2021-05-27

B divizionas. 3 turo anonsas

Nedrįsčiau kategoriškai teigti, kad po šio turo B divizione liks mažiau absoliučiai be nuostolių žengiančių komandų, bet esu daugiau nei tikras, kad 0 taškų surinkusių ekipų tikrai sumažės. K

ita vertus, nebūtų tokia jau MEGA sensacija, jei 3 ture taškus prarastų visos iki šiol tik pergales skynusios komandos. Netikėtumas? Taip, būtų.

Bet ar bus? Pamatysim.

19.40 FK Riešė (6 taškai) - WorldOne United (1 tšk.) III Fanų ketvirtis

Gal kiek ir netikėtai, bet visiškai pelnytai FK Riešė 3 turą pasitinka būdama diviziono viršūnėje. Dvi pergalės iš dviejų, 19 įmuštų, vos 3 praleisti - statistika verta lyderių vardo. Bet medaus mėnuo baigėsi. Nors WorldOne United sąskaitoje po dviejų turų tik 1 taškas, bet ši komanda yra kietesnis riešutėlis nei FK Volcano ar MSC, kuriuos FK Riešės VOLAS pervažiavo sezono pradžioje.

Riešės komandos vadovas Tomas Guiskis pažadėjo, kad ir šiose rungtynėse tikslas bus tik vienas - laimėti. Faktas, kad nebus nei lengva, nei paprasta. Pvz.: pernai Riešei laimėti prieš WOU nepavyko. Pirmame rate pralaimėta 3:4, antrame - lygiosios 2:2. Tiesa, būtina atkreipti dėmesį, kad šį sezoną Riešė kažkiek sustiprėjo, jos gynybą cementuoja į 2 turo simbolinę rinktinę įtrauktas Donatas Dromantas, o puolime siaučia visi kas netingi, mat įvarčiais jau atsižymėjo net 10 Riešės žaidėjų, o T. Guiskis, Rytis Jakavonis ir Mantas Pilibavičius patenka į rezultatyviausių diviziono žaidėjų Top-10.

Bet ir vėlgi. Pramušti MSC ar Volcano gynybą yra viena, o su bene geriausiai gynybinio stiliaus fubolą įvaldžiusia WOU komanda pasidžiaugti įvarčių fiesta nebus taip paprasta. Nors šios komandos vadovas Victor Grande pripažino, kad jų gretas išretino žaidėjų traumos, bet pažadėjo, kad į kovą stos kiti žaidėjai. "Esu tikras, kad surinksime pakankamai kokybišką sudėtį ir sužaisime geras rungtynes. FK Riešė paskutiniu metu demonstruoja galingą žaidimą puolime, tad mūsų užduotis bus neleisti jiems laisvai jaustis prie mūsų vartų. Tikiu, kad mes galime tai padaryti, tad mūsų laukia labai įdomi dvikova", -teigė WOU vadovas ir pagrindinis gynybinis ramstis V. Grande.

Įdomu dar ir dėl to, kad Riešei šios rungtynės taps savotišku lakmuso popierėliu, parodysiančiu, ar komanda gali kautis dėl aukštų vietų, ar tik triuškinti silpniausias diviziono komandas.

PROGNOZĖ. 3:3.

FC Žalia Raudona (6 tšk.) - FK Vilniečiai (3 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Po labai drąsaus Žalia Raudona žaidžiančio trenerio Roberto Šuškevič pareiškimo apie pirmą vietą divizione, į šią komandą turėjo nukrypti sunkoki kitų diviziono pretendentų į medalius žvilgsniai. O FK Vilniečiai būtent ir yra vieni iš pretendentų. Nominalūs debiutantai, o realiai - FSB Zenit tradicijų tesėjai 1 ture neatsilaikė prieš SFK Novovileisk, bet 2-ame - palaužė nemažiau ambicingą FK Eksperimentas kolektyvą.

Tai, kad Žalia Raudona 2 ture nugalėjo Novovileisk ekipą, o dar labiau - kaip nugalėjo, Vilniečiams turėtų tapti rimčiausiu įspėjimo signalu. Drausminga gynyba, rezultatyvios kontratakos ir Darvydo Šerno individualūs šedevriukai - tai pilnas Žalia Raudona žaidimo komplektas. 

Neslėpkim, FK Vilniečiai savo gretose taip pat turi individualiai pajėgių, mėgėjų futbolo lygmenyje išsiskiriančių asmenybių: Viačeslav Rodevič, Tomas Rudzianiec, Ernest Bublevič, FK Žalgiris jaunimo komandų narys Daniel Guleckij ir kt. Vertinant atskirai kiekvieną personaliją, persvara būtų Vilniečių pusėje. Po Zenit vėliava jie per pastaruosius tris sezonus 4 kartus nugalėjo Žalia Raudona komandą, bet taip pat patyrė ir 2 nesėkmes. 

Tačiau visa tai buvo iki Darvydo Šerno ir Roberto Šuškevič įsiliejimo į Žalia Raudona gretas. Ir jei savo futbolo patirtmi ir įgūdžiais Robertas nenusileidžia geriausiems Vilniečių komandos žaidėjams, tai Darvydas yra galva ir pečiais geresnis už bet kurį kitą B diviziono atstovą. Aišku, vienas lauke - ne karys. Tačiau komandinė Žalia Raudona dvasia šiuo metu yra pasiekusi bene aukščiausią tašką. Ir žemyn dar neturėtų nulinkti. 

PROGNOZĖ. 4:3.

20.40 Prima Line (6 tšk.) - FK Eksperimentas (1 tšk.) III Fanų ketvirtis

Du iš eilės diviziono grandus pakirtę debiutantai - Prima Line centrinėje turo dvikovoje sieks pakirsti ir trečią pretendentą į grandus. Tiesa, FK Eksperimentas rezultatai ir žaidimas kol kas iki skambaus grandų lygio netraukia. Bet ambicijų šis kolektyvas turi pakankamai. Taip pat ir noro įrodyti, kad sezono pradžios sunkumai - tik atsitiktinumas, o ne dėsningumas.

Galima numanyti, kad po truputį į grandų kategoriją pereinanti Prima Line šį kartą susidurs su gynybinio pobūdžio taktika ir bus priversta žaisti pirmu numeriu. Kita vertus, ankstyvas įvartis pakeistų žaidimo pobūdį jiems palankesne linkme. O būtent ankstyvais įvarčiais Prima Line šį sezoną pasveikino ir FK Alytis, ir VU MIF ekipą. Kadangi Eksperimentas jau turi patirties, ką reiškia pirmiems (ir dar būtent rungtynių pradžioje) prasileisti įvarčius, tikėtina, kad trečią kartą iš eilės tokios klaidos jie nebekartos. 

Komandos neturi tarpusavio santykių istorijos, tad ir kažkokios statistikos kabliukų kaip ir nėra. Šio sezono startas rodo, kad tiek Prima Line, tiek ir Eksperimentas nėra linkę apnuoginti gynybos. Ir nors Prima Line rodikliai yra geresni, bet trečią kartą iš eilės susitvarkyti su gan pajėgiais varžovais gali ir nepavykti. Tiesa, komandos vadovas Žilvinas Danilevičius vylėsi, kad komanda išlaikys pirmų dviejų turų rungtynėse pademonstruotą maksimalią koncentraciją ir laimės.

Neslėpsiu, po dviejų iš eilės kliurkų prognozėse, to paties tikisi ir Apžvalgininkas. Nes nu kiek gi galima nuvertinti Prima Line ir pervertinti diviziono grandus?

PROGNOZĖ. 3:1.

FK Alytis (3 tšk.) - FC International Vilnius (6 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Čempionai prieš debiutantus - skambus, afišai tinkantis pavadinimas. Tik, kaip mes jau žinome, International Vilnius - debiutuojantis komandos pavadinimas, o po juo slypintys žaidėjai MFL'e anaiptol ne naujokai. O ir FK Alytis, bent jau per pirmus du turus, anaiptol nepademonstravo čempioniško žaidimo. Ir nors komandos vadovas Mykolas Adamavičius po pergalės prieš FK Volcano džiaugėsi pagerėjusia žaidimo kokybe, bet tikrai ne faktas, kad tos kokybės pakaks norint paguldyti ant menčių Vilniaus Internacionalą.

Vertinant per statistikos prizmę, į akis krenta galingas FK Alytis puolimas ir įspūdinga International Vilnius gynyba. Alytiškiai per dvi rungtynes pelnė 14 įvarčių, o IV - prasileido vos kartą. Bet ir vėl, reklaminis pavadinimas "nesustabdomas puolimas prieš neįveikiamą gynybą" čia nelabai tinka. Alytis 12 įvarčių pelnė į Volkano vartus, o su gerokai rimtesniu varžovu - Prima Line, pramušė tik 2 įvarčius. International Vilnius, savo ruožtu, vienintelį įvartį prasileido nuo VU MIF, bet antrose rungtynėse WorldOne United prie jų vartų stebuklų nedemonstravo, tad tikrojo gynybinės linijos pajėgumų patikrinimo dar kaip ir nebuvo.

Reziumuojant, jei FK Alytis surinks savo pajėgiausią sudėtį, kurioje bus ne tik Augustas Trinkūnas, bet ir abu legionieriai iš Žemaitijos - Ramūnas Radavičius ir Aivydas Ruškys, jų startinės sudėties potecialas potencialiai bus aukso vertės. Bet International Vilnius stiprybė - lygi sudėtis, ilgas beigi kokybiškas atsarginių suolelis ir rimtesnis požiūris į gynybą, šioje mikrodvikovoje gali būti svaresnis argumentas.

PROGNOZĖ. 4:6.

21.40VU MIF (0 tšk) - MSC (0 tšk.) III Fanų ketvirtis

Trečią sezoną iš eilės dviem pralaimėjimais pradėjusi VU MIF komanda pagaliau turės progą išlieti visą susikaupusį pyktį ir prisminti ne tik pergalės, bet ir įvarčių skonį. Nes 1 įvartis per du turus sidabro medalininkams - stačiai nepadorus rezultatas. Bet MSC šioje sezono stadijoje demonstruoja pavydėtiną dosnumą ir leidžia varžovams ikvaliai pasidžiaugti įvarčiais. Štai Žalia Raudona pasidžiaugė 11 kartų, o FK Riešė - 13. 

Kažkokių didelių išvedžiojimų ir įžvalgų šioje vietoje nereikia. Nors abi komandos sezoną pradėjo pralaimėjimais, bet vienai iš jų ši nesėkmių serija netrukus baigsis. O kitai gali užsitęsti iki pat antro rato. Arba iki 7 turo, jei MSC rimtai susiims.

Beje, MSC pernai pirmame rate 3:1 įveikė studentus, bet antrame šie atsirevanšavo 3:0. Visgi, šį kartą didesnė tikimybė švieslentėje pamatyti pirmojo šių komandų susitikimo rezultatą - 9:1,

PROGNOZĖ. 9:1

FK Volcano (0 tšk.) - SFK Novovileisk (3 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Dar vienas vėlyvas turo mačas, kurio baigtis nekelia abejonių, o klaustukai kyla tik dėl galutinio rezultato. FK Volcano sezono pradžioje nagais ir dantimis kabinosi į Riešę ir Alytį, tačiau nepaisant visų pastangų ir didelio nors, įkąsti oponentams nesugebėjo. Tiesa, įvarčiais atsižymėjo, kovą davė, bet teigiamo rezultato nepasiekė. 

Sunku tikėtis, kad SFK Novovileisk komanda pasidalins taškais su Volcano. Ypač po nesėkmės 2 ture. Neabejoju, kad Naujosios Vilnios kolektyvas sieks nuplauti to pralaimėjimo kartėlį solidžia pergale, o tuo pačiu - ir pasigerinti savo įvarčių santykį. 

Tiesa, per paskutinius du sezonus komandų tarpusavio mačuose rimčiau driokstelėti Novovileisk ekipai pavyko tik kartą: 2020 m. sezono antrame rate jie Volcano sutriuškino 9:2. O iki tol buvo kuklesni laimėjimai: 2:1, 2:1 ir 4:2.

PROGNOZĖ. 3:8

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team64113420+1413
2FK Fortitudo64021914+512
3SKK Oniksas - TEC63122523+210
4FC IndEx63121619-310
5FK Dinamika63032321+29
6Maracana63031720-39
7FK Rytas61141225-134
8El Dorado6024913-42

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Justinas Baltrimavičius Komanda:FK Dinamika
12 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
9 Varžybų:5
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
8 Varžybų:4
Laurynas Danielius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:6
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
7 Varžybų:6
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
6 Varžybų:4
Simonas Stankevičus Komanda:SKK Oniksas - TEC
5 Varžybų:3
Deividas Linauskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
5 Varžybų:5
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
5 Varžybų:4
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
4 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 1
Vilius Jankūnas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 0
Vladimir Zadneprovskij Komanda:FK Dinamika
0 1
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
0 1
Mark Bogdevič Komanda:FK Rytas
0 1
Darius Pupliauskas Komanda:El Dorado
0 1
Robertas Vrublevskis Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Edgar Fedorovič Komanda:El Dorado
0 1
Ilgar Tanriverdijev Komanda:Maracana
0 1
Matas Venslauskas Komanda:FK Fortitudo
0 1
Birželis   2021
PrAnTrKtPnŠtSk
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Mūsų partneriai: