamika neįvyko, nes varžovai nesusirinko. Tad paskutinį rimtą jėgų patikrinimą El Dorado turėjo birželio 13 dieną, kai 5:1 įveikė Alytį.

Kita vertus, vienas ketvirtadienis be MFL futbolo (ir to kas po futbolo) turėtų kažkiek padidinti daugkartinių čempionų ir visų taurių laimėtojų alkį, pakurstyti kovotojų ugnelę, o komandos mobilizavimu bei koncentracija, tikėtina, pasirūpins po atostogų sugrįžęs El Dorado kapitonas Martynas Rašinskas. Ar to užteks dar vienai pergalei? Turėtų.
PROGNOZĖ. 2:4

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Eagle Team - Setaltas00000000
2FC Žalia Raudona00000000
3FK Grija00000000
4FK Contra - Prima Line00000000
5FK Joga Bonito00000000
6El Dorado00000000
7FK Dinamika00000000
8VU MIF00000000
9FK Maraksis00000000
10Inter Vilnius00000000
11FK Fortitudo00000000
12FM Vilniaus Vytis00000000
13FK Tornado00000000
14FK Riešė00000000
15FK Vilnoja00000000
16FK Alytis00000000
17VRFM00000000
18MSC00000000
19FK Eksperimentas00000000
20WorldOne United00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
Turas 1
DataŠeimininkaiRSvečiai

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
FotoInformacija
Tomas Arėška Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:4
Albert Voskunovič Komanda:VRFM
6 Varžybų:3
Domas Junča Komanda:FC Žalia Raudona
5 Varžybų:4
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:3
Daniel Tarasevič Komanda:FK Vilnoja
4 Varžybų:1
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
4 Varžybų:3
Simonas Stankevičus Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
4 Varžybų:3
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
4 Varžybų:4
Benas Paulėkas Komanda:FK Alytis
3 Varžybų:3
Edvinas Šiukšta Komanda:FM Vilniaus Vytis
3 Varžybų:2

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
FotoInformacija
Ignas Baranauskas Komanda:FC Žalia Raudona
1 0
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
1 0
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
1 0
Albert Masliuk Komanda:VRFM
1 0
Ronaldas Nagrockis Komanda:FC Žalia Raudona
1 0
Martin Traskovskij Komanda:FK Maraksis
0 1
Tomaš Korkut Komanda:FK Maraksis
0 1
Arminas Lapinskas Komanda:FK Contra - Prima Line
0 1
Piotr Truselevič Komanda:VRFM
0 1
Ignas Vilkelis Komanda:FK Fortitudo
0 1
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: