2015-09-13

mini SFL Čempionatas: žvilgsnis į pirmą turą

Rugsėjo 8 ir 9 dienomis startavo mini SFL 7x7 čempionato rudens rato varžybos. Komandos rungtyniauja dvejuose divizionuose, tad vienu metu vyksta 3 arba net 4 rungtynės. Veiksmo tikrai labai daug, tad visur viską pamatyti yra labai sunku, bet šį tą`užfiksavo ir mūsų budrioji apžvalgininko akis. Paskaitome ką gi jis pamatė.

Pralaimėjimas.  2014 metų MFL čempionate, B divizione, FK Juventus.lt komanda iškovojo 14 pergalių iš 14 galimų. Antradienį patirtas netgi labai skaudus pralaimėjimas 4:11 galingajai Eagle team komandai. Apylygė kova vyko gal tik pirmas 5 ar 6 minutes, po to ereliai tvirtai perėmė rungtynių tempą į savo rankas ir mušė įvartį po įvarčio. Ir tik rungtynių pabaigoje atsipalaidavus, pakeitus vartininką buvo praleisti porą įvarčių, kurie rezultatą padarė šiek tiek padoresnį.

Gediminas Skrockas. Prieš startuojant mini SFL rudens ratui, šis žaidėjas mažajo futbolo rinkoje buvo labai geidžiamas. Pirmieji jį į savo sudėtį įtraukė Gerusa, paskui ir Eagle team. Galiausiai komandos susitarė ir Gediminas liko pas erelius. Jo debiutas MFL‘e daugiau negu įspūdingas – „manita“ arba 5 įvarčiai į Juventus.lt vartus. Gerusa liūdėti labai neturėtų, į savo gretas pasikvietė rezultatyviausią Vasaros MFL žaidėją Giedrių Šablinską.

Keitimai. 2014 metų MFL čempionate buvo įprasta, kad El Dorado gretose į rungtynes ateidavo 7, max 8 žaidėjai. Nedaug, bet sudėtis pastovi, galutiniame rezultate antroji vieta. Tiek Vasaros MFL, tiek  šį pirmą turą, El Dorado turi ne tik daugiau keitimų, bet net du vartininkus, kurie keičiasi kas kėlinį. Tikriausiai, tokia taktika visada nebus ir labiausiai priklausys nuo varžovų. Komandą taip pat papildė du atstovai iš Žemaitijos, atvykę studijuoti į Sostinę. Pirmose rungtynėse 3:1 nugalėtas Rytas. Gal ir neįspūdingai, bet ramiai ir užtikrintai turint iniciatyvą savo rankose.

Vartininkas. FK Spartakas į pirmą turą atėjo be vartų sargo, nebuvo nei Makso, nei Igorio. Į vartus stojo Raksa, kuris dar prieš tai kitoje aikštėje teisėjavo kitam turnyrui. Veiklos daug, bet nuotaiko turbūt nekokios. Nors Spartakas daugiau kontroliavo kamuolį, daugiau atakavo, bet Užupis išmintingai gynėsi ir gerai kontaatakavo. Ypač čia pasižymėjo jų legionierius Daniel Padron de los Riscos, pelnės „hatriką“. Antro kėlinio viduryje Raksa paliko vartusir grįžo į sau įprasta poziciją aikštėje, nors įvartį įmušė, bet daugiau laiko skyrė ginčams su rungtynių teisėju. 4:2 Užupio pergalė.

B divizono rezultatai rodo, kad diviziono komandos bus labai panašaus pajėgumo, tad kiekviename ture galime laukti įnirtingos kovos. Pirmame ture dvi rungtynės baigėsi lygiosiomis, kitos dvi vos vieno įvarčio persvara.

Euforijai teko sunki užduotis, trečiadienio vakare rungtis vienu metu net prieš dvi komandas. SK Nemenčinė keitimus darė kaip ledo ritulyje, pakeisdama visus aikštės žaidėjus, išskyrus vartininką. Pirmasis šešetukas žaidė sėkmingiau, kuris pelnė visus 3 įvarčius. Ypač savo aktyvumu išsiskyrė Darius Juškevičius.

Kovingumas. Kova iki paskutinių rungtynių sekundžių, visada buvo IndEx komandos skiriamasis bruožas. Panašu, kad jis niekur nedingo. Pavojingasis Česonio ir Grudinskio duetas veikė tiksliai ir pirmajame ture. Šis duetas pelnė visus tris komandos įvarčius, kurie padėjo iškovoti pergalę 3:2 prieš VSG United ekipą. Kaip sakė komandos vadovas G. Maksimovas, kad vasaros pertrauka komandai tikrai išėjo į naudą, visi pailsėję, pasiilgę žaidimo ir džiaugiasi grįžę ten, kur ir prasidėjo komandos pirmieji kūrimosi žingsniai. Beje, IndEx yra 2013 metų, pirmojo MFL čempionato, čempionai.

Rezultatyvios lygiosios. 5:5, toks lygus rezultatas užfiksuotas tarp FK TEC ir FK Geležinis vilkas komandų. Skiriamasis rungtynių bruožas – pakankamai nemažai techninio broko, nes komandos stengėsi žaisti pakankamai greitai, bet tiksliai tai įvykdyti sekėsi sunkiai. Gal dėl to ir žaidimas labai bangavo, vieną atkarpą geriau sužaisdavo vieni, kitą kiti.

Turnyras: Mini SFL 7x7