2023-08-30

B divizionas. Spalvingas VRFM ir Žalia Raudona mūšis bei nauji lyderiai

16-asis turas gavosi šiek tiek kuklesnis, nes vietoje ketverių rungtynių įvyko tik trejos. FK Riešė nusprendė nesikankinti ir išėjo į antrąsias atostogas nelaukdama rungtynių su FM Vilniaus Vytis. 

Tačiau šį nedidelį trūkumą su kaupu kompensavo atkakli, emocinga ir įvairiausių spalvų kortelėmis papuošta VRFM ir Žalia Raudona dvikova. Po kurios, beje, paaiškėjo, kad divizionas turi naują lyderį – ir tuos pačius penkis pretendentus į medalius.

REZULTATAI.UŽTIKRINTAI. Kadangi FM Vilniaus Vytis savo pergalę iš Riešės gavo dovanai ir techniniu būdu, pirmoje turo dalyje Fanų stadiono pusėje šurmuliavo tik VU MIF ir WorldOne United. Ir gal net nešurmuliavo, nes Studentai jau 5 min. po dviejų Viliaus Juknevičiaus įvarčių išsiveržė į priekį 2:0 – ir per likusį laiką pagrindo šurmuliavimui nelabai besuteikė.

O kai 16 min. Vaidotas Jarašius iš pusmetrio įstūmė ir trečią kamuolį į WOU vartus – minčių apie kažkokį šurmulį apskritai nebeliko. Tiesa, 31 min. Kristian Tankevič galva pasiuntė kamuolį į VU MIF vartus, bet šiek tiek parusenusi intriga užgeso po kelių minučių, kai Studentų kontrataką smūgiu į tuščius vartus įvarčiu pavertė Nedas Suokas. 

Studentai gan patikimai dirbo gynyboje, dovanų varžovams nedalino ir vartininkas Vaidotas Kazlauskas, o psakutinį tašką rungtynėse padėjo 47 min. pasižymėjęs Daniel Šaputko.

„Vienas ramesnių laimėjimų šiame sezone, kai viena komanda tiesiog buvo visa galva geresnė už kitą. Dar pirmame kėlinyje susikūrėme saugią trijų įvarčių pagalvę, o paskui iš esmės ekonominiu režimu tiesiog užbaigėme rungtynes ir į mėnesio pertrauką prieš svarbiausią čempionato atkarpą išėjome pozityviomis nuotaikomis ir vis dar išlaikydami šansus kautis dėl medalių“, – rungtynes apibendrino VU MIF Facebook paskyra.

MŪŠIS. Tuo metu po ramaus VU MIF ir WOU pasispardymo į III Fanų ketvirtį įžengę VRFM ir Žalia Raudona futbolininkai užkūrė tikrą emocijų katilą. Be abejo, prie to prisidėjo ir gausiai bei garsiai savo ekipą palaikę VRFM gerbėjai, tik tiek, kad šį kartą jų palaikymas komandai laimėti nepadėjo.

Abiejose komandose trūko lyderių: VRFM negalėjo padėti Albertas Voskunovičius ir trenerio kostiumą vilkėjęs Viačeslav Rodevič, o Žalia Raudona vertėsi be rezultatyviausio savo žaidėjo Mato Radžiukyno. Finale paaiškėjo, kad VRFM nuostoliai buvo didesni ir sunkiau kompensuojami. Nors Viliam Novicki ir Eimantas Šukys stengėsi atidirbti už visus, tačiau ŽR gretose buvę Darvydas Šernas ir Robertas Šuškevič išlaviravo savo komandą į pergalę.

Tiesa, dėl tos pergalės žalies ir raudoniems prisiėjo labai sunkiai padirbėti. Būtent – padirbėti, nes vien žaidimu laimėti vargu ar būtų pavykę. Žalia Raudona kiek geriau pradėjo rungtynes ir 4 min. perėmę kamuolį varžovų aikštės pusėje užbaigė savo kontrišpuolį pirmuoju įvarčiu. Tuoj netrukus R. Šuškevič galėjo uždėti ir antrą, bet iš kelių metrų pasiuntė kamuolį virš vartų.

VRFM futbolininkai didino spaudimą, rezgė savo atakas ir 10 min. po gražiai įžaisto kampinio Dominykas Solncevas rezultatą išlygino. Triukšmas stadione pakilo dešimtimis decibelų, žaidimas stipriai pagyvėjo, abi komandos judėjo negailėdamos nei savų, nei svetimų – ir įvarčiai pasipylė.
14 min. VRFM patikrino Žalia Raudona vartų virpstą, o jau po minutės žali ir raudono dviejų perdavimų ataka nuo savų vartų sukūrė antrą įvartį, kurio autoriumi tapo Tomas Arėška. Kol VRFM futbolininkai aiškinosi kas kaltas ir ką daryt, žali ir raudoni spustelėjo, išprovokavo kelias pražanga varžovų baudos aikštelės prieigose, ir antruoju bandymu pasinaudojęs R. Šuškevič tiksliu smūgiu įkalė trečią įvartį.

Kuomet 20 min. VRFM žaidėjas Andžej Zenovič sumažino varžovų persvarą iki minimumo, atrodė, kad įvarčių lavina tik įsismagina. O iš tiesų, tai tebuvo preliudija į emocingiausią, spalvingiausią, tačiau įvarčiais – sausiausią šio futbolo spektaklio dalį. Nuo 20 iki 50 minutės abi komandos su kunkuliuojančia energija ir aistra kovėsi dėl kiekvieno aikštės centimetro, kabinosi į kiekvieną kamuolį, atakavo ir smūgiavo iš bele kokių pozicijų, tačiau įvarčių daugiau nebepelnė.

Užtat kortelių buvo į valias. 30 min. už abipusį apsistumdymą arbitras Kiril Sidorov raudona korta pašventino VRFM žaidėją Edviną Laurinavičių ir Domą Junčą. Komandos 10 minučių turėjo žaisti 6 prieš 6, bet 39 min. VRFM liko 5-iese, nes geltona kortelė buvo parodyta pirmojo įvarčio autoriui D. Solncevui. Tiesa, po minutės išsivadėjo raudonos kortelės efektas ir komandos kurį laiką žaidė 6 vs 7, o tuo metu traumą patyrė antrame kėlinyje VRFM vartus saugojęs Piotr Truselevič.

Į vartus sugrįžęs Aleksandr Kirijenkov juose irgi neišbuvo iki galo: likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos jis sužaidė rankomis už baudos aikštelės ribų, neleido įmušti D. Šernui, bet ir vėl paliko komandą mažumoje. Per likusį laiką arčiau įvarčio buvo ŽR futbolininkai, bet savo progų turėjo ir VRFM, visgi geriausiu rungtynių žaidėju buvęs žalių ir raudonų vartininkas Utku Boyra demonstravo aukščiausią meistriškumą ir dideliam VRFM sirgalių nusivylimui trečio įvarčio neįsileido.

„Apturėjom bene įdomiausias rungtyniu per savo 7 metu MFL istoriją. Pagal įtampą tai buvo tikras trileris, prie to prisidėjo ir VRFM sirgaliai su savo skanduotėmis. Tiesa, viena iš jų – „Žalia Raudona muša pro šoną“ nutilo antro kėlinio pradžioje, bet triukšmingo palaikymo tikrai netrūko. O pačiose rungtynėse buvo tiek įvykių, kad vienu metu žaidėmė 6 prieš 5. Baigiantis mačui jų vienas vartininkas patyrė traumą, kitas buvo pašalintas, tad į vartus stojo aikštės žaidėjas, bet žaidimas nuo to nepasikeitė. Abi komandos daug atakavo, gal bent po kokius 3 kartus tikrino vartų konstrukcijas ir neišnaudojo bent po 5 100-procentines progas. Mūsų vartininkas demonstravo stebuklus, traukė smūgius iš kelių metrų atstumo, net ir gulėdamas ant vejos. Turiu pasakyti, kad antras kėlinys, bent jau mūsų komandai, kuri siekė išlaikyti minimalią persvarą, buvo labai sunkus, ypač emociškai, atrodė, kad laikas tiesiog sustojo ir rungtynės niekada nesibaigs“, – kalbėjo Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius.

„Pirmo kėlinio pradžioje varžovai pasirinko žaisti antru numeriu ir jiems tai labai pasiteisino. Mes pirmi praleidome ir buvome tie, kurie turėjo vytis varžovus. Jei kalbėti apie mūsų žaidimą, tai pritrūko realizacijos, turėjome nemažai progų, virpstai drebėjo ir varžovų vartininkas gerai patraukdavo. Aišku turėjo ir varžovai progų. Manau, kad mums labiausiai trūko atakoje Alberto ir Viačeslavo. O antrame kėlinyje, mano galva, aikštėje vyko bardakas. Tiek emocijų senokai nebuvo… Labai nesinori komentuoti teisėjo darbą, bet taip teisėjauti tikrai negalima. Jei teisėjas bijo pasakyti žodį buvusiam Lietuvos rinktinės žaidėjui, ar įspėti jį dėl labai grubaus žaidimo, tai ar toks teisėjas išvis gali teisėjauti? Gal aš kažko nežinau, bet atrodo kad smūgiai iš alkūnės į krūtinę, ar į pilvą – tai pražanga, ar bent jau įspėjimas. Bet teisėjas tokius epizodus traktavo kaip žaidimą korpusu“, – konstatavo VRMF kapitonas Artūras Martinkevičius.

TORNADAS. Kitame Fanų aikštės ketvirtyje emocijų būta ženkliai mažiau. Nors ir ne iš karto, bet visgi galiausiai Tornado įrodė savo persvarą prieš MSC ir iškovojo įtikinamą pergalę 6:1. Pirmoje rungtynių dalyje buvo įmuštas tik vienas įvartis, o jo autoriumi tapo 13 min. pasižymėjęs Mantas Makutunovičius.

Minimali Tornado persvara padvigubėjo tik 37 min., kai MSC gynybą pramušė Aleksandr Lebedev, o klausimų dėl laimėtojų nebeliko po M. Makutunovičiaus ir Joriaus Pikturnos įvarčių. Nors 47 min. MSC žaidėjas Klaidas Ivanauskis sumažino varžovų pranašumą, bet hetriką įforminęs M. Makutunovičius ir finalinį rungtynių rezultatą nustatęs Dominykas Jankauskas sutvarkė visus formalumus.

„Nors varžovai buvo pajėgesni, bet mes gan neblogai laikėmės iki antrojo įvarčio. Jautėsi Tornado žaidėjų klasė, Mantas Makutunovičius kėlė mums daug problemų, bet ir kiti Tornado futbolininkai žaidė užtikrintai, solidžiai ir efektyviai. O mes po antro praleisto įvarčio sustojome, tada prasileidome dar kelis – ir rungtynės iš esmės buvo baigtos. Kita vertus, keista matyti Tornado 6-oje vietoje, nes mano galva, tai tikrai medalių kalibro komanda, tik panašu, kad ji per vėlai pradėjo demonstruoti tų medalių vertą žaidimą“, – samprotavo po rungtynių MSC vadovas Adomas Kripas.

LENTELĖ. Po šio turo turnyrinėje lentelėje susidarė labai įdomi situacija: nors į pirmą vietą pakilo (dėl geresnio įvarčių santykio) FM Vilniaus Vytis, tačiau aukso dalybose dalyvauja ne dvi, o net penkios komandos. 
Pirmas ketertukas į finalinę čempionato stadiją ateina turėdamas po 31-30 taškų, bet net ir VU MIF su 28 taškais dabar gali šauti net ir į pačią viršūnę. 

Apačioje situacija ne tokia intriguojanti. Jei Riešė prisikels, galimai ji dar turės šansą pabėgti iš paskutinės vietos, bet net jei ir pavyks, vargu ar apatinėje lentelės dalyje kažkas labai stipriai pasikeis.STATISTIKA. Kadangi techninės FM Vilniaus Vytis pergalės 3:0 įvarčių statistikoje nefiksuojame, gaunasi, kad per realiai sužaistas trejas rungtynes komandos sumušė 18 įvarčių, arba po 6 vidutiniškai per rungtynes. 

Rezultatyviausiai pasižaidė lamėjusios komandos: Tornado pelnė 6, VU MIF įmušė 5, o Žalia Raudona pasiėmė pergalę su 3 įvarčiais.

Ant 1-eto rungtynes baigė MSC ir WorldOne United, su 2 finišavo VRFM.

Gynyboje daugiausiai bėdų turėjo atitinkamai 6 išsitraukę Mėgėjai ir 5 prasileidę WOU, 3 praleisti įvarčiais visus taškus kainavo VRFM komandai.

Po 1 sau leido praleisti Tornado ir VU MIF, su 2 pergalingą turą baigė Žalia Raudona.

SNAIPERIAI. Jei visgi būtų įvykusios Riešės ir FM Vilniaus Vytis rungtynės, labai tikėtina, kad turo snaiperių situacija būtų kitokia, tačiau šį kartą Vyčių puolėjai progos pasireikšti negavo, o štai Tornado naujokas Mantas Makutunovičius savo antrose MFL rungtynėse pasireiškė 3 įvarčiais.

2 įvarčius pykštelėjo VU MIF atstovas Vilius Juknevičius, dar 13 žaidėjų įmušė po 1.

Diviziono snaiperių rikiuotės viršūnėje ir toliau dvivaldystė, nes tiek Matas Gudaitis (FM VV), tiek Artūras Borščevskis yra pelnę po 29 įvarčius. Patyliukais prie jų artinasi WOU puolėjas Kristian Tankevič, jau surinkęs 26 įvarčius.

DRAUSMĖ. Iš trijų turų rungtynių dvi praėjo be kortelių, bet VRFM ir Žalia Raudona mače plykstelėjo net 3 raudonos ir 1 geltona kortelės. Raudonomis buvo apdovanoti Edvinas Laurinavičius ir Aleksandr Kirijenkov iš VRFM bei Domas Junča iš ŽR, geltoną gavo Dominykas Solncevas iš VRFM.

PROGNOZĖS. Visų trijų įvykusių rungtynių baigtis Apžvalgininkas numatė teisingai, prasilenkė tik su tiksliais VU MIF, Žalia Raudona ir Tornado pergalių rezultatais.

Tad turo baigtis 3:0, o divizione po 16 turų 41:30 pirmauja Apžvalgininkas.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas96123625+1119
3FK Alytis85123622+1416
4FK Fortitudo94323421+1315
5FK Grija95043935+415
6VRFM94233329+414
7FC Žalia Raudona84133027+313
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika91082153-323
10VU MIF90182239-171

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
12 Varžybų:7
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
10 Varžybų:8
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Liepa   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: