2021-05-31

A divizionas. Dugne - čempionai ir bronziniai prizininkai

3 turas, 8 komandos, 4 nugalėtojai, 4 – ne. Gal nuskambės kažkiek per kategoriškai, bet šį sykį laimėjo tos komandos, kurios ir buvo vertos pergalės. 

Šį teiginį patvirtina faktas, kad pirmą kartą Apžvalgininkas teisingai nuprognozavo du laimėtojus, o kitose dviejose porose FK IndEx ir FK Dinamika įrodė, kad pernykščiai aukso bei bronzos medaliai šiais metais nieko nereiškia.


REZULTATAI.EMOCIJOS. Prieš FK IndEx ir FK Rytas akistatą Apžvalgininkas vylėsi, kad po dviejų nesėkmių Rytas bus kaip reikiant supykęs ir sunešios į gabaliukus savo varžovus. Nesunešiojo, nors, pagal geltonų/raudonų kortelių statistiką, pykčio būta.

Bet kai tas pyktis verbalinės komunikacijos pavidalu veržiasi per kraštus ir įgauna įspėjimų ar pašalinimų formas, tikėtis teigiamo rezultato aikštėje labai sudėtinga. 

Patyrę IndEx futbolininkai sėkmingai išnaudojo varžovų klaidas, pirmame kėlinyje pelnė du įvarčius, baigiantis antram – pridėjo ir trečią. Ir nors 42 min. rezultatyviausias 2020 m. MFL A diviziono žaidėjas Albertas Šaveiko suteikė Rytui nedidelę viltį atgimti, tačiau netrukus raudona kortele už perteklines emocijas apdovanotas Eduardas Tučinskis tą viltį užgesino.FK Rytas vadovas Olegas Miasniankinas neslėpė, kad ketvirtadienį emocijos nustelbė futbolą, bet taip pat atkreipė dėmesį, kad rungtynių arbitras Artiom Gutovskij jau ne pirmą kartą kala raudoną žaibą E. Tučinskiui. „Nežinau, ar buvo bent vienos rungtynės, kuriose jis nebūtų Euardui parodęs raudonos kortelės. Gal čia kažkokios senos nuskaudos, ar dar kažkas. Lygioje vietoje gavom vieną, antrą geltoną kortelę – ir viskas, rungtynės baigėsi,“ – pastebėjo O. Miasniankinas. 

Jam pritarė ir IndEx atstovas ryšiams su visuomene Eduard Grudinskij. Anot jo, rungtynės buvo gan įtemptos, progų turėjo abi komandos, bet pirmame kėlinyje įmušti pavyko tik IndEx futbolininkams. „Po pertraukos, kai Rytas mus ėmėsi labai rimtai spausti, atrodė, kad tos dviejų įvarčių persvaros mums tikrai neužteks. Bet tada pagalbos ranką ištiesė patys Ryto žaidėjai, už kalbas su teisėju gavę dvi geltonas korteles. Galiausiai, vienas daugiausiai kalbėjęs Ryto žaidėjas Eduardas Tučinskis prisiprašė ir antros geltonos, paliko komandą mažumoje, tad mums buvo šiek tiek lengviau. Rytas tikrai nežaidė blogai, kovos aikštėje buvo labai daug, tas galutinis rezultatas gal net šiek tiek neatspindi įtampos ir žaidimo pobūdžio“, – konstatavo IndEx atstovas.

PAIEŠKOS. Vis dėlto, Ryto vadovas nebuvo nusiteikęs visų komandos problemų suvesti į korteles ir rungtynių arbitro sprendimus. „Tikrai ne dėl kortelių pralaimėjome. Noriu pagirti varžovus, jie sužaidė labai protingai, drausmingai. Tai patyrusi komanda, nors ne tokie greiti ir eiklūs, bet puikiai supranta futbolą, išnaudoja savo privalumus ir tikrai pelnytai laimėjo. Mums su jais niekada nebuvo lengva, dažniausiai pasidalindavome per sezoną po pergalę.

O mes vis dar nerandame savęs, savo žaidimo. Atrodo, kad labai norime kuo greičiau sutvarkyti reikalus aikštėje, primušti įvarčių, iškovoti pergalę. Skubam, žaidžiam, bet realizacija žiauriai šlubuoja, atakų užbaigimas labai silpnas. Gynyboje dar lyg ir neblogai dirbame, bet 6 įvarčiai per tris rungtynes – labai prastas rezultatas. Ir su kiekvienomis rungtynėmis jis vis prastėja“, – į nemalonią tendenciją, kad po trijų įvarčių 1-ame ture, sekė du įvarčiai 2-ame ir vienas 1-ame, atkreipė dėmesį Olegas.

LAUKIMAS. Sezoną pradėjome apmaudžiomis lygiosiomis su IndEx, po to užlipę ant Fortitudo grėblio, prieš 3-ią turą El Dorado savo Facebook paskyroje paskelbė, kad „daugiau klysti nebegalime ir laikas pasiimti 3 taškus!“.

Bet suklydo. Nes 3 taškus pasiėmė Dinamika, palikusi pastarųjų trijų sezonų A diviziono dominantus giliuose apmąstymuose. 

Lyg ir susirinkimas neblogas, aišku, trūko kapitono Martyno Rašinsko, bet aikštėje buvo Darius Pupliauskas, nebuvo problemų ir su keitimais. Lyg ir žaidimas su kamuoliu, judėjimas, progos. Bet vis tiek varžovai įmuša daugiau, nei praleidžia.

FK Dinamika 29 min. pirmavo 2:0, po kelių minučių D. Pupliauskas sušvelnino, bet Justinas Baltrimavičius elegantišku įvarčiu vėl atstatė dviejų Dinamika įvarčių persvarą. 38 min. El Dorado atstovas Mantas Griaznovas dar kartą sumažino atsilikimą iki minimumo, atrodė, kad laiko dar apsčiai, o ir varžovai pasistengė net du kartus palikti El Dorado daugumoje, tačiau pramušti didvyriškai ant ambrazūros krūtine gulėjusių Dinamikos gynėjų čempionams nepavyko.

O kai įmuši mažiau nei praleidi, tikėtina, kad 3 taškų neturėsi.

„Mums trūko ne tik įvarčių. Pritrūko keletos šviežių kojų, trūko drausmės ir šalto proto žaidžiant daugumoje, trūko ir koncentracijos gynyboje.  Rungtynės galėjo pasisukti į bet kurią pusę, bet mūsų pačių mini klaidos neleido pasirodyti geriau. Aišku, reikia pripažinti, kad J. Baltrimavičius kelis kartus pademonstravo aukštą individualų meistriškumą, o pas mus neatsirado kas patemptų komandą į priekį. Bet tai tikrai ne pabaiga. Reikia kovoti, reikia nuoširdžiai norėti laimėti ir tos pergalės ateis. Kol to NORO nebus, neturėsime nieko", - emocingai sureagavo El Dorado kapitonas M. Rašinskas.


DINAMIŠKAI. Tuo metu Dinamika į savo sąskaitą įsidėjo jau 6-ą tašką. Ir pasak žaidžiančio komandos vadovo Sergejaus Viliavino, laimėjo prieš čempionus absoliučiai pelnytai. „Laimėjom pagal žaidimą. Mano nuomone, mes šį kartą atrodėme žiauriai gerai. Duodu visiems komandos draugams 10 balų už kovą, už rezultatą ir už tikrai draugišką bendravimą.

Praėjusiame ture žaidėme be keitimų, prieš gerą komandą, baigėsi jėgos, koncentracija. Apmaudžiausia, kad paskutinį įvartį praleidome žaisdami daugumoje, kai tarsi turėjome patys surengti pozicinę ataką, bet suklydome gynyboje ir buvome skaudžiai nubausti. Šiandien varžovai irgi turėjo progų, bet jų neišnaudojo, mes sėkmingai atsilaikėme ir laimėjome“, – LIVE eteryje kalbėjo Sergejus.

Įdomiausia, kad Dinamika net 9 minutes su čempionais žaidė mažumoje, bet sugebėjo neprasileisti. „Taip, gavome tris įspėjimus, net tris kartus žaidėme mažumoje, bet turėjome keitimų, chebra atlaikė spaudimą. Šiandien esu visais labai patenkintas, nes buvo ir sportinio pykčio, buvo ir kovos. Smagu, kad nusivylimo antrame ture mes įveikėme čempionus, parodėme, kad galime žaisti drausmingai, siekti rezultato, net ir būdami mažumoje. Bet tai nereiškia, kad galime kiekvienose rungtynėse žaisti mažumoje ir laimėti“, – pastebėjo Dinamika ekipos vadovas.

LYDERIAI. Kol pernykščiai čempionai ir bronziniai prizininkai ieškodami savo žaidimo saujomis barsto taškus, FK Fortitudo skina vieną pergalę po kitos. 3 ture Maracana taip pat nerado priešnuodžių lyderių žaidimo planui.

11 min. pasižymėjęs Aurimas Vasiliauskas leido Fortitudo persijungti į racionalaus, gynybinio futbolo su žaibiškomis kontromis modelį. O vyšnią ant torto uždėjo 42 min. pramušęs Ignas Kirsnys. Šiuo smūgiu jis ne tik įtvirtino trečią iš eilės Fortitudo pergalę, bet ir pats asmeniškai pasiekė 100 per karjerą MFL varžybose pelnytų įvarčių riboženklį!

Po rungtynių Maracana narys Artūras Žarnovskis pamėgino išmąstyti Fortitudo sėkmės receptą. „Jie žaidžia drausmingai, laukia savo momentų ir juos išnaudoja. Tiesą sakant, neatrodo, kad tai būtų labai rimtas planas. Bet ir dabar, jie drausmingai žaidė, kovojo dėl kiekvieno kamuolio, patikimai gynėsi, išnaudojo kelis turėtus momentus – ir laimėjo. Vadinasi, toks yra jų braižas. Be to, šiuo metu jie yra pagavę tinkamą bangą, tai irgi suteikia jiems tam tikrą pranašumą“, – samprotavo MFL batalijų veteranas.

Iš tiesų, panašu, kad tą bangą Fortitudo pasigavo dar praėjusio sezono pabaigoje. Pernai per visą pirmą ratą vos 6 taškus surinkusi komanda 13-ame ture 2:3 nusileido Rotalio ekipai – ir tai buvo jos paskutinis pralaimėjimas MFL'e. Aną sezoną Fortitudo pabaigė trimis pergalėmis ir dviem lygiosiomis, o šį pradėjo trimis laimėjimais. Ir labai panašu, kad sustoti jie neketina.

Prieš Maracana žaisti tikrai buvo sunku. Turbūt tai yra fiziškai stipriausia komanda MFL. Ir nelabai paranki mums. Nors turėjom tokių progų, kurias tiesiog privaloma išnaudoti, bet rungtynių rezultatą nulėmė geležinė drausmė, fantastiškas vartininko žaidimas ir žinoma, Fortūna.

Smagu, kad esame turnyro lentelės viršūnėje, bet nelabai smagu, kad paskutiniu metu mūsų gretas pradėjo retinti traumos. Turime netekčių tiek gynybos grandyje, tiek priekyje. Kol kas negali mums padėti universalus karys Arnas, turbūt jau šį sezoną nepamatysime aikštėje mūsų gynybos stulpo Vytauto, o prie viso to prisidėjo ir vartininko trauma. Vis dėlto, tikimės, kad motyvacija, didelis noras ir geležinė drausmė padės mums išsilaikyti ten kur esame dabar“, - po trečios pergalės kalbėjo Fortitudo vadovas Gabrielius Butkevičius.

RAMYBĖ. Tuo metu Maracana ne tik pralaimėjo antrą kartą iš eilės, bet ir pirmą kartą aikštę paliko „sausi“. Ta prame – be jokio savo įvarčio.

„Įdomiausia, kad turėjom progų, buvo gan daug smūgių, atsilikinėdami 0:1 rizikavome, lipome, jautėsi, kad mačas bus iki įvarčio. Mes neįmušėme, jie įmušė antrą, ir tuo iš esmės viskas baigėsi. Priekaištų vienas kitam neturim, tiesiog taip kartais nutinka. Sveikinu varžovus.
Rezultatas nemeluoja. Varžovai laimėjo, gal jiems šiek tiek labiau pasisekė, bet negali sakyti, kad jie tos sėkmės neužsitarnavo. Tikėjomės emocingų rungtynių, nes pernai buvo tarp mūsų tam tikrų kibirkščių. Bet šį kartą gavosi korektiškas mačas. Mes ir patys padarėm išvadas po paskutinių rungtynių, mažiau pliurpėm, daugiau žaidėm, visi stengėmės, bet vis tiek kažko pritrūko. 

Bet niekas MFL čempionate nelaimi nuo pirmų iki paskutinių rungtynių. Gali vieną ratą laimėti, kitą – pralaimėti. Ir atvirkščiai. MFL varžybos – labai banguojantis reikalas. Tikiuosi, kad ir mes pagausime savo bangą. Bet ir Fortitudo nusipelnė savo pergalių, su tuo juos ir sveikinu“, – labai korektiškai LIVE eteryje pasisakė A. Žarnovskis. 

Beveik tokį pat korektišką rungtynių aprašymą galima pasiskaityti ir Maracana Facebook paskyroje. Tekstas smagus, o smagiausia dalis – epilogas. „Prieš sezoną gal būtume visai patenkinti, jei žinotume, jog būsime treti po FK Rytas ir FK El Dorado komandų. Ir kas galėjo pagalvoti, kad tokia tokia rikiuotė bus lentelėje nuo galo.“

PAKILIMAS. Nemenki lūkesčiai buvo siejami su GREEN TOWN – FK Eagle Team ir SKK Oniksas-TEC akistata. Abi komandos 2-ame ture driokstelėjo smagiomis pergalėmis, primušė įvarčių, leido ir varžovams pasižymėti. Atrodė, kad gali būti visai smagus pasispardymas. 

Tam tikra prasme, jis ir buvo smagus. Bet tik vienai komandai. Nors SKK Oniksas-TEC pirmi pasižymėjo, nors po 17 min. rezultatas buvo lygus 2:2, bet paskui Ereliai pakilo laisvam skrydžiui, įmušė dar 6 įvarčius, leido varžovams atsakyti dviem, ir, regis, be didesnių rūpesčių, laimėjo 8:4.

„Kontroliavome rungtynes, žaidėme ramiai, žinojome, kokio rezultato norime, bet neforsavome įvykių, atsitraukėme prie savo vartų, uždarėme aikštės vidurį, neleidome laisvai žaisti jų lyderiui Simonui Stankevičiui ir visi kartu pasiekėme tai, ko norėjome. Nors turėjome tik du keitimus, o rungtynių pabaigoje jautėsi nuovargis, bet visi darė tai, ko ir reikėjo pergalei. Aišku, galima pasakyti, kad gal kiek per daug prasileidome, bet iš tiesų, varžovams šiek tiek ir sekėsi, buvo nemažai rikošetų, nusipjovimų, po kurių kamuolys kelis kartus atsidūrė mūsų vartuose“, – dėstė GREEN TOWN – FK Eagle Team vadovas Aleksandras Dergačiovas.

PAGUODA. Tuo metu SKK Oniksas-TEC po nesėkmingų rungtynių ieškojo paguodos ir pozityvo. Ir ne šiaip ieškojo, bet ir surado.

>

ASMENYBĖS. Beje, SKK Oniksas-TEC atkreipė dėmesį, kad šiose rungtynėse GREEN TOWN – FK Eagle Team vartus saugojo Dmitrij Timko. 

Ir skyrė šiam vartininkui atskirą pagarbos pastraipą. „Dmitrij Timko MFL lygoje turbūt nepraleido, nei vienerių komandos rungtynių. Nepaisant to, žaidė labai retai ir palaikė komandą tik  „nuo brovkės“. Vakar jis su gynėjų pagalba ištraukė viską, ką galėjo ir rezultatui esant 5:3 neleido mums pagalvoti apie „sugrižimą“ į rungtynes.  Respect!“

Vis gi, taip jau sutapo, kad Erelių pergalės pasipylė kai į komandą sugrįžo 1 turą praleidęs Tadas Švaikevičius. 2-ame ture jis pelnė du įvarčius,o šiose rungtynėse pasižymėjo 4 kartus. Keliuose epizoduose Tadas pademonstravo tikrą veteranišką MFL futbolo išmanymą, kartus nubaudęs varžovus už koncentracijos stoką ir atsipalaidavimą.
 

Erelių vadovas A. Dergačiovas sutiko, kad Tadas yra svarbus pergalių akcentas, bet jo teigimu, tokių akcentų komandoje yra ir daugiau. „Mini futbole trečdalį komandos sėkmės garantuoja patikimas vartininkas. Kai mūsų rungtynėse dalyvauja Marius Linkevičius, Martynas Rumkis ir Aleksandras Lebedevas, turime geriausią gynybos grandį, o kai aikštėje būna Tadas – ir geriausią saugą. Pridėkite Gediminą Skrocką, Luką Vaičiūną ir Pavelą Pelakauską – ir gausite komandą, kuri gali įveikti bet ką“, – teigė A. Dergačiovas. 

Tikra tiesa. Po 3 turo tikrai atrodo, kad „Ereliai“ pajuto žaidimą, pergalių skonį ir yra pasirengę ilgam skrydžiui į viršūnę.

STATISTIKA. Nors GREEN TOWN – FK Eagle Team ir SKK Oniksas-TEC futbolininkai nuoširdžiai stengėsi gerinti pelnytų įvarčių statistiką, bet kitos komandos jų pėdomis nepasekė. Todėl gavome tik 23 įvarčius per visą turą, bet net 12 – vienose rungtynėse. Vidurkis – 5,75 įvarčio per rungtynes. Tai mažiausi skaičiai šį sezoną, nors, tiesą sakant, tie skaičiai ir anksčiau nebuvo super dideli: 24 įvarčiai 1 ture ir 26 – 2-ame. 

Rezultatyviausia turo komanda tapo antrą ketvirtadienį iš eilės 8 golasus pelniusi GREEN TOWN – FK Eagle Team. Antroje vietoje – rezultatyviausios turo komandos varžovai SKK Oniksas-TEC futbolininkai. Su 4 įvarčiais. Po 3 įvarčius pamušė ir po 3 taškus susirinko FK IndEx ir FK Dinamika. 

Absoliučiai tuščia sąskaita (ta prasme, įvarčių) po rungtynių buvo pas Maracana ekipą. Vos 1 įvartį įstūmė FK Rytas, 2 – El Dorado ekipa.

Rezultatyviausia diviziono komanda – jau 19 bankių užvakavusi Eagle Team. 13 sykių atsižymėjo Oniksas-TEC, 9 – Dinamika. Liūdniausia su įvarčiais pas El Dorado – vos 5 tikslūs pataikymai. 

Antrą ketvirtadienį paeiliui geriausią gynybinį perfomansą paserviravo Fortituto. 1 praleistas 2-ame ture ir apvalus 0 – 3-iame. Iš viso vos 4 praleisti per trejas rungtynes – puikus rezultatas. Nedaug atsilieka ir IndEx. 1 praleistas šiame ture, iš viso 5 per trejas rungtynes. Tikriausiai ne veltui šios dvi komandos po trijų turų rikiuojasi turnyrinės lentelės viršūnėje.

Po 2 įvarčius prasileido Dinamika ir Maracana. Bet jei dinaminiams futbolininkams tai reiškė 3 taškus, VFM auklėtiniams nereiškė nieko.

Natūralu, kad jei GREEN TOWN – FK Eagle Team įmušė 8, tai kažkas tuos 8 išsitraukė iš tinklo. Ši abejotina garbė teko SKK Oniksas-TEC vartininkui. 4 prasileido ir „Ereliai“, po 3 – Rytas ir El Dorado. Po trijų turų prasčiausius gynybos rodiklius turi Oniksas-TEC ir FK Rytas (po 15 praleistų), 12 prasileido Maracana. 

SNAIPERIAI. Turo snaiperiu tapo GREEN TOWN – FK Eagle Team atakų organizatorius ir išpildytojas Tadas Švaikevkičius. Jis į SKK Oniksas-TEC vartus pasiuntė 4 kamuolius. 

Dar trys futbolininkai pasižymėjo po 2 kartus: Martynas Rumkis (GREEN TOWN – FK Eagle Team), Arminas Lapinskas (SKK Oniksas-TEC) ir trečiose rungtynėse iš eilės dublį atmatavęs Justinas Baltrimavičius (Dinamika).

Po trijų turų Snaiperių rikiuotės viršūnėje pirmą vietą dalinasi po 6 įvarčius pelnę T. 5 įvarčius savo sąskaitoje turi A. Lapinskas, po 4 – „Erelių“ puolėjas Gediminas Skrockas ir IndEx atakų lyderis Erikas Milašauskas.

DRAUSMĖ. Jei su įvarčiai judame atgal, tai su kortelėmis – priekį. 2 ture arbitrai futbolininkus apdovanojo 6 geltonomis kortelėmis, o šį kartą – 8 geltonomis. Tiesa, vienose rungtynėse dvi geltonos buvo parodytos vienam asmeniui – ir automatiškai konvertavosi į vieną raudoną. Tokios garbės nusipelnė FK Rytas žaidėjas Eduardas Tučinskis. Po 1 kortelę užsidirbo šeši futbolininkai iš keturių komandų. 

PROGNOZĖS. Trečiuoju bandymu Apžvalgininkas pagaliau pataikė su prognozėmis. Tiesa, ne su visomis, ir ne taip kad jau visai pataikė. Tačiau GREEN TOWN – FK Eagle Team ir FK Fortitudo pergalių prognozės pasitvirtino, tad pirmi 2 taškai jau Apžvalgininko sąskaitoje. Tuo metu Dinamika ir IndEx turėjo savo nuomonę dėl prognozių ir įdėjo po tašką į Komandų taupyklę.

Po trijų turų Prognozių baruose 10:2 pirmauja Komandos. Bet sezonas ilgas, kova dar nebaigta ir visko, skant, dar bus!

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team64113420+1413
2FK Fortitudo64021914+512
3SKK Oniksas - TEC63122523+210
4FC IndEx63121619-310
5FK Dinamika63032321+29
6Maracana63031720-39
7FK Rytas61141225-134
8El Dorado6024913-42

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Justinas Baltrimavičius Komanda:FK Dinamika
12 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
9 Varžybų:5
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
8 Varžybų:4
Laurynas Danielius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:6
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
7 Varžybų:6
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
6 Varžybų:4
Simonas Stankevičus Komanda:SKK Oniksas - TEC
5 Varžybų:3
Deividas Linauskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
5 Varžybų:5
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
5 Varžybų:4
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
4 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 1
Vilius Jankūnas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 0
Vladimir Zadneprovskij Komanda:FK Dinamika
0 1
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
0 1
Mark Bogdevič Komanda:FK Rytas
0 1
Darius Pupliauskas Komanda:El Dorado
0 1
Robertas Vrublevskis Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Edgar Fedorovič Komanda:El Dorado
0 1
Ilgar Tanriverdijev Komanda:Maracana
0 1
Matas Venslauskas Komanda:FK Fortitudo
0 1
Birželis   2021
PrAnTrKtPnŠtSk
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Mūsų partneriai: