2020-10-26

B diviziono apžvalga: paskutinis turas suskirstė komandas į galutines vietas

Praėjusį ketvirtadienį MFL B divizione buvo sužaistos paskutinio turo rungtynės, po kurių paaiškėjo ne tik galutinė prizininkų rikiuotė, bet ir visų kitų komandų galutinės pozicijos 2020 metų sezone. Jau po priešpaskutinio turo buvo aišku, kad čempionais tapo FK „Alytis“, tačiau būtent jie padėjo FK VU MIF komandai visgi užimti antrą vietą. Kaip tai įvyko ir kaip baigėsi kitos rungtynės, skaitykite turo apžvalgoje.

B diviziono XXII-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
196 22 2020-10-22 19:40:00 FK Ąžuolas FC MTG 6:4 III "Fanų" ketvirtis
197 22 2020-10-22 19:40:00 FK Riešė WorldOne United 2:2 IV "Fanų" ketvirtis
198 22 2020-10-22 20:40:00 FSB Zenitas FK Alytis 2:6 III "Fanų" ketvirtis
199 22 2020-10-22 20:40:00 VU MIF MSC 3:0 IV "Fanų" ketvirtis
200 22 2020-10-22 21:40:00 SFK Novovileisk FC Žalia Raudona 8:1 I "Fanų" ketvirtis

34. Paskutiniame ture komandos mušė pakankamai nemažai įvarčių – 34. Vidutiniškai per rungtynes buvo galima išvysti po 6,8 įvarčio.

Čempioniškai. Taip sezoną užbaigė FK „Alyčio“ komanda. Nors paskutinės rungtynės jiems jau nieko nereiškė, tačiau jie į paskutinį mačą pažiūrėjo labai rimtai ir 6:2 nugalėjo FSB „Zenitą“. Jei „Zenitas“ būtų laimėjęs, jie būtų užėmę antrą vietą, bet „Alytis“ lengvų rungtynių varžovams nedavė ir juos įveikė užtikrintai. Reikia paminėti ir tai, kad tai buvo pirmoji „Alyčio“ pergalė prieš FSB „Zenitą“ MFL čempionate.

Treti. Paskutinių rungtynių nelaimėjęs „Zenitas“ liko trečioje vietoje, bet komandos vadovas Mark Bogdevič dėl to tikrai nenuliūdo, o atvirkščiai – padėkojo „Alyčiui“ už gerą kovą ir pareiškė, kad kitą kartą jie tikrai laimėtų.

Nesigavo laimėti 10 kartą iš eilės, nutrūko pergalių serija ir bendra musu serija su „Alyčiu“ nutrūko, jie pirmą kartą per 3 metus laimėjo prieš mus. Bet niekas neliūdi, mes žaidėme puikiai, kovojome, sužaidėme idealiai. Duokit sužaisti 5 rungtynes su „Alyčiu“, mes laimėsime 4. Tiesiog nepasisekė tą vakarą, nekrito kamuolys į vartus, sukūrėme daug progų, bet varžovams pasisekė labiau. Prie „Alyčio“ pergalės prisidėjo ir jų paskutinis gynėjas Matas Laniauskas. Mano manymu, čia yra geriausias gynėjas B divizione. Taip pat norėčiau padėkoti Alyčiui už kietas rungtynes, už abipusę pagarbą ir parodytą vyriškumą, gaila, kad tokių komandų B divizione yra tik 3 – „Alytis“, „Zenitas“ ir VU MIF“, - rašė M.Bogdevič.

Covid-19. Pasaulinė koronaviruso pandemija pavėlino MFL sezono pradžią, tačiau viso sezono metu aplenkdavo komandas. Visgi, visiškai išsisukti nuo viruso nepavyko. MSC komandoje buvo užfiksuotas vienas teigiamas koronaviruso atvejis, tad į paskutines sezono rungtynes MSC susirinkti negalėjo, todėl techninė pergalė rezultatu 3:0 buvo skirta FK VU MIF komandai, o jai ši pergalė leido užimti antrą vietą lygoje.

Naujokai. Savo debiutinius sezonus MFL lygoje tarpusavio rungtynėmis užbaigė FK „Ąžuolas“ ir FC MTG. MTG komanda dar kovojo dėl to, kad neliktų paskutinėje vietoje, bet šįkart „Ąžuolas“ buvo stipresnis ir juos įveikė 6:4.  Taip „Ąžuolas“ finišavo aštuntoje vietoje, o MTG klubas liko paskutinėje, vienuoliktoje vietoje.

MTG vadovas Artūras Karenga liko patenkintas savo komandos kovingumu, o kaip pralaimėjimo priežastį įvardino prastą nusiteikimą rungtynių pradžioje.

„Tikėjomės pergalės, galbūt vaikinai tikėjosi lengvesnės kovos ir į aikštę žengė nenusiteikę, bet iš esmės antrajame kėlinyje parodėme charakterį, o mums tai yra svarbiausia – grūdintis, auginti charakterį ir augti kaip komandai“, - sakė MTG vadovas A.Karenga.

Galingai. Taip sezoną užbaigė SFK „Novovileisk“ klubas, kuris paskutinėse rungtynėse įmušė net aštuonis įvarčius ir 8:1 įveikė FC „Žalią Raudoną“. „Novovileisk“ sezoną užbaigė šeštoje vietoje, o „Žalia Raudona“ liko devinti.

Šių rungtynių eigą „Novovileisk“ plačiai aprašė savo socialiniame tinkle: „Labai simboliškai, sezoną uždarėme žaisdami prieš principingus varžovus -  FC „Žalia Raudona“ komandą. Kodėl principingus? Viskas paprasta. Iki vakar vakaro su šia ekipa teko susitikti net 3 kartus ir visada jie laimėdavo per plauką (2-4, 3-4, 4-5). Norėjome atsirevanšuot.

Žinojome, kad varžovai turi kietą charakterį ir kovoja iki galo. O mes susirinkome nors ir negausiai, bet stipriai. Todėl buvo nuspręsta nuo pirmų sekundžių užspausti žialiai raudonus ir neleisti jiems mūsų atakuoti.Jau per pirmas 5 minutes padarėme 7 pavojingus smūgius. Deja, bet didžiausia mūsų šių metų problema - progų realizavimas. Viskas pro šalį. Ačiū futbolo Dievui, 7 rungtynių minutę pavyko atrišti įvarčių krepšelį.

Po įmušto įvarčio toliau spaudėme varžovus. Bet... vėl tas prakeiktas realizavimas. Galiausiai, 11 minutę prasileidome įvartį po standarto. Ir vėl tai priminė visas praeitas rungtynes prieš šią komandą. Kai, atrodo, žaidi geriau, dažniau atakuoji, bet kažkodėl prasileidi įvartį po pirmos pavojingos varžovų progos. Laimei, priminė tik trumpam. Po 7 minučių vėl išsiveržėme į priekį. Kas įdomu, prieš tai neįšnaudoję virš 10 puikių momentų, šį kartą priešininkų vartininką nuginklavome ne smūgiu, o skersu perdavimu, po kurio kamuolys atsidūrė „Žalia Raudona“ vartų tinkle. Na, kaip sakoma, sekasi tam, kuris turi ką sekti.

Po įmušto įvarčio, vėl neišnaudojome kelių gerų progų, tačiau ir varžovai niekuo negalėjo atsakyti. Tai buvo pirmo kėlinio pabaiga. Nors pagal rezultatą atrodo, kad kėlinys buvo labai atkaklus, realybėje nepasitikome daug gresmės ar agresyvaus žaidimo iš varžovų pusės. Tad nuotaikos buvo ramios ir užtikrintos. Antrame kėlinyje tiesiog pratęsėme spaudimą ir jau 6 antro kėlinio minutę Marian Nevedomski, kuris vakar pirmą kartą, ir labai sėkmingai, žaidė, kaip centro puolėjas, įrašė į savo sąskaitą antrą įvartį šiame sezone. Dar po 4 minučių dublį įformino A. Kondratovič. Po šio įvarčio tapo aišku, kad mes jau laimėjom. Varžovai silpnai priešinosi, daug klydo. Tad liko tik vienintelis klausimas: koks bus galutinis rezultatas? O jis tikrai nežadėjo pasilikti toks, koks buvo 35 rungtynių minutę. Dar po 3 minučių M. Nevedomskij pasižymėjo dubliu. O po 9 ir 10 minučių A. Kondratovič įmušė 2 bombinius įvarčius, tuo pačiu pasižymėjęs pokeriu. Na, o vyšnią ant mūsų pergalingo pyrago uždėjo patyręs Jevgenij Ravda, įkalęs mūsų 8 (tuo pačiu paskutinį) įvartį šiose rungtynėse.

Galutinis rezultatas 8:1. Puiki pergalė. Nors pagal laimėtų ir pralaimėtų rungtynių skaičių mūsų akistatoje „Žalia Raudona“ vis dar pirmauja, tačiau pagal įmuštų ir praleistų įvarčių santykį jau primaujame mes.

Taikiai. Taip sezoną užbaigė „WorldOne United“ ir FK „Riešė“, sužaidę lygiosiomis 2:2. „Riešė“ pirmieji įmušė du įvarčius, bet WOU komanda sugebėjo atsakyti tuo pačiu ir antrą kartą iš eilės sužaidė lygiosiomis.

Nepaisant to, komanda užbaigė tikrai puikų sezoną, užimdami aukštą, ketvirtą vietą ir gerokai pagerino savo rezultatus, lyginant su praėjusiais metais.

Tuo metu „Riešė“ savo sezoną po iškritimo į B divizioną užbaigė septintoje vietoje.

Rinktinė. Paskutinio turo rinktinėje – trijų klubų atstovai. Visą dešinį flangą užima FK „Alytis“, kairį flangą – SFK „Novovileisk“, o centrinę ir priekinę dalį užėmė FK „Ąžuolas“.